​Yatak odası duvarı için 18 yaratıcı örnek | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

​Yatak odası duvarı için 18 yaratıcı örnek

nihal e. nihal e.
İskandinav Yatak Odası cristina velani İskandinav
Loading admin actions …

Yatak odaları genellikle evin diğer odaları kadar özenle dekore edilmez. Çünkü bu oda özel bir alan olandır ve yatak odanızı kimse görmeyecektir. Oysa yatak odaları özellikle kalabalık aileler söz konusu olduğunda kendi başınıza kalabildiğiniz en mahrem yerdir. Dolayısıyla önemli bir zaman geçirdiğiniz bu oda tamamen sizi yansıtmalıdır. Bir yatak odasında yatak ve dolap gibi temel eşyalar dışında bu alanın daha cazip ve şık gözükmesi için yapabileceğiniz çeşitli şeyler var. Bunlardan biri duvar dekorasyonu.

Yatak odasında eşya düzeni şu şekildedir; çoğunlukla yatak ortada bulunur ve odanın odağı konumundadır. Yatağın dayandığı duvar ise boş bir tuval gibi sizin onu süslemenizi bekler. İlk anda duvar dekoru zor gelebilir ancak günümüzde dekorasyon trendleri ve iç mimarların yarayıcı fikirleri ile birlikte aslında bu iş çok kolay. Öncelikle çok fazla seçeneğiniz olduğunu bilmelisiniz. Zira duvar dekoru başlı başına bir sektör ve duvar kağıtlarından panellere dek onlarca alternatif mevcut. Bununla birlikte odanızın karakteristiğine uygun bir seçenek bulmalısınız. Eğer odanız vasatsa mekanı canlandıracak ya da fazla kalabalıksa göz yormayacak bir şeyler. homify, bu noktada işinizi kolaylaştırmak için her biri iç mimarlar tarafından hazırlanmış 18 örnek sunuyor. Aşağıda göreceğiniz örneklerin size ilham vermesiniz umuyoruz.

Bu yazıyı beğendiyseniz '21 adet tam fonksiyonlu mini mutfak tasarımı' başlığına göz atabilirsiniz.

1- Kırmızı tuğla duvarlar doğal dokusu ve güzel rengi ile yatak odalarına karakter katıyor. Bu tür bir duvarı modern, rustik ve eklektik stilde yatak odaları için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yatak Odalarında En Çok Hangi Renk Tercih Edilmelidir? Endüstriyel Yatak Odası Evinin Ustası Endüstriyel
Evinin Ustası

Yatak Odalarında En Çok Hangi Renk Tercih Edilmelidir?

Evinin Ustası

2- Fotoğrafta gördüğümüz klasik stilde dekore edilmiş sevimli yatak odasında desenli fakat göz yormayan ve diğer parçalarla uyumlu bir duvar kağıdı kullanılmış.

3- Tuğla gibi ahşap da mekana doğallık ile birlikte sıcaklık katar. Bu örnekte yatağın dayandığı duvarın tamamen ahşap kaplı olduğunu görüyoruz.

İç mekan tasarım ve Görselleştirme Modern Yatak Odası fatih beserek Modern
fatih beserek

İç mekan tasarım ve Görselleştirme

fatih beserek

4- Duvar dekorasyonunda popüler hale gelen duvar panelleri örnekte olduğu gibi desenli de olabilir. İstanbul’u yansıtan panel ile oldukça modern bir yatak odası karşımızdaki.

5- Dumanlı griye boyanmış duvar bloklu oldukça dikkat çekici olmakla birlikte sanatsal duvar resmiyle çok daha cazip hale gelmiş.

Kalafatoğlu Villa İç Mekan Modern Yatak Odası VERO CONCEPT MİMARLIK Modern
VERO CONCEPT MİMARLIK

Kalafatoğlu Villa İç Mekan

VERO CONCEPT MİMARLIK

6- Her zaman açık tonlar kullanmak yerine fotoğraftaki gibi koyu renkli bir duvar gayet ilgi çekici olabilir. Çağdaş saat tasarımı ile duvarla birleşerek kusursuz hale gelmiş.

7- Tavana dek uzanan ahşap duvar paneli özel aydınlatma sistemi ve aileye ait fotoğraf ile birlikte çok güzel görünüyor.

8- Özenle seçilmiş mobilyaların kullandığı bu örnek tamamen kendine has ve benzersiz bir yatak odası. Duvara asılan eski harita ise son derece yaratıcı bir fikir.

9- Duvar dekorunu eşyalarla birleştirerek de güzelleştirebilirsiniz. Örnekte duvarın yarsını deri yatak başı ve içi aynalı raflık kaplarken kalanını çizgili duvar kağıdı tamamlıyor.

10- Sadece tek duvarın boyandığı örnekte açık tonlu duvar güzel görünmekle birlikte fazla sade. Bu nedenle bir duvar resmi ile tamamlanmış.

11- Mistik bir konsepte sahip yatak odasına daha güçlü bir etki vermek için çöl deseni duvar kağıdı uygulanmış. Sonuç tek kelimeyle mükemmel.

12- Hayvan severlerin ilgisini çekecek bu örnekte ise çeşitli hayvan fotoğrafları küçük bir sergi gibi duvarı süslüyor.

13- Hem küçük odaları daha büyük göstermek hem de duvarı işlevsel hale getirmek için tüm duvarı ayna ile kaplatabilirsiniz.

14- Basit ama zekice düzenlenmiş bu yatak odasında kapitone dikişli nevresim takımına uygun geometrik desenli bir duvar kağıdı tercih edilmiş.

15- Fotoğraf dışında küçük aynaları da yan yana dizebilirsiniz. Örnekte aynaların çerçeveleri ilgiyi üstüne topluyor.

16- Yatağın dayandığı duvar ile pencerelerin bölümü tamamen doğal taşlarla örülmüş bu yatak odası rustik atmosferiyle öne çıkıyor.

17- Eğlenceli yazılardan oluşan sticker seçenekleri de modern ve sevimli yatak odaları için ideal.

18- Evinizin mimari özellikleri izin verirse eğer yatağı pencerenin önüne dayayarak kendiliğinden nefes kesici bir manzara elde edebilirsiniz.

Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!