Auraprojekt: tarz

​Önce ve sonra fotoğraflarıyla eski bir dairenin akıl almaz dönüşümü!

nihal e. nihal e.

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Bazen mevcut koşullarından dolayı bir evin potansiyelini öngörmek zordur. Ancak yetenekli bir iç mimar, en berbat haldeki bir evin bile potansiyelini görebilir. Hatta bu nedenle çoğu ev sahibi eski mülkünü yenileyerek daha yüksek bir maliyete satabiliyor. Kimi zaman da tam tersi eski bir ev satın alarak içini yaptıranlar var. Bugün size tanıtacağımız daire projesi de böyle bir örnek. Eski bir daire satın alan ev sahipleri için mevcut yer oldukça köhne ve kullanılamaz durumdaydı. Bu nedenle kasvetli daireden modern ve konforlu bir yaşam alanı elde etmek için profesyonel bir ekibe başvurdular. Aşağıda daireye ait önce ve sonra fotoğrafları inceleyerek inanılmaz dönüşüme siz de tanık olun.

​Önce: Mutfak

Auraprojekt: tarz

Mutfağın ne kadar perişan halde olduğu fotoğrafta açıkça belli oluyor. Ne tezgah ne dolaplar günümüz dekorasyonuna uymuyor. Lavabo ve mutfağın kalanı da benzer durumda. Dolayısıyla kapsamlı bir yenileme şart.

​Sonra: Mutfak

Auraprojekt: tarz

Dönüşüm gerçekten şaşkınlık verici. Aynı mutfak olduğuna bin şahit ister. Yeni mutfak da eskisi gibi dar bir alana sahip. Buna rağmen akıllıca organize edilerek son derece kullanışlı bir mekan elde edilmiş. Öyle ki hem geniş bir çalışma yüzeyi mevcut hem de depolama ihtiyacı fazlasıyla karşılanmış. Dekorasyon açısından da etkileyici bir değişim söz konusu. Mutfak beyaz ağırlıklı olmasına rağmen duvara eklenen küçük tuğla doku ve ahşabın sıcaklığı alana cazibe katmış.

​Önce: Oturma odası

Auraprojekt: tarz

Oturma odası tadilattan önce son derece düzensiz görünüyor. Tıpkı mutfakta olduğu gibi bu odada organizasyon eksikliği görülüyor. Yan yana duran iki masa ve ahşap giysi dolabı birbiriyle tamamen alakasız ve çirkin duruyor. Fakat eşyalardan da evvel zemin ve duvarın değişmesi gerek.

​Sonra: Oturma odası

Auraprojekt: tarz

Yeni oturma odası öyle güzel ki neler yapıldığını detaylı incelemek için odayı her iki açıdan gösteren fotoğraflar seçtik. Bu oda aynı zamanda yemek odası olarak kullanılıyor. Açıkça görüldüğü üzere zemin ve duvarlar ile birlikte tüm eski püskü eşyalar atılmış. Tarz olarak mutfakla uyumlu bir dekor düzenlenmiş. İki bölümden oluşan oturma odasında yemek alanı kırmızı tuğla duvar kaplamasıyla dikkat çekiyor. Aynı kaplama televizyonun bulunduğu duvar bölümünde de mevcut. Ve yine mutfak olduğu gibi tüm duvarda değil, sadece belli bir kısımda kullanılmış. Duvarların geri kalanı ise beyaz olup mekanı daha aydınlık gösteriyor. Televizyon ünitesi olarak geniş bir duvarı kaplayan L şeklinde bir tasarım tercih edilmiş. Profesyonel ekibin dekoru akıllıca organize etmesi sayesinde ünite kamufle olmuş durumda. Böylece görsel açıdan kalabalık durmuyor.

Auraprojekt: tarz

Salonu farklı bir açıdan gördüğümüz ikinci fotoğrafta ise oturma alanını net bir şekilde görebiliyoruz. Tıpkı duvarlar gibi bembeyaz olan koltuk çok rahat ve çağdaş bir model. Koltuğun dayandığı duvara tıpkı bir sergiyi andıran resimler asılmış. Zeminde ise kırmızıya çalan ahşap döşeme beyaz duvarlara sıcaklık katıyor.

​Önce: Banyo

Auraprojekt: tarz
Auraprojekt

łazienka

Auraprojekt

Banyo küçük bir alana sahip ancak bu durumu lehine çevirememiş. Zira bu tür küçük banyolar için küvet hiç de doğru bir tercih değil.

​Sonra: Banyo

Auraprojekt: tarz
Auraprojekt

łazienka

Auraprojekt

Eski banyo kullanılamaz durumdayken yeni banyo modern ve şık dekoruyla içimizi açıyor. Fayanslardan tavana dek her şeyin baştan yapıldığı banyoda küvet iptal edilerek duşakabin eklenmiş.

​Önce: Giriş

Auraprojekt: tarz
Auraprojekt

przedpokój

Auraprojekt

Daire girişi de en az iç mekan kadar iç karartıcı görünüyor.

​Sonra: Giriş

Auraprojekt: tarz
Auraprojekt

przedpokój

Auraprojekt

Görüldüğü üzere daire baştan sona her noktada büyük bir değişim geçirmiş durumda. Yeni giriş çok daha davetkar olup konukları karşılamaya hazır.

​Sonra: Yatak odası

Auraprojekt: tarz
Auraprojekt

sypialnia

Auraprojekt

Daire turumuzu yatak odası ile tamamlıyoruz. Bu odanın eski halini paylaşmadık zira eski püskü eşyalar ve kirli duvarlardan ibaretti. Yeni yatak odası alabildiğine şık ve konforlu.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Enfes ve çarpıcı 20 banyo modeli' başlığına bakabilirsiniz.

Casas inHAUS: tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!