homify:  tarz Oturma Odası

Klasik salon dekorasyonu nasıl yapılır?

umit atdağ umit atdağ

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Salonlar; aileniz ile en fazla vakit geçirdiğiniz , dostlarınızı misafirlerinizi ağırladığınız ve evinizi sergileyerek arkadaşlarınızın hayranlığını kazandığınız yaşam alanıdır. Bütün evlerde salonlar geniş odalar olarak dekore edilir. Geniş bir alanı  zevkinizi yansıtarak  evinizin vitrini olarak dekore etmek kolay değildir. Salon dekorasyonu, diğer odaların dekorasyonlarına göre çok daha zor bir dekorasyondur. Hem kendi yaşantınıza hizmet edecek bir salon dekorasyonu yapmak hem de misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz bir alan oluşturmak  için iç mimar ruhunuzun veya dekoratör uzmanı kişiliğinizin ortaya çıkması gereklidir. Salon dekorasyonu için kullanabileceğini çok farklı fikirler olsa da geçmişten günümüze vazgeçilmez bir fikir olan klasik salon dekorasyonları günümüzde de geçerliliğini korumaktadır.  Farklı bir stil yaratmak veya modern, trend dekorasyon fikirlerinden birini kullanmak varken klasik salon dekorasyonu tercih etmek, koltuk takımları ile salonu süslemek  farkınızı ve farklı düşündüğünüzü ortaya koyacaktır. Klasik salon dekorasyonu içinde her koltuk takımı veya köşe takımı  şık durmayacağı için dekorasyon  modeline uygun klasik akımı yansıtan koltuk takımları ve koltuk modelleri tercih edilmelidir.  Klasik döşenmiş salonları incelediğinizde gösterişli deri koltuk modellerinin, ihtişamlı avizelerin,  varaklı masa ve sandalye takımlarının kullanıldığını,  kapitone dikişlere sahip koltuk takımlarının ön planda olduğu bir tasarıma sahip olduğunu göreceksiniz. Evinizde klasik salon dekorasyonu  yapacaksanız öncelikle homify salon dekorasyonları sayfasında yer alan birbirinden muhteşem klasik salon dekorasyonları fikirlerini detaylı bir şekilde incelemelisiniz.  Hayranlık uyandıran, göz alıcı estetiği ile görenlerin hayran kalacağı klasik ve ihtişamlı koltuk takımlarından zevkinize ve tarzınıza uygun olan bir modeli seçmelisiniz. Seçeceğiniz klasik koltuk takımı klasik salon dekorasyonu fikrinin temelini oluşturacaktır. Koltuk takımı seçiminden sonra yapılması gereken ihtişamı ve görkemi destekleyecek özelliklere sahip  orta masa, varaklı çerçeveye sahip veya altın suyu renginde çerçevesi bulunan geniş ölçülerde bir duvar aynası, konsol aynası seçmektir. Ana mobilya grubu seçimi yapıldıktan sonra önemli bir detay lan aydınlatma elemanı seçimi yapılmalıdır. Klasik salon dekorasyonlarının tamamında ihtişamı sembolize eden bir avize seçimi yapılması gereklidir. Görsel özellikleri üst düzeyde olan ve renk uyumu ile salon içinde bütünlüğü oluşturan  ihtişamlı ve geniş bir avize ile klasik salon dekorasyonu için gerekli mobilyaları tamamlamış olursunuz. 

Bundan sonraki aşama mobilyaların klasik düşünceye uygun bir şekilde yerleşim planı oluşturmalısınız. Koltuk takımları salon içinde karşılıklı olacak şekilde yerleştirilmeli, orta sehpa   geniş bir mesafe bırakılarak  dizayn edilmelidir. Koltuk takımlarının vazgeçilmesi olan konsol ve ayna geniş koltuğun arkasında olacak şekilde yerleştirildikten sonra salon içinde yer alan duvar süslemeleri yapılmalıdır. Duvara ihtişamlı tasarımlara sahip çerçeveler içinde tablolar veya ayna asılması yerinde olacaktır. Klasik döşenmiş salonları incelediğinizde   duvar süslemelerinin klasik salon dekorasyonları için bir vazgeçilmez ritüel halini aldığını göreceksiniz.  Bu işlemlerden sonra aydınlatma elemanı olan avize salonun tam ortasında yer alacak şekilde monte edilmeli ve koltuk takımı çevresini homojen aydınlatmalıdır. Perde seçimleri  klasik modaya uygun olacak şekilde yapılmalı, perde motifleri ve aksesuarları klasik düşünce ile doğru orantılı olacak şekilde  tercih edilerek kusursuz ve bir o kadar da insanı kendisine hayran bırakan klasik salon dekorasyonu tamamlanmış olacaktır.  Göz kamaştırıcı ve herkesin hayran kalacağı bir salona sahip olmak istiyorsanız birbirinden özel salon modellerinin yer aldığı Türkiye'den 10 klasik salon yazısını incelemeli ve tarzınızı yansıtacak bir modeli evinizde uygulamalısınız.

Renkli klasik salonlar

Modern renkler ile hayata geçirilmiş olan ve Altuncu İç Mimari Dekorasyon 'a ait göz kamaştırıcı salon dekorasyonlarından biri olan bu klasik salon dekorasyonu ilk bakışta adeta büyüleyici bir etkiye sahip. Klasik koltuk takımı ile birlikte altın sarısı renklere sahip orta masanın şeffaf olması dekorasyon görselliğini en üst noktaya taşımış. ayrıca görkemli bir avize ile klasik düşüncenin tüm detayları salon içinde yer almış. Her açıdan kusursuz olan bu salon, klasik salon dekorasyonları içinde de modern renklerin kullanımı açısından oldukça ideal bir örnek.

Geleneksel mobilyalar

Bu salon dekorasyonu, geleneksel mobilyalar ile kırık beyaz rengin harmanlaması ile  toprak tonları  ön plana çıkarılarak yapılmış. Görsel açıdan kusursuz olan ve klasik düşüncenin tam olarak yansıtıldığı bu salon dekorasyonu aynı zamanda  modernizmi de yansıtıyor.  Koltuk takımlarının tasarımı ve kullanılan malzemelerin günümüze uygun olması hem klasik düşüncenin hem de modern akımın bir arada göz kamaştırıcı salon dekorasyonu oluşturulmasına katkı sunduğunu gösteriyor.

Klasik salon dekorasyonu kendi içinde farklı kollara ayrılır.  Bu resimde yer alan ve klasik düşüncenin uç noktalarından biri olarak kabul edilen salon dekorasyonu ahşap kullanımı ile  karakteristik bir yapıya bürünmüş.  İhtişamın ötesinde asalet temsili olan klasik döşenmiş salon modeli olarak  farklı bir stile sahip. Deri chesterfield koltuk takımı ve  uyumlu tonlardaki diğer mobilyalar açık tonlu stor perdeler ile desteklenerek görkemli salon dekorasyonu yapılmasını sağlamış.

Tam anlamı ile klasik salon

Evinizin salonunu tam anlamı ile klasik salon olarak dekore etmek istiyorsanız bu klasik döşenmiş salon modeli tam size göre. Retro koltuk modelleri, geleneksel örtü modelleri,  işlemeli koltuk minderleri, işlemeli perdeler salonun her köşesinde klasik düşüncenin işlenmesini sağlamış.Renklerin ve renk tonlarının birbiri ile olan uyumu göz kamaştırıcı bir salon dekorasyonu ortaya çıkmasını sağlarken seçilen mobilyaların şıklığı da klasik salonun, modern oturma odası gibi  ışıl ışıl olmasını sağlamış. 

Asaleti üst düzey bir salon

homify:  tarz Oturma Odası

Salon dekorasyonu olarak klasik düşünce doğrultusunda bir salon oluşturmak ve asil bir görünüm katmak istiyorsanız resimde yer alan ve  mobilyalarının dokusu,  mimari dili, desen uyumunun göz alıcı bir güzelliğe sahip olması gibi farklı detayların birleştirilmiş halini kendinize örnek alabilirsiniz. Klasik mobilya çizgisinin biraz dışına çıkarak  modern mobilyaları geleneksel koltuk takımları ile harmanlayabilir, göz kamaştırıcı güzelliğe sahip olması için ahşap parke desenleri gibi  farklı çizgileri salon içinde ön plana çıkarabilirsiniz. 

Zengin tasarımlı salonlar

homify:  tarz Oturma Odası

Klasik salon dekorasyonları için tasarım hayati öneme sahiptir. Zengin tasarımlı bir salon dekorasyonu her zaman salonun ihtişamını ve görkemini katlar.  Bu salon örneğinde olduğu gibi klasik koltuk takımları ve koltuk modellerinin yanı sıra, koyu renkli orta masalar zengin bir tasarım içinde dizayn edilerek kusursuz ve göz alıcı bir salon oluşması sağlanmış. Salonunuzu evin en görkemli odası haline getirmek için bir profesyonelden yardım alabilirsiniz.

Bu fikirleri nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!