Balayı evinin muhteşem dönüşümü

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Balayı evinin muhteşem dönüşümü

ümit  atdağ ümit atdağ
İskandinav Yemek Odası toki İskandinav
Loading admin actions …

homify'da bu gün; yaklaşık 40 yıllık olan, toplu konut şeklinde inşa edilmiş, içinde insanların yaşadığı, sık sık yeni görünümler kazandırılmış olan bir evin balayı için uzmanlar tarafından dönüştürülmesine tanık olacaksınız. Eski ve kötü halini geride bırakarak ışıltılı ve zarif bir ev haline getirilen, ışık yanılsamaları ile şehvetli bir iç dekorasyona kavuşturularak balayına özel bir ev haline getirilmiş. Bina da bulunan diğer evlerden ilk bakışta ayrılan ve zarifliği ile göze batan bu evi yakından incelemek için mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Eski mutfak

toki İskandinav

Oturma odası gibi mutfağın önceki hali de çok eski ve kötü görünmektedir. Mutfak alanının karşısına yerleştirilmiş olan dolaplar aynı zamanda oturma odasına da hitap ettiğinden yarı açık mutfak şeklinde kullanılmış.Mutfak tezgahı gerçek boyutlarından daha küçük olarak kullanılmak zorunda kalmış, iç mekan dekorasyonu oldukça kötü yapılarak iç karartıcı bir mutfak oluşturulmuş.

Eski oturma odası

toki İskandinav

Oturma odasının eski hali resimde gördüğünüz gibi mutfak ile bağlantılı ve dekorasyonun işlevsiz olması nedeniyle dar, hareket alanı olmadığından boğucu bir oturma odası şeklindedir. Geniş pencerelere sahip olmasına rağmen güneşten ve doğal ışıktan yeterince yararlanılamadığından oda içi karanlık ve sıkıcı bir ortam haline gelmiş.

Ana giriş

İskandinav Koridor, Hol & Merdivenler toki İskandinav

Ev ile ilgili gezintiye sundurma ile başlıyorsunuz. Küçük ve zorlayıcı bir sundurma yapılmış ve zemin fayansları ile uyumlu olmadığından sırıtan ve göze batan bir uygulama olmuş. Kapının ön tarafı konforsuz bir şekilde dekore edilerek koyu gri kapı rengi ortamı daha boğucu bir havaya büründürmüş. Kapı girişine konulmuş olan ayna, siyah bir çerçeve içine yerleştirilerek gri renge uyumlu olması sağlanmaya çalışılmış. Küçük ve yüksek bir yere konumlandırılan ayna monoton olmuş ve dekorasyonun kötü görünmesine neden olmuş.

Aksesuarlar

İskandinav Duvar & Zemin toki İskandinav

Evin iç mekanlarını süslemek için tercih edilen iç aksesuarlar, genellikle gri temalı olarak tercih edilmiş, bu durumda evin iç dekorasyonunun koyu renklerde olmasını sağlamış. Tercih edilen aksesuarların ögeleri de canlı açık renklerden seçildiğinden renk uyumsuzluğu oluşturmuştur.

Sevimli oturma odası

İskandinav Oturma Odası toki İskandinav

Oturma odasının yeni hali, geniş pencere ile daha aydınlık ve daha şirin bir dekorasyon ile dekore edilmiş.Sıcak bir krem rengi tercih edilmiş, mobilya renkleri ile uyumlu bir dekorasyon ortaya çıkarılmış.Üçlü koltuk, mobilya ve tüylü hali ile ren bütünlüğü sağlanarak, oturma odasının hem şirin hem de uyumlu olması sağlanmış. Güneş ve doğal havalandırma ile oturma odası daha yaşanılabilir ve daha şık hale getirilmiş.Küçük ögeler dikkatli bir şekilde seçilerek daha titiz bir şekilde yerleştirilmiş.

Televizyon odası

İskandinav Yatak Odası toki İskandinav

Mutfak; özel bir çalışma ile dekore edilerek çağdaş ve modern bir açık mutfak haline getirilmiş.Açık renk beyaz seçilerek bütün mobilyaların oturma odası ile uyumlu olması sağlanarak mutfağın daha aydınlık olması da sağlanmış. Krem rengi bir yemek masası ile koyu renk sandalyeler mutfağın daha estetik olmasını sağlamış. Zemin kaplamaları açık renk parkelerden tercih edilerek dekorasyonun daha şık ve daha zarif olması sağlanmış.

Yeni mutfak

İskandinav Yemek Odası toki İskandinav

Oturma odası hac,m olarak küçük olduğundan televizyon sehpası ince uzun seçilmiş ve oturma odasında fazla yer kaplaması engellenerek şık bir oda dekorasyonu sağlanmış. Oturma odası küçük bir alan olmasına rağmen titiz bir çalışma ile bütün dokuları yenilenmiş ve daha zarif bir oturma odası haline getirilmiş. Küçük oturma odası hem oturma odası hem de televizyon odası şeklinde kullanılabilir hale getirilerek şık bir oturma odası ortaya çıkarılmış.

Bu projeyi siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!