İstanbul'un içinde doğal yaşam keyfi | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

İstanbul'un içinde doğal yaşam keyfi

Homify TR Homify TR
Modern Evler homify Modern
Loading admin actions …

İstanbul hemen her anlamda hayatın merkezinde yer alıyor ülkemizde. Nüfusun yaklaşık beşte biri, ekonomik üretimin ise daha da fazlası ve bunlara bağlı olarak pek çok şeyin büyük bir kısmı İstanbul'da gerçekleşiyor. Bu durum da ister istemez şehrin fazlasıyla büyümesine, genişlemesine ve süreçte de ciddi anlamda tahrip olmasına yol açıyor. Parklar, korular, ormanlar gibi yeşil alanların şehrin toplam alanına ve nüfusa oranı yılda yıla azalırken kentin dört bir yanında her türden inşaat yükselmeye devam ediyor. Tüm bunlar doğal olarak yaşam kalitesinde gözle görülür bir düşünün yaşanmasına neden oluyor. Ve İstanbul denince aklımıza ilk gelen şeyler trafik, kalabalık, gürültü, kirlilik ve keşmekeş oluyor. Öte yandan bütün bu negatif faktörlere rağmen İstanbul hâlâ içinde Anadolu'nun her köşesinden bir parça taşımaya devam ediyor. Şehrin devasa ölçekteki büyüklüğü ve yoğunluğundan oturu İstanbul'un sakinleri genellikle kendi evleri ve işleri ile buralara giderken yolda gördükleri bölgeler dışındaki semtlere yabancı kalıyorlar. Bu yabancılık zaman zaman bir ömür İstanbul'da yaşayıp boğazı bir kez olsun görmeme noktasına dahi uzanabiliyor. Evet, bu oldukça istisnai bir durum, ancak pek çoğumuzun İstanbul'un en güzel semtlerini, dinlenme alanlarını, sayfiye yerlerini bir kez olsun görmeden yaşayıp gittiğimiz gerçeğini de değiştirmiyor maalesef. İstanbul büyük, İstanbul kalabalık, doğru, ama İstanbul içinde hâlâ müthiş cevherler barındırıyor. Bu yazımızda İstanbul'un az bilinen güzelliklerinden biri olan Büyükçekmece'ye konuk olacağız. Az bilinen dediğimiz için Büyükçekmeceliler bize kızmasınlar. Ama Bakırköy ve ötesinde yaşamayan nüfus için Büyükçekmece pek az İstanbullu'nun yolunun düştüğü, yalnızca ismi bilinen uzak bir semtten fazlası değil. İşte şimdi o nüfusa da Büyükçekmece'yi biraz tanıtabiliriz belki. Gelin alabildiğine güzel bir doğaya sahip bu semtteki özel bir konut projesine birlikte biraz daha yakından bakalım. 

Yeşilin her tonu

Modern Evler homify Modern

Büyükçekmece Ponte Grande Evleri, grinin her tonuyla kat kat betonun karakterize etmeye başladığı İstanbul manzarasına inat, İstanbul'un içinde yeşilin her tonunun birbiriyle yarıştığı nefis bir manzara sunuyor sakinlerine. Gerek şık bir peyzaja sahip bahçesiyle, gerekse de çevresiyle doğal bir ortamda bulunduğunuz hissini kuvvetlendiren bu evler, misafirlerini kıskandıracak kadar güzel. 

Birinci sınıf malzemeler

Modern Koridor, Hol & Merdivenler homify Modern

Bölgenin ve çevre düzenlemesinin güzelliğinden başka iç mekânlarda da birinci sınıf malzemelerin kullanılmış olması da dikkatlerden kaçmıyor. NGY Mimarlık imzası taşıyan bu evin antre bölümünde en dikkat çeken unsur ise üst kat merdivenlerindeki birinci sınıf ahşap işçiliği. 

Aydınlık bir banyo

Modern Banyo homify Modern

Banyoda da ilk göze çarpan zeminden duvarlara, vitrifiyelerden cam duşakabine kadar her unsurda en kaliteli malzemelerin kullanılmış olması. Pek çok banyoya göre geniş sayılabilecek kare bir pencereyle doğal bir şekilde aydınlatılan banyonun yine pek çok banyoya göre son derece aydınlık olduğunu söylemek mümkün. Duvar ve zeminde açık renk tercih edilmiş olması da aydınlık hissini güçlendiriyor.

Mutfakta siyah beyaz şıklığı

Modern Mutfak homify Modern

Yine oldukça aydınlık olan mutfak bölümünde ise mutfak dolaplarındaki beyaz ve tezgahtaki siyahın iddialı bir kontrast oluşturarak şık bir görüntü sergilediğini görüyoruz. Tezgah ile üst mutfak dolapları arasında kalan bölümde kullanılan mozaik kaplama ise gerek kolay temizlenme imkanı gerekse de bu iki keskin renk arasında yumuşak bir geçiş sağlaması ile de ayrıca göz dolduruyor.

Bu konut projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!