Mat atölye – Kuşadası_Konut_3D Görselleştirme:  tarz Oturma Odası

Estetik unsurlarla evinizi güzelleştirecek 6 parlak fikir

Meral Eser Meral Eser
Google+

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Bahar geldi ve havalar ısındı. Artık sıcak yüzünü göstermeye başlayan bahar aylarında, evinizin havasını değiştirmek ve evinize baharı davet etmeye ne dersiniz? Mevsimsel değişikliklerle evin havasını değiştirmek, renk ve ahenk getirmek göze hitap eden bir sonuç ortaya çıkaracaktır. Her zaman çok büyük masraflar etmeye gerek yok. Küçük dokunuşlarla evinizin havasını değiştirmek, daha sıcak bir atmosfer oluşturmak mümkün. Ev dekorasyonu öncelikler size hitap etmelidir. Kendinizi en rahat hissettiğiniz konfor sunan yer eviniz olmalıdır. Evinizin havasını değştirirken karakteristik özellikler katabilir, estetik unsurlarla göze hitap eden dekorlar oluşturabilirsiniz. İşte sizlere ilham verecek 6 örnek ve şık dekor örnekleri.

Giriş holünde dekoratif çiçekler

Baharı evinize davet etmeye ne dersiniz? İlk izlenim evin girişi ile sağlanır. Dolayısıyla bahar esintisini kapıdan adım atar atmaz devam ettirebilir, son derece şık ve göze hitap eden çiçeklerle sıcak bir karşılama ortamı düzenleyebilirsiniz. Günün yorgunluğu ve iş stresinin ardından evinize girdiğinizde sıcak bir karşılama ya da ferah bir atmosfer bulmak hayatınızı güzelleştirecektir. Rengarenk dekoratif çiçekler ya da uygulanacak stil ya da tarza göre bitki türlerini kullanabilir, bu iş için uzmanlardan iklim koşullarına göre yetiştirebileceğiniz bitki türleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Şık ışıklandırma unsurlarıyla duvar nişleri

Asma tavan ile duvar nişleri için özel aydınlatma unsurları bir araya geliyor ve oturma odasının havası tamamen değişiyor. Eğer salon ya da oturma odası dekorasyonunda bazı ufak dokunuşlarla evin havasını değiştirmek istiyorsanız, şık aydınlatma unsurlarını duvar nişleri ile tavan dekorlarını estetik unsurlarla güzelleştirecek hale getirebilirsiniz. Son derece sıcak bir atmosfer oluşturmak için renkler ve dokular kadar ışık yoğunluğu ve tonlarının katkısı olacaktır.

Duvar resimleri ile şık dekorlar

Aile fotoğrafları, gezdiğiniz yerlerden hatıralar ya da ya da kendi çizdiğiniz resimlerle duvar dekorlarına kişisellik katabilirsiniz. Duvar dekorlarını karakteristik unsurlarla dizayn ederek dekorasyonda fark yaratabilirsiniz. Ayrıca sevdiğiniz ressamların eserleriyle bir duvar dekoru oluşturarak zenginleştirebilirsiniz. Şahsınıza ya da aile bireylerine ait sanatsal çalışmalar da ilham verebilir, böylelikle duvar dekorlarını evinize özel kişiselleştirebilir, fark yaratabilirsiniz.

Renk ve doku ahengi

Mat atölye – Kuşadası_Konut_3D Görselleştirme:  tarz Oturma Odası
Mat atölye

Kuşadası_Konut_3D Görselleştirme

Mat atölye

Nötr renklerle göz yormayan bir akış oluşturabilir, parlak dokuların kullanımına olanak tanıyabilirsiniz. Canlı renk tonları il nötr renkler bir arada denge unsuru sağlayacaktır. Natürel renk tonları ile uyum ve ahenk oluşturabilirsiniz. Genel olarak dekoratif aydınlatma aksesuarları ve diğer dekoratif öğeleri ön plana çıkarmak için daha sade ve yalın zemin kaplamalarını tercih edebilirsiniz. Farklı renk ve dokuları bir araya getirirken bir renk paleti oluşturabilir, evin diğer alanlarında da benzer palet dokularını kullanabilirsiniz.

Hoş kokularla bahar esintisi

Evinize karakteristik ve kişisel özellikler katabilir, hoş kokularla size özgü bir iz bırakabilirsiniz. Oda parfümlerinden hoş kokulu mumlara, hem dekoratif amaçlı kullanılabilecek hem de güzel kokular yayabilecek dekoratif ürünleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda hoş egzotik kokularla ambiyansı değiştirmek mümkün. Birbirinden güzel çiçek kokularından egzotik ya da tatlı kokulara birçok alternatifi gözden geçirmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca, homify'da dekoratörler tarafından dizayn edilen, birçok farklı stil ve tarzda proje örnekleri bulabilir, ilginizi çeken dekor fikirlerini değerlendirebilirsiniz.

Alanları verimli kullanacak şekilde mobilyalar tasarlayın

fatih beserek – İç mekan tasarım ve Görselleştirme:  tarz Yatak Odası
fatih beserek

İç mekan tasarım ve Görselleştirme

fatih beserek

Yatak odası dekorasyonunda hem kullanışlı hem de göz yormayacak bir düzen oluşturuluyor. Son derece şık ve özenle dizayn edilen yatak odası dekorasyonunda, sıcak bir atmosfer oluşturmayı sağlayan ahşap mobilyalar, alan verimliliği sağlayacak şekilde dizayn edilmiş. Giyinme alanı ile uyku alanını bölücü duvar kullanmaya gerek kalmaksızın yatak başlığı ile bir arada bir paravan niteliği taşıyan ahşap plaka ya da raf sistemleri ile bölebilirsiniz. Hem pratik fikirlerle düzen oluşturabilir hem de hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Evinizi güzelleştirmek için 26 Kendin Yap fikri' yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu şahane örneklerden hangisi ilginizi cezbediyor?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!