Mutfak takımı örneği ve modelleri | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Mutfak takımı örneği ve modelleri

umit atdağ umit atdağ
Highbury Town House Modern Mutfak APE Architecture & Design Ltd. Modern
Loading admin actions …

Mutfak dekorasyonu azami titizlik gerektiren ve özveri ile yapıldığında bir yaşam alanı kadar size huzur veren dekorasyonlarıdır.Mutfağın modernizmin bir parçası olması, iç açıcı ve ferah bir oda olması için modern mobilya takımları tercih edilmeli, renk bütünlüğü sağlanarak modern bir mutfak dekorasyonu yapılmalıdır.Mutfak mobilyaları için modern takımlar tercih edebileceğiniz gibi klasik takımlarda tercih edebilir, endüstriyel mutfaklar için hayranlık uyandıran şık mobilya takımlarına sahip olabilirsiniz. İç mimarlar ve dekorasyon uzmanları tarafından tasarlanan mutfaklarda kullanılan modern mutfak takımları mutfağa kişilik kazandıran ve işlevsel özelliklerin ön plana çıkmasını sağlayan takımlar olduğu için yaygın bir şekilde kullanılır. Evinizde yapacağınız mutfak tasarımı veya mutfak dekorasyonu için mobilya seçimleri yapmadan önce mutfak dolap modelini seçmelisiniz. Mutfaklar için üretilen mutfak dolapları geçmişe nazaran yeni teknolojiler kullanılarak üretilmekte, çok geniş bir ürün çeşitliliği yelpazesine sahiptir. kişiliğinize, tarzınıza veya mutfak dekorasyonu içinde uygulamayı düşündüğünüz akıma göre oldukça farklı mutfak takımı modelleri tercih edebilirsiniz. Mutfak tasarımı yapmadan önce birbirinden farklı mutfak modellerinin yer aldığı homify mutfak modelleri sayfasınız ziyaret ederek mutfak takımları ve modelleri hakkında fikir edinebilir, eviniz için en ideal mutfak modelinin hangisi olduğuna kendiniz karar verebilirsiniz.

Mutfak takımları içinde yer alan renk ve desenler mutfağınızın karakterinini belirleyen ve mutfağınıza asalet kazandıran unsurlardır. Mutfak takımları için tercih edeceğiniz renkler ve desenler aynı zamanda mutfağınızın huzur veren iç açıcı canlı bir mutfak olmasını sağlayabileceği gibi tam tersi bir etki de yaratabilir. Mutfak tasarımı yaparken klasik, modern, geleneksel veya vintage bir mutfak tasarımı da yapsanız mutlaka canlı ve baharı çağrıştıran renkler tercih etmelisiniz. Canlı renkler her zaman size pozitif enerji veren huzur dolu bir mutfağa sahip olma imkanı sağlar. Mutfağınız için tercih edeceğiniz renkler kadar desenler de size sofistike, konforu en üst düzeyde olan ve estetik açıdan kusursuz mutfaklara sahip olmanızı sağlar. Bu nedenle mutfak içinde yer alan renk bütünlüğü kadar  desen bütünlüğü de çok önemlidir. Mutfak içinde tercih edeceğiniz desenleri seçmeden önce mutfağınızın hacmini doğru bir şekilde tespit etmelisiniz. eğer mutfağınız çok geniş bir oda içinde kurulu ise genişliğe göre desen seçimleri yapılarak renk belirlenmeli, eğer  mutfağınız dar bir oda içinde kurulu ise mutfak desenlerinin bu hacme göre seçilmesi gereklidir. Renk ve desenler dışında mutfak takımları seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da mutfakta yer alan diğer mobilyaların entegre mobilyalar olarak kullanılıp kullanılmayacağıdır. Eğer mutfak içinde entegre mobilyalar kullanabilecekseniz mutfak takımlarınızın fonksiyonel özelliklerini artırabilir, renkleri ve desenleri ile kusursuz olan mutfağınızın işlevsel özelliklerinin de ön planda olmasını sağlayarak pratik bir mutfağa da sahip olabilirsiniz. Homify mutfak modellerini incelediğiniz mutfak takımı seçimlerinin tamamen pratik bir mutfak yaşamı oluşturmak ve işlevsel özellikleri ile size rahat bir mutfak yaşamı sunan tasarımlara sahip olduğunu göreceksiniz. Mutfak içinde bir konspet oluşturmak veya tarzınızı mutfağa yansıtmak için uzun araştırmalar yapmalı, tarzınız ile uyumlu mutfak modelleri içinden bir dekorasyon örneği seçerek gerekirse tarzınız ile uyumlu olması için revize etmelisiniz. Birbirinden farklı mutfak modelleri içinden sizler için seçtiğimiz mutfak takımı modellerini inceleyerek evleriniz için farklı fikirlere sahip olabilir, dostlarınız ile çay içerken veya aileniz ile yemek yerken  mutlu olabilirsiniz.

Beyaz renk ve metal şahane uyumu

Gelişen teknoloji ile birlikte endüstriyel mutfak tasarımları oldukça yaygınlaşmış ve her eve girmiş durumdadır. Mutfak takımı seçimi yaparken endüstriyel mutfak modellerini irdelemeli, bu örnekte olduğu gibi beyaz renk ile metalin muhteşem bir uyum sergilediği bir tasarımı tercih edebilir ve modern bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Parlak renkler ile saflığın renginin muhteşem uyumu ile şık mobilyalar bir arada sentezlendiğinde ortaya resimdeki gibi bir şaheser çıkacaktır.

Entegre mobilyalar

Mutfak içinde entegre mobilyalar kullanarak mutfağınızın daha işlevsel ve daha ferah olmasını sağlayabilirsiniz. Mutfak içinde tercih edeceğiniz mutfak takımı modelleri içinden seçim yapmadan önce entegre mobilyalar için uyumlu olup olmadığını incelemeli, entegre mobilyalar ile kusursuz bir mutfak tasarımı tercih ederek mutfak içinde bağımsız bir yaşam alanı oluşturmalısınız. Bu tercih ile hem geniş bir mutfağa sahip olacaksınız hem de mutfak içinde farklı bir akım yaratmış olacaksınız.

Geniş mutfaklar için mutfak takımları

Mutfak takımları her çeşit mutfaklar için özel olarak tasarlanıp üretilebileceği gibi standart ölçülerde de tasarlanıp üretilebilir. Geniş bir mutfağa sahipseniz yapmanız gereken mutfak içinde ideal bir tasarım yapmak ve bu tasarıma uygun mutfak takımları seçerek mutfağınızı bir yaşam alanından daha öte bir alan haline getirmektedir. Geniş mutfaklarda tasarım oldukça zor olacağı için tercihlerinizi yaparken azami titizlik göstermeli, işlevsel bir mutfağa sahip olarak mutfak hayatınızı pratik bir hale getirmelisiniz. Ayrıca geniş bir mutfak ile doğru mutfak takımı seçimi bir araya getirildiğinde hayranlık uyandıracak mutfak dekorasyonları ortaya çıkacaktır.

Modern mutfak takımları

Klasik bir mutfak tasarımı yapmak istiyorsanız resimdeki gibi hem modern özelliklere sahip hem de klasik özellikleri ön planda olan bir tercih yapabilirsiniz. Geniş bir oda içinde duvar boyunca uzanan mutfak takımlarını doğru mobilyalar ile desteklediğinizde zarif ve estetik bir mutfak dekorasyonu yapabilirsiniz.  Mutfak takımı seçimine renk bütünlüğüne ve desen bütünlüğüne dikkat ettiğinizde kusursuz bir mutfak  kadar ideal bir yaşam alanına imza atmış olursunuz. Doğru tercihler ve doğru mutfak takımları ile evinizi modern bir ev haline getirmek sizin elinizde.

Canlı renklerin hakim olduğu takımlar

Mutfak takımları içinde en fazla tercih edilen renkler beyaz ve canlı bahar renkleridir. Beyaz renk; saflığı temsil eden ve iç  mekana ferahlık kazandıran bir renktir. Canlı renkler ise ortama pozitif enerji veren, mutfakta geçirdiğiniz zamanın kaliteli bir zaman olmasına katkı sunan,  mutfağın huzur dolu bir mutfak olmasını sağlayan renklerdir. Ayrıca ferah bir iç mekan için ideal renkler olmasından dolayı mutfak takımlarının tamamında tercih edilen  renkler olmuştur. Örnek mutfak modelinde olduğu gibi canlı sarı renk mutfağa ayrı bir hava katmış, renkli bir dünya oluşmasına katkı sunmuş.

Küçük mutfak takımları

Mutfak için ayırdığınız oda yeterli ölçülere sahip değilse küçük mutfak modellerinden birini tercih etmelisiniz. Küçük mutfaklar için özel tasarlanmış olan mutfak takımları hem küçük dezavantajını ortadan kaldıracak hem de küçük bir oda da oldukça geniş ve işlevsel bir mutfağa sahip olmanızı sağlayacaktır. Küçük bir mutfak için ideal bir mutfak takımı tercihi yapmadığınızda hem dar hem de  işlevsiz bir mutfak ortaya çıkacağı için seçimlerinizi oda ölçülerini dikkate alarak yapmalısınız.

Endüstriyel tasarımlar

Mutfak takımları içinde en ideal tercihler endüstriyel mutfak takımlarıdır. Endüstriyel mutfak tasarımları  bir mutfağın kusursuz olması kadar işlevsel olması için tasarlandığından mutfağınızın ölçüleri ne olursa olsun farklı çözümler sağlamaktadır. Bu tasarımlar içinde kullanılan mutfak takımları aynı zamanda mutfağın daha fonksiyonel olmasını sağlayan, geniş alanlarda mutfak pratik mutfak yaşamı olanağı sağlayan  takımlar olduğundan gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

Şeffaf tasarımlar

Mutfak tasarımları içinde öne çıkan tasarımlar arasında şeffaf tasarımlar yer alıyor. Mutfak takımları içinde oldukça göze çarpan ve dikkat çeken modellerinden biri olan şeffaf mutfak takımları hem mutfağın zarafetini ortaya çıkaran hem de estetik açıdan ışıl ışıl bir mutfağa sahip olmanızı sağlayan takımlardır. Camın estetiği ve zarafeti ile birlikte parlak yüzeylerin bolca kullanılmış olması şeffaf tasarımları diğer modellerden bir adım öne çıkarıyor. Evinizde ışıl ışıl bir mutfak takımı tercih edecekseniz yapılması gereken ilk işlem şeffaf bir mutfak takımı seçmek veya kendi tarzınız ile uyumlu bir mutfak takımı tasarlamaktır.

Özel tasarım mutfaklar

Mutfak modelleri içinden bir seçim yapamadığınızda sizler için özel mutfak tasarımları yapan iç mimarlardan yardım alabilirsiniz. Bir iç mimar sizin isteklerinizi dinleyerek ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurup şık bir tasarım yapar. Yapmış olduğu tasarım içinde hem modernizmden hem klasik tasarımlardan hem de ihtiyaçlarınıza cevap verecek fikirlerden bir sentez yer alır. Özel olarak tasarımını yaptıracağınız mutfak için doğru mutfak takımları seçmek ve mutfağınızın resimdeki gibi hayranlık uyandırıcı kusursuz bir mutfak olmasını sağlamak için ihtiyaçlara cevap verecek bir plan oluşturmalı ve seçimlerinizi bu plan doğrultusunda yapmalısınız.

Siyah beyaz konfor

Mutfak içinde canlı renklerden hoşlanmayan biriyseniz resimdeki gibi siya ve beyaz mat renklerin bir arada olduğu zıt renklerin  bir arada olduğu kusursuz bir mutfak takımı tercih edebilir ve evinize mükemmellik kazandırabilirsiniz. Zıt renkler bulundukları alana her zaman zarafet ve kusursuz bir uyum kazandırdıkları için tercih edilen renklerdir. Sizlerde evinize zıt renklerden oluşan mutfak takımı tercih ederek mutfağınızın küçük de olsa kusursuz olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu mutfak takımı modellerinden siz hangilerini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!