Polygon arch&des:  tarz Yatak Odası

Küçük daireler için alan tasarrufu sağlayan çözümler

Meral Eser Meral Eser
Google+

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Şehir yaşamını tercih edenler için, metrekare bakımından küçülen apartman dairelerini muntazam dekore etmek, sanıldığı kadar kolay değil. Buna nazaran akılcı çözümlerle hayatınızı kolaylaştıracak bir düzen oluşturmak mümkün. Bu yazımızda küçük apartman daireleri için ilham verebilecek dekor örneklerini bir araya getirdik. Küçük alanları elverişli kullanmak ve gerektiğinde alan tasarrufu sağlamak için açık plan çözümlerini değerlendirebilirsiniz. Bölücü duvara gerek kalmaksızın, yemek alanları ve oturma alanlarını bir arada dizayn edebilir, yaşam alanlarını duvarsız görevlerine ayırabilirsiniz. Küçük daireleri dekore ederken ilham alabileceğiniz evleri gözden geçirebilir, sizler için seçtiğimiz fotoğraflardan ilham alabilirsiniz.

Açık plan

Son derece şık ve modern bir daire projesi ile başlayalım. Yaklaşık 52 m² bir alana yerleşen daire projesinde, açık plan dizayn söz konusu. Yemek alanı ile oturma alanları bir arada dizayn ediliyor. Ayrıca paravan görevi gören tek duvarla mutfak alanı ayrılıyor. Kullanım ihtiyaçlarına göre alanları görevlerine göre duvarsız da ayırmak mümkün. İşlevsel açık raf sistemleri ile alan tasarrufu sağlayabilir, derinlik katan unsurlarla ferah bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Ayna faktörü

Dairenin mutfak alanı ile oturma alanını bu açıdan bir arada görüyoruz. Genel olarak açık ve pastel renk tonlarının oluşturduğu dingin bir atmosfer hakim. Küçük daireler için zemin kaplamalarında açık renk tonlarının kullanımı daha geniş ve ferah bir görünüm sağlayacaktır. Son derece ferah bir görünüm için ışıklandırma unsurlarıyla da dekorasyonda fark yaratabilirsiniz. Ayrıca ayna faktörü küçük dairelerde alanları daha geniş gösterirken derinlik katacaktır.

Yatak ve oturma alanı bir arada

Polygon arch&des:  tarz Oturma Odası
Polygon arch&des

APARTMENT “VERBI”

Polygon arch&des

Stüdyo daireler için ilham verecek modern ve şık bir örnek. Yatak alanı ile oturma alanı arasında bölücü duvara gerek kalmaksızın cam bölme ile daha geniş görünen bir dekor oluşturuluyor. Göz yormayan yaklaşımıyla şeffaf ya da cam yüzeylerin kullanılması özellikle küçük yaşam alanlarında derinlik katacaktır. Geometrik formlarla halı unsuru ise modern çizgiler katıyor ve son derece şık ışıklandırma aksesuarlarıyla ferah bir atmosfer sağlanıyor.

Yatak odasından görünüm

Polygon arch&des:  tarz Yatak Odası
Polygon arch&des

APARTMENT “VERBI”

Polygon arch&des

Dairenin yatak odasından bir görünüm ile devam edelim. Burada görüldüğü üzere, yatak alanı son derece dingin bir atmosfer oluşturacak şekilde dizayn edilmiş. Kaliteli bir uyku çekmek için dingin bir yaşam alanı oluşturmak için ışıklandırma unsurları, göz yormayan renk ve doku ahengi olumlu yönde avantaj sağlayacaktır. Depolama ihtiyacını karşılayan derin raflarla geniş bir ahşap gardırop modeli dizayn edilmiş. Tek duvar hizası depolama alanı ve aynı zamanda çalışma alanı için ayrılıyor. Çalışma alanını daha verimli kullanmak için açık raf sistemleri duvara monte dizayn ediliyor ve alan tasarrufu sağlanıyor.

Alan tasarrufu sağlayan dolap çözümleri

Tout Simplement Déco:  tarz Mutfak
Tout Simplement Déco

Mise en valeur de l'ouverture de l'espace sur le retour cuisine.

Tout Simplement Déco

Hem fonksiyonel hem de pratik kullanım olanakları sağlayacak mobilyalarınızı ihtiyaca göre marangozlara dizayn ettirebilirsiniz. Tek duvar alanında depolama sistemleri için dolap raflarını açık ya da kullanım ihtiyacına göre kapalı dizayn edebilirsiniz. Örnek dairede görüldüğü gibi ahşap yemek masası için ayrılan alana kullanılmadığında itilerek ekstra geçiş alanı açılıyor. Kullanım ihtiyacı duyulduğunda masa ve sandalyeleri çekerek şık bir yemek alanı için yer açabilirsiniz. Son derece pratik ve işlevsel mobilya tasarımlarına odaklanabilirsiniz.

İşlevsel unsurlar

Eğer dar ve uzun bir alanı dekore ediyorsanız, mobilya tasarımlarını da kullanım alan göre dizayn edebilirsiniz. Görüldüğü üzere yemek alanı uzun ve dar bir alan için uygun bir şekilde dizayn edilmiş. Oturma alanı ile ilişkisi buradan görülebilir. Bar alanı olarak kullanılabilen bu alanda atıştırma ve hatta yemek alanı olarak kullanmak mümkün. Genel olarak zemin kaplamalarından mobilyalara açık renk tonları kullanılarak ferahlık sağlanıyor. Geniş cam pencere açıklıkları ile doğal ışığı muntazam alan bir yaşam alanı dizayn edilmiş.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Basit ve güzel, bu evde aradığınız her şey var (ve çok uygun)’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Küçük dairelerde alan tasarrufu sağlayan çözümleri nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!