Keşke benim olsa dedirten 8 mütevazi müstakil ev

Özlem K. Özlem K.
RUSTICASA Ahşap ev Ahşap Ahşap rengi
Loading admin actions …

homify 360 sayfamızın bugünkü konukları mütevazi ancak sevimli yapıları ve davetkar görünümleri ile birbirinden farklı 10 müstakil ev! Birçoğumuzun hayalini süsleyen yemyeşil bahçeler içerisinde yer alan, şehrin karmaşasından uzakta, tertemiz bir havaya sahip kırsal bölgelerde konumlanan bu evlerin hiçbir pahalı ve lüks değiller. Onun yerine, ailemiz için uygun, huzur dolu, bakımı kolay, mütevazi evler.

Ucuz ev konusu açıldığında genelde beklentiler maalesef pek gerçekçi olmuyor. Ev inşaatı konusunda azıcık fikir sahibi olan bir insan dahi dört duvar örmenin bile maliyetli bir şey olduğunu tahmin edebilir. Dolayısıyla, mütevazi olarak adlandırdığımız, 40 metrekarelik 1+1 prefabrik evin dahi en az 25.000 TL tutacağını göz ardı etmemeliyiz. 

Bu derlememizde yer alan evler küçük bir birikimle ev inşa ettirmeyi planlayan okuyucularımız için iyi örnekler oluşturuyor. Bu evleri inşa eden firmalar ile homify Profesyoneller sayfası üzerinden direkt iletişim kurabilir ve merak ettiğiniz soruları kendilerine yöneltebilirsiniz.

1) Ülkemizden harika bir ahşap ev

Derlememizin ilk evi ülkemizden, ahşap prefabrik evler yapan Ankaralı bir firmadan. İki adet verandaya, geniş bir açık planlı oturma odasına, geniş bir banyoya sahip ahşap evin beşik çatısının içinde ise, asma kat şeklinde bir yatak odası mevcut. Evde aynı zamanda bir şömine olduğundan da bahsetmeden geçmeyelim. Bu evin iç kısmının fotoğraflarını ’Herkes için ahşap ev’ başlıklı yazımızda görebilirsiniz.

2) Taş ev görünümlü bir prefabrik

homify daha önce yayınlanan ve en sevilen evlerden biri olan bu taş ev görünümüne sahip prefabrik de daha önce kaçıranlar için tekrar derlememize girdi. Rustik bir taş ev görünümüne sahip bu prefabrik ev hakkında daha fazla bilgi almak için, ’Ucuz ama çok güzel: 67 metrekarelik ev’ başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

3) Modern bir mimariye sahip kutu gibi bir ev

Düz çatılı modern bir bungalov ile devam ediyoruz. Bahçe dekorasyonu ve peyzaj mimarisinde minimalist çizgilerin hakim olduğu bu modern konut dinginlik ve ferah bir atmosfere sahip doğa ile iç içe. Konutun dekorasyonunda da modern mobilyalar ve geniş pencere ve kapı açıklıkları kullanılmış. Çatısındaki güneş enerjisi sayesinde kendi elektriğini de üreten bu ev projesinin bir de özel yüzme havuzu bulunuyor.

4) Modern ve küçük bir başka ev daha

Beşik çatı modeliyle geleneksel görünümlü bir çatıya sahip ancak diğer tüm özellikleri ile son derece modern olan bu yapı projesi ise sade ve net çizgileri ve birçok farklı malzemenin bir arada kullanılmasıyla öne çıkıyor. Modern mimariden hoşlanan, stil sahibi okuyucularımız için harika bir örnek.

5) Asimetrik çatılı, ahşap detaylı bir ev

Asimetrik beşik çatısıyla dikkatleri çeken bu sevimli evin dış cephesinde farklı yapı malzemeleri bir arada kullanılmış. Ahşap ve metal ögelerin beyaz renk buluşturulduğu bu evin diğer açılardan fotoğraflarını bu linkten görebilirsiniz. Woodsun adlı mimarlık ofisi tarafından tasarlanan ev gören herkesin içini ısıtacak güzellikte.

6) L biçimli, ufak bir çiftlik evi

Bu fotoğrafta ise kızıl kiremit çatısı ve dikine monte edilmiş ahşap panel kaplamasıyla muhteşem bir kır evi görüyoruz. L biçimindeki yapısıyla son derece kullanışlı. 

7) Modern çizgilere sahip, geniş ve rahat bir bungalov

Bu açık planlı ahşap kulübe ise rengarenk iç döşemesiyle son derece sıcak ve sevimli bir görünüme sahip. Tam bir keyif evi olarak adlandırabileceğimiz bu yapının içinin fotoğraflarını ise bu linkten inceleyebilirsiniz.

8) Son olarak: Mobil ev

Mobil evlerle ilgili kısa süre önce detaylı bir yazı yayınlamıştık. Mobil evler inşaat iznine sahip olmayan arsalar için ideal yapılar çünkü… Detaylar, İnşaat izni olmayan arsalar için uygun mobil evler başlıklı yazımızda! 

Bu müstakil evlerinden siz en çok hangisini beğendiniz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!