Küçük odalar için tasarımlar: 9 farklı örnek Küçük odalar

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Küçük odalar için tasarımlar: 9 farklı örnek

umit atdağ umit atdağ
Modern Çocuk Odası homify Modern
Loading admin actions …

Ev dekorasyonları tüm ev hanımlarının özen gösterdiği ve üzerine düştüğü bir eylemdir. Bu nedenle tüm ev hanımları evlerinin kusursuz bir dekorasyona sahip olması için bir iç mimar edası ile dekorasyon planları oluşturup,  yerleşimler yapar. Tüm bu planlar standart ölçülere sahip oda dekorasyonları için geçerli olduğundan standart dışı küçük oda dekorasyonları ile karşılaşıldığında ev hanımları için karmaşa başlar. Bu gün ev hanımlarına alternatif fikirler oluşturacak, farklı dekorasyon  önerileri sunacak örnek dekorasyonları sizlere sunuyoruz. Oturma odası, yatak odası, salon, mutfak,  çocuk odası ve genç odası gibi tüm odalar için şık ve evinize estetik kazandıran örnek dekorasyonları inceleyerek kendi evinizde aynen uygulayabilir, tarzınızı yansıtacak revizeler yapabilir veya bu dekorasyon örneklerinden feyz alarak küçük oda dekorasyonları yaratabilirsiniz. İç mimar ruhunuzu ortaya çıkaracak ve sizi  farklı kılacak dekorasyon fikirleri için bu örnekleri dikkatli bir şekilde incelemelisiniz.

Genç odaları

Gençler ve çocuklar için evlerinizde ideal ölçülere sahip odalara sahip olmayabilirsiniz. Ancak küçük alanları  kartonpiyer veya alçıpanlar ile çevirip resimdeki gibi minimal bir genç odası yaratabilir ve bu genç odasını minimalist bir dekorasyon ile kusursuz bir oda haline getirebilirsiniz.

Ferah tasarımlar

Evinizde yapacağınız dekorasyonların tamamı için geçerli olan ferah ve aydınlık tasarımlar küçük odalar içinde geçerlidir. Küçük bir oda dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur  ferahlığın oda içine yayılmasıdır. Ferah bir tasarım odayı bir cennete çevirecektir.

İç içe tasarımlar

 Dekorasyon yaparken tasarımların ihtiyaçlara cevap vermesi çok önemlidir. Küçük oda dekorasyonlarında  tasarım yapılırken iç içe tasarım yapılması ve  karmaşanın olmaması hem odanın zarafetini artıracaktır hem de  tüm ihtiyaçlarınıza cevap ceren tasarımları yapmanızı sağlayacaktır.

Açık tonlar

MAYAVERA // RESIDENTIAL PROJECT Modern Oturma Odası Escapefromsofa Modern
Escapefromsofa

MAYAVERA // RESIDENTIAL PROJECT

Escapefromsofa

Küçük odadekorasyonlarında küçük hacimleri geniş göstermesi, odanın pozitif enerji yayması ve küçük dezavantajını ortadan kaldırması için açık tonlar ve canlı renkler tercih edilmelidir. Açık tonlar ve bahar renklerinin bir arada kullanılması  odanın kullanım amacının yanında görselliğini ve güzelliğini de  artıracaktır.

Mobilya sadeliği

Küçük oda dekorasyonlarında önemli olan bir diğer husus seçilecek mobilyaların ölçüleri ve sadeliğidir. Sade tasarımlara sahip mobilyalar  ile  küçük ölçülere sahip mobilyalar seçtiğinizde oda dekorasyonu oldukça cezbedici bir tasarım çıkacaktır. Örnek oda dekorasyonunu örnek alarak evinizde harika bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Doğtu tv üniteleri

Küçük hacimli odaları salon veya oturma odası olarak kullanacaksanız tv ünitelerini doğru tasarımlara sahip olacak şekilde seçmelisiniz. Küçük odalar için fonksiyonel özelliklere sahip tv üniteleri ile hem aksesuarlarınızı teşhir edebileceğiniz alanlar yaratabilir hem de tv için ideal bir  tv ünitesine sahip olabilirsiniz.

Fonksiyonel tasarımlar

Modern Çocuk Odası homify Modern

Bütün odalarda kullanabileceğiniz fonksiyonel tasarımlar sizlere her zaman avantaj sağlar. Özellikle küçük odalar için geçerli olan fonksiyonel tasarımlar resimdeki gibi kullanıldığında küçük bir alan bir oturma odasından daha öte bir yatak odası veya fonksiyonel özellikleri ön planda olan bir dekorasyona dönüşecektir.

Fonksiyonel fikirler

Evinizde yer alan küçük odalar için  fonksiyonel fikirler yaratmalı, odanın kullanımını daha işlevsel hale getirmelisiniz. Örnek resimde yer alan fonksiyonel mobilyalar gibi benzer bir tasarım yaparak ihtiyaçlarınızı gidereceğiniz ve size geniş alanlar bırakan bir odaya sahip olabilirsiniz.

Muhafaza alanları

Evinizde ihtiyacınız olacak muhafaza alanları oluşturmak adına resimdeki gibi  özel raf sistemleri tercih edebilir, raf sistemlerinin alt kısımlarını muhafaza alanı olarak kullanabilirsiniz.  Küçük bir odayı hem kullanım amacına uygun olarak kullanabilir hem de  muhafaza alanlarına sahip olabilirsiniz.

Küçük odalar için cezbedici dekorasyon örnekleri
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!