Eski daireden modern bir eve dönüşüm

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Eski daireden modern bir eve dönüşüm

ümit  atdağ ümit atdağ
homify:  tarz Oturma Odası,
Loading admin actions …

Kore'de farklı bir modelle yapılmış olan evler içerisinde temeli sağlam olan geniş bir evin yenilenmiş halini ziyaret ediyoruz. 32 – peyong ismi verilen  bu evler yenileme çalışması ile yeniden doğmuş modern bir ev haline getirilmiş. Apgujeong Ltd. den Gangnam gu  tarafından yapılan daire yenileme projesi ile yedi gün içerisinde yapılan çalışma ile ortaya bu ev çıkarılmış. Mimari tasarıma dokunulmadan sadece yenileme çalışması için projelendirilmiş olan bu ev yapılan çalışma sonucunda modern ve zarif bir ev haline getirilerek hayranlık uyandıran bir ev olmuştur. Temel ev unsurları olan döşeme, duvar, tavan, çatı ve dış cephe  yenileme çalışmalarının öncesi, ve sonrasını inceleyelim.

Kapalı alanlar

homify:  tarz ,

Evin kapalı alanları laminent döşeme ile kaplanmış zeminden oluşmaktadır. Sarı rengin ışık yansıması ile oluşturduğu dinlendirici ortamı beyaz renk duvarlar ile desteklenmiştir. Küçük geleneksel pencereler kullanılarak evin doğal aydınlatması ve havalandırması için imkan sağlanmıştır.

Modern iç mekan

homify:  tarz Oturma Odası,

evin mutfak bölümü, modern bir şekilde dekore edilerek açık tonlarda boyanmış ve şeffaf bir mutfak oluşturulmuş. Mutfak mobilyaları beyaz renklerde tercih edilerek  renk uyumu bozulmamış, düz beyazın atmosferi bozmaması için mutfak duvarı aykırı bir şekilde kırmızı renge boyanarak şık bir mutfak ortaya çıkarılmış. Kırmızı duvar ayrıca bir seperatör ayrıştırıcı görevi gördüğü için mutfağı açık mutfak şeklinde dekore etme şansı vermiştir.

Balkonun eski hali

homify:  tarz ,

Balkon yenilemem çalışmasından önce resimdeki gibi kapalı bir alan olarak kullanılmış. Yer seramikleri küçük kare seramikler halinde kaplanmış, tavan askılığı eski model bir askılık şeklinde çirkin bir görüntüye sahiptir. Resimde görüldüğü gibi hem dar hem de kötü bir dekorasyona sahip  kapalı bir balkon olarak kötü görünen balkon yenileme çalışması ile modern bir görünüme kavuşturulmuş. 

Balkon

homify:  tarz Teras,

Balkon veya diğer ismi ile sundurma,  modern fayanslar ile kaplanarak modern bir balkon oluşması sağlanmış. Renk olarak koyu gri seçilmiş,  duvarlar beyaz boya ile boyanarak tezat renklerin dekorasyonu yapılmış.  Balkonun ön tarafı demir korkuluklar ile çevrelenmiş, tavana askılıklar yerleştirilerek istenildiğinde askı koltukların balkonda kullanılması için imkan sağlanmış. Balkon dar olmasına rağmen küçük masa ve sandalyelerin yerleştirilebileceği şekilde dekore edilmiş ve balkon keyfini yaşamanız için titiz bir çalışma yapılmış.

Lüks banyo

homify:  tarz Banyo,

Evin diğer bölümlerinde olduğu gibi banyo da modern bir şekilde tasarlanıp dekore edilmiş. Banyo da kullanılan klozet, lavabo, küvet lüks banyo malzemelerinden tercih edilerek lüks bir banyo ortaya çıkarılmasında katkı sunulmuş Aynalar banyo hacminin daha geniş görünmesini sağlamış, zemin kaplamaları ile duvar fayansları aynı renklerde seçilerek banyo da renk uyumu oluşması sağlanmış.

Oturma odası

homify:  tarz Oturma Odası,

Oturma odasının aydınlık olması için geleneksel küçük pencere yerine bir duvar cam duvar olarak düşünülmüş ve oturma odasının doğal bir şekilde aydınlanması sağlanmış. Zemin ve tavan ışığı direk alan bölgeler olduğu için beyaz renge boyanmış ve doğal ışığın oda içine daha iyi yansıması sağlanmış. Duvarlar ise beyaz renkle uyumlu olan açık sarı renge boyanarak  şık bir oturma odası ortaya çıkarılmış.  Aydınlatmalar ana aydınlatma elemanları ve led aydınlatma elemanları olarak düşünülmüş gün ışığının şiddetine göre kullanım kolaylığı sağlanmış.

Bu dönüşümü siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler,

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!