MIKOŁAJSKAstudio :  tarz Kız çocuk yatak odası

​Tablo gibi bir daire: Zarif ve modern

nihal e. nihal e.
Loading admin actions …

Yaşam alanınızı dekore etmek için sayısız seçeneğiniz var. Belli bir konsept belirleyebilir, renklerle oynayabilir ya da çağdaş mobilyalarınızı sergileyebilirsiniz. Bugün sizin için seçtiğimiz ev projesi ise evinizi dizayn ederken fikir edinebileceğiniz şahane bir örnek. Her bir odası büyük bir titizlikle döşenmiş bu daireyi gelin hep birlikte inceleyelim.

​1- Çocuk odası

Bir değişiklik yaparak daire turuna çocuk odasından başlıyoruz. Zira bu oda tüm övgüleri hak ediyor. Çok fazla mobilya kullanılmamasına rağmen tüm eşyalar öyle güzel ki oda adeta bir tabloya benziyor. Çiçek biçimindeki lambalar, pastel renkler, duvar resimleri, içi yeşile boyanmış raf, hasır sandalye, tahta at ve büzgülü halısıyla her bir detay kusursuz.

​Karşı açı

MIKOŁAJSKAstudio :  tarz Kız çocuk yatak odası
MIKOŁAJSKAstudio

Pokój Małej Księżniczki

MIKOŁAJSKAstudio

İkinci fotoğraf odanın karşı açısını gösteriyor. Burası da en az ilk bölüm kadar güzel ve iç açıcı. Belli belirsiz çiçek desenli bir duvar kağıdı tatlı bir fon oluştururken çalışma masası ve dolaplar düzenli bir ortam sağlıyor.

​2- Genç odası

Dairede toplam iki adet çocuk odası bulunuyor. Bu oda ilkine göre daha erişkin çocuklara uygun. Zeminle aynı tondaki ahşap yatak köşeye yerleştirilmiş. Yatağın bulunduğu duvar bölümüne özel bir desenli bir kağıt uygulanmış. Tavandan ahşap uçaklar sallanıyor. Geometrik desenli küçük komodin ise çok yaratıcı.

​Sağ bölüm

Genç odasının diğer bir köşesine çalışma alanı hazırlanmış. Renkli duvar rafları ve ahşap masa takımı uyumlu görünüyor. Bu duvar bölümü ise koyu yeşile boyanmış. Beyaz renkli duvara da yeşil çizgiler eklenmiş.

​Duvar dekoru

Genç odasının son bölümünde ikiye ayrılmış bir duvar görüyoruz. Sağda televizyon ünitesi solda ise çerçevelenmiş küçük çizimler mevcut. Mini bir sergiyi andıran resimler çok sevimli.

​3- Ebeveyn odası

Ebeveyn odası diğer odalar kadar renkli ve kalabalık değil. Bununla birlikte çok huzurlu ve sofistike bir ambiyans mevcut. Hayli dar bir alana sahip olmasına rağmen hiç sıkışık görünmüyor.

​Karşı açı

Yatağın karşısında duvara gömme ahşap bir gardırop bulunuyor. Geniş duvara açık tonlu ve desenli bir kağıt uygulanmış.

​4- Salon

Açık tonlu renkler ve geniş pencereler sayesinde sıcak ve davetkar görünen salon İskandinav stili andırıyor. Ağırlıklı olarak nötr renkler kullanılsa da aksesuarlar canlı ve baskın. Bilhassa duvardaki soyut resim.

​Karşı açı

MIKOŁAJSKAstudio : modern tarz Oturma Odası
MIKOŁAJSKAstudio

Salon połączony z kuchnią

MIKOŁAJSKAstudio

Koltuk takımının karşısında televizyon bulunuyor ancak odanın mimarisi hayli değişik. Salonla mutfak arasında herhangi bir sınır yok. Sadece küçük bir duvar klonu mevcut. Bu duvara da televizyon yerleştirilmiş.

​5- Mutfak

Geniş bir duvar boyunca uzanan mutfak doğrusal bir şekle sahip olup duvara gömülü tasarlanmış. Tamamen pürüzsüz dolap kapakları mutfağı derli toplu gösteriyor.

​Karşı açı

MIKOŁAJSKAstudio : modern tarz Mutfak
MIKOŁAJSKAstudio

Kuchnia odseparowana zabudową

MIKOŁAJSKAstudio

Salonda gördüğümüz duvar klonun arkası mutfak malzemelerinin bulunduğu depolama alanı olarak değerlendirilmiş. Önünde ise tekerlekli bir servis sehpası var.

​6- Yemek odası

Salonun sağ bölümünde yer alan yemek odası yine açık tonlarda dekore edilse de kendine has bir tarza sahip. Farklı boyutlarda sandalyelerle tamamlanmış masa takımını fincan takımı ile kırmızı narlar süslüyor. Duvarda ise devasa bir saat mevcut.

​7- Banyo

Hem zeminde hem duvarda mermer kullanılan banyo çağdaş ve etkileyici bir görünüme sahip. Tüm odalarda olduğu gibi banyoda da ahşap kullanılmış. Alt dolaplar ise pastel pembe.

​8- Çalışma odası

Evdeki en küçük oda çalışma odası olarak değerlendirilmiş. Köşeye denk gelen çalışma masasının bulunduğu duvar koyu renkli panellerle kaplanmış. Üst dolap ise ahşap.

​Karşı açı

Çalışma odasını aynı zamanda ikinci bir televizyon odası olarak da düşünebiliriz. Zira televizyon ile birlikte rahat bir kanepe mevcut.

​9- Koridor

Daire turumuza tersten başlayarak koridor ile tamamlıyoruz. Koridorda bulunan uzun duvar rafları kitaplık olarak kullanılmış. Basit ama akıllıca.

Bu yazıyı beğendiyseniz '21 adet tam fonksiyonlu mini mutfak tasarımı' başlığına bakabilirsiniz.

Modern ve şık dizayn edilen bu daireyi siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!