İstanbul'daki firmadan yenilikçi ve estetik mekan tasarımları | homify

İstanbul'daki firmadan yenilikçi ve estetik mekan tasarımları

Özlem K. Özlem K.
COFFEE CARAMEL BÜYÜKÇEKMECE ŞUBESİ ERSA MİMARLIK Yeme & İçme
Loading admin actions …

homify 360° sayfamızın bugünkü konuğu, yaptıkları yenilikçi ve estetik tasarımları ile dikkatlerimizi çeken İstanbullu bir mimarlıkiç mimarlık firması. Firma, çalışmalarını tekil yapılardan büyük ölçekli projelere, konut tasarımından türlü çeşitlerdeki ticari yapıların iç ve dış tasarımlarına kadar çok çeşitli bir yelpaze içinde sürdürüyor. 

Bugün sayfamızda, firmanın hem mimari projelerine hem de iç mimari projelerini göz atacağız. İşverenlerin ihtiyaçlarını kendi uzman bilgileri ve tecrübeleri ile harmanlayan firma, işlevsel ve aynı zamanda da görsel olarak son derece tatmin edici tasarımlara imza atıyor. Detaylı bilgi almak +905321524751 no'lu telefon numarasını arayabilirsiniz.

Kemerburgaz villa projesi

3 homify Ofisler ve Mağazalar

Derlememizin ilk konuğu, Kemerburgaz'da konumlanan ve beş adet ikiz villa yapısında oluşan muhteşem bir proje. Toplam 3700 m²'lik, oldukça geniş bir alanı kaplayan proje harikulade peyzaj çalışması sayesinde adeta bir vahada yer alıyor gibi. Tamamı tripleks villalardan oluşan projenin tropik konseptli bahçelerinin tam ortasında bir de geniş bir yüzme havuzu yer alıyor.

Klasik tarzın en şık ve estetik hali

Bu sefer başka bir proje için gerçekleştirilmiş olan bir iç mekan tasarımına göz atalım. Atakent'te konumlanan Residence Quality projesinden bir daire klasik tarzda dekore edilmiş. Toprak renklerinin ağırlıklı olarak kullanıldığı, ağırbaşlı bir görünüme sahip olan tasarım, yer yer kullanılan mavi tonları ile canlılık kazanmış. Projenin özellikle salonunda gördüğümüz göz alıcı ışıklandırma çalışması ise dekorasyonu tamamlayan bir nitelikte.

Evinizin aydınlatmasıyla ilgili daha fazla bilgi için ’Oturma odası için aydınlatma seçimi nasıl olmalı?’ başlıklı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Modern stile sahip bir daire

SALON 1 homify Ofis Alanları
homify

SALON 1

homify

Sırada bir başka konut için gerçekleştirilmiş olan iç mekan tasarımı projesi var. 170 m²'lik, 4+1 daire. Başakşehir'de konumlanan Vadikaya sitesinde yer alan dairenin tasarımı modern bir stilde gerçekleştirilmiş. Konutun şık ve konforlu tasarımında en çok dikkatimizi çeken detaylar ise duvar ve tavan yüzeyleri üzerinde yapılan çalışmalar. Eşine rastlanmayan, benzersiz bir görünüm sunan yüzey çalışmaları, her bir duvar ve ayrıca tavan için farklı bir materyalin çevresindeki diğer unsurlarla uyum içerinden kullanılması ile gerçekleştirilmiş.

Sevimli bir sandviç dükkanı

1 homify Yeme & İçme

Firmanın yalnızca konut tasarımı ile değil, büyüklü küçüklü ticari yapıların tasarımı konusunda da deneyimli olduğundan bahsetmiştik. Bu örneğimizde 70 m²'lik bi alana sahip, retro görünümlü bir sandviççi dükkanı tasarımı görüyoruz. Siyah beyaz zemin kaplaması, bir kısmı harman tuğla, bir kısmı ise brüt beton görünümlü duvarları ve göz alıcı sarı sandalyeleri ile benzerlerinin çok çok ötesinde, muhteşem bir tasarıma sahip.

Köşe konumlu, 3 katlı müstakil bir bina

DIŞ GÖRÜNÜŞ 1 homify Yeme & İçme
homify

DIŞ GÖRÜNÜŞ 1

homify

Esenyurt NŞehir projesinde yer alan bu 3 katlı yapının ise  hem içi hem de dışı projelendirilmiş. Ufak tenteleri ve pencere önlerindeki çiçek tarhları ile sanki Paris'ten bir yapı gibi görünen bu binanın ilk iki katı kafe, üst katı ise ofis konseptinde tasarlanmış. Projenin iç mekan tasarımlarını ise bu linke tıklayarak görebilirsiniz.

Kusursuz bir ayakkabı tasarım showroom

Bir ayakkabı tasarım ve üretim firmasının showroom'u olarak tasarlanan 32 m²'lik bu ufak dükkan ise, işverenin ürününü en estetik şekilde sergilemesini sağlayacak şekilde planlamış. Görenleri daha ilk anda etkileyen showroom'da, alan ustaca bir planla kullanılarak hem işlevsellik hem de görsellik açısından kusursuz hale getirilmiş.

Benzersiz bir nargile kafe

3 homify Eklektik Bar & Kulüpler Ahşap Kırmızı

Atakent'te konumlanan bir nargile kafe için yapılan tasarımın ise tamamen eşsiz olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Bu mekan alışık olduğumuz nargile kafe konseptinin tamamen dışında yer alıyor. Ağırbaşlı bir görünüme sahip mekanın tasarımı lounge şeklinde planlanmış, ancak araya harman tuğla ve demir kafes gibi endüstriyel stile sahip unsurlar ile mekan gençleştirilmiş.

Bu projeleri siz nasıl buldunuz? 

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!