Farklı tarz ve zevklere göre L koltuk örnekleri

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Farklı tarz ve zevklere göre L koltuk örnekleri

Homify TR Homify TR
Mahir Mobilya – Trend Koltuk Modelleri:  tarz , Rustik
Loading admin actions …

Modern oturma odası dekorasyonları söz konusu olduğunda, çağın estetik ve konfor anlayışını tanımlayan mobilyaların başında şüphesiz ki L koltuk takımları geliyor. Her ne kadar bu modüler kanepe modelleri köşe takımları olarak da anılsalar da aslında yalnızca oturma odalarının köşelerini daha iyi değerlendirmek amacıyla kullanılmıyor, bu modeldeki oturma grupları aynı zamanda geniş salonlarda da mekanı bölmek ve mekana modern bir hava katmak için de sıklıkla dekorasyonun baş rolünü üstleniyor. Küçük alanlarda yer tasarrufu sağlayan ve daha az alan kullanımıyla daha çok ve daha konforlu oturma yerine sahip olan, geniş alanlarda ise mekanın modern bir estetik anlayışla dolu dolu bir tarza sahip olmasını sağlayan L koltuk modelleri bugün en çok tercih edilen oturma gruplarının başında geliyor. Hal böyle olunca tabii ki her tarza ve her mimariye uygun bir L koltuk modeli bulmak da mümkün.

Oturma odanızda L koltuk modellerini tercih etmenin en önemli nedenlerinden biri de yerleşim konusunda sağladığı kolaylık. Ayrı ayrı üçlü, ikili ve tekli kanepe ve koltuklardan oluşan oturma gruplarının mekanı boğmayacak ve kalabalık yaratmayacak şekilde yerleştirebilmek her oturma odası için pek kolay bir görev sayılmaz. Ancak oturma odanızın şekline uygun bir L koltukla şık ve modern bir dekorasyon ortaya çıkarmak çok daha basittir. 

İşte bugünün dekorasyon anlayışının temsilcilerinden biri olan L koltuk modellerinden ve onlarla yapılan şahane dekorasyonlardan ilham veren bir derleme! Bakalım siz en çok hangisini beğeneceksiniz…

Odanın merkezinde

Modüler yapıya sahip olan ve tasarımı mekana göre değiştirilebilen L koltuk modellerden birini gördüğümüz bu örnekte, oturma grubu salonun tam ortasına yerleştirerek mekanın merkezindeki ana karakter haline getirilmiş. Odadaki en belirgin ve dikkat çeken mobilya da tüm görkemi ve konforuyla L koltuk. Böylece hem oldukça şık bir odak noktası ortaya çıkarılmış hem de eşya kalabalığı yaratılmadan oldukça akıcı bir dizayn oluşturulmuş.

Küçük ve etkileyici

Trabcelona Design – lego mini corner: modern tarz , Modern
Trabcelona Design

lego mini corner

Trabcelona Design

Bir uzanma koltuğu ve bir ikili kanepenin birleşiminden oluşan bu mini model ise küçük evler için mobilya arayanlar için harika bir seçenek. Tıpkı bu örnekteki gibi, çarpıcı renkli ve tasarımlı bir orta sehpanın da desteğiyle modern bir estetik görünüm çıkarmak için başka bir mobilyaya ihtiyacınız yok bile!

Geniş salonlar için

50GR Mimarlık – Beşiktaş_daire tasarımı:  tarz Oturma Odası, Modern
50GR Mimarlık

Beşiktaş_daire tasarımı

50GR Mimarlık

Dediğimiz gibi L koltuklar ilk yaygınlaşmaya başladığı zamanlarda yalnızca küçük oturma odalarında yer tasarrufu sağlamak amacıyla kullanılıyordu ama bugün artık geniş salonlarda da daha görkemli bir modernlik ortaya çıkarabilmek için sık sık kullanılıyor.

Köşe yerleşimi

Bilgece Tasarım – Mekan Tasarımı:  tarz Oturma Odası, Modern
Bilgece Tasarım

Mekan Tasarımı

Bilgece Tasarım

Ve köşe koltuk kavramının tam anlamıyla hakkını veren bir kullanım örneği. Küçük oturma odalarında göz yormayan ve akıcı bir dekorasyon ortaya çıkaran en yaygın yerleşim, iki duvar boyunca uzanan köşe yerleşimi. Tabii bunun için duvar boyutlarının seçeceğiniz koltuk modeli ile uyumlu olması gerekiyor; alışverişe çıkarken ölçümlerinizi yapmayı unutmayın!

Konfor ön planda

Dmd Design – Oturma odası:  tarz Oturma Odası, Modern
Dmd Design

Oturma odası

Dmd Design

L koltuk modellerinin ortak özelliklerinden biri de konfor kavramını estetikle birleştirmeleri ve her birinin rahatlığı ön planda tutması elbette. Bu örnekteki ekstra yumuşak ve geniş minderli modellerse içine gömülüp günün yorgunluğunu atmak için bir harika!

Akıcı ve görkemli dekorasyon

Mat atölye – Kuşadası_Konut_3D Görselleştirme:  tarz Oturma Odası, Modern Ahşap Ahşap rengi
Mat atölye

Kuşadası_Konut_3D Görselleştirme

Mat atölye

Oldukça geniş ve rahat bir başka model. Bu modelde L koltuğun uzantılarından bir taraf yalnızca puf şeklinde tasarlanmış. Bu da odanın o tarafında arkada kalan yemek odasının oturma alanıyla bütünleşmesini sağlayan akışa engel olmayan incelikli bir detay.

Dar mimariler için ideal

homify:  tarz Oturma Odası, Modern

Bir tarafı kısa olan tam L modellerden bir örnek. Bu tip modeller dar ve uzun oturma odası mimarileri için oldukça ideal.

Klasiğin modernle buluşması

Mahir Mobilya – Ancona Köşe Koltuk:  tarz , Rustik
Mahir Mobilya

Ancona Köşe Koltuk

Mahir Mobilya

Ve son olarak, klasik mobilyaların estetiğinden de modern konfordan da vazgeçmeyenler için oldukça çarpıcı bir model: en klasik ve görkemli ikonik kanepe modeli olan Chesterfield kanepelerden ilham alan bir L kanepe!

Sizce en güzeli hangisi? 
Casas inHAUS:  tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!