Farklı tarz salonlara farklı televizyon üniteleri | homify Tv ünitesi ile yapılan farklı salon tasarımları
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Farklı tarz salonlara farklı televizyon üniteleri

umit atdağ umit atdağ
Gül & Emin Timur Modern Oturma Odası Bilgece Tasarım Modern
Loading admin actions …

Salon dekorasyonu yapılırken mobilya seçimleri salonun zarafetini ve görsel etkisini artıracak şekilde yapılmalıdır. Salonu gösteren mobilyalar olduğu için mobilyaların salon ölçüleri ile uyumlu, orantılı olması estetik salon dekorasyonlarının en önemli adımı olmaktadır. Görselliği ile insanları büyüleyen bir salon için koltuk takımları kadar tv ünitesi modelleri de dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Tv ünitesi modelleri, salon dekorasyon fikirlerine göre farklı tasarımlara ve tarzlara sahiptir. Klasik salon dekorasyonları için klasik tarzda tasarlanmış tv ünitesi, modern salon dekorasyonları için modern tasarıma sahip tv ünitesi modeli tercih edilerek salon içinde düşünce bütünlüğü sağlanmalıdır. Günümüz teknolojisi sayesinde her tarza göre tasarım yapılması ve istenilen malzemenin kullanılarak  farklı tarzların tv ünitesi modeli olarak yansıtılması salon dekorasyonlarında zarafetin ve estetiğin doruk noktasına ulaşılmasını sağlamıştır.

Tv üniteleri; sadece televizyonu muhafaza etmeyen, aksesuar  teşhir alanı olarak da kullanılan bir mobilya olduğu gibi sadece tv için kullanılan bir mobilya da olabilir. Bu yazımızda sizlere farklı salon tasarımları için tasarlanmış tv ünitelerinin özelliklerine ve tasarımlarına göz atacağız. Salon içinde tercih edilecek tv ünitesi öncelikle dekorasyon akımına uygun olmak zorundadır. Vintage salon dekorasyonu için vintage tv ünitesi  veya klasik salon dekorasyonunda klasik tv ünitesi tercih edilmesi  kötü bir görsel olmasını önleyeceği gibi göz kamaştırıcı bir salon yaratmanıza da katkı sağlayacaktır. Televizyon ünitesi tasarımı bütüncül bir parça olarak yapılabileceği gibi bir kaç parçadan da oluşabilir. Tasarım fikri tamamen televizyon ünitesi kullanımına bağlıdır. Minimalist bir hayat felsefesine sahipseniz salon dekorasyonu minimalist özelliklere sahiptir. Minimalist televizyon ünitesi modeli  modern bir arka plan ve ana gövdeden oluşabilir veya ana gövde tek başına kullanılırken televizyon duvara asılabilir. Burada kullanıcının tarzı ve yaşam tarzı ana faktördür. Televizyon büyüklüğü, televizyon ile alakalı elektronik cihazların kullanımı tv ünitesi modelini belirler. Salon içinde tv ünitesinin yeri  ve diğer mobilyaların tasarımı televizyon ünitesi tasarımına doğrudan etkendir. Televizyon ünitesi modelleri arasında klasik tasarım, country tv üniteleri, modern tasarımlar, son dönemlerin trendi olan konsol tv ünitesi modelleri gibi farklı tasarımlar evinizde harika işler yapmanızı sağlıyor. 

Televizyon ünitesi, salon içinde bütünlük oluşturan, görsel açıdan salonu destekleyen, salonun şıklığını ön plana çıkaran ve evinize gelen misafirlerin gözüne ilk çarpan mobilya olduğu için salon dekorasyonu ile  uyumlu tasarıma ve tarza sahip olmalıdır. Televizyon ile orantılı ölçülere sahip, salon içinde bir demirbaş mobilya olarak kullanabileceğiniz farklı tasarıma sahip televizyon mobilyası hakkında fikir edinmek için homify tv ünitesi modelleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu yazımızı inceleyerek farklı tarzlarda tv ünitesi modelleri hakkında fikir sahibi olabileceğiniz gibi birbirinden farklı televizyon ünitelerinin yer aldığı Türkiye'deki salonlardan 20 tv ünitesi fikri başlıklı yazımız ilginizi çekecektir.

Pırıltılı tv ünitesi

Salon Tasarımı Eklektik Oturma Odası Origami Mobilya Eklektik
Origami Mobilya

Salon Tasarımı

Origami Mobilya

Salon içinde görkemli ve ihtişamlı bir tasarım yapıp uygulamasını da kusursuz bir şekilde hayata geçirmişseniz ışıl ışıl ve  görsel olarak kusursuz olan bir televizyon ünitesi  ile salonunuzu taçlandırabilirsiniz.  Arka paneli ışıl ışıl bir perde ile uyumlu olan bir konsol tercih edebilir veya konsol üzerine ışıl ışıl perde ile benzer tonlarda bir panel ekleyerek salon dekorasyonu ile uyumlu bir televizyon ünitesi tercih edebilirsiniz. Burada yaratıcılığınızı ve tasarımcı ruhunuzu ön plana çıkarmak size kalıyor. Büyüleyici özellikleri ile göz kamaştıran bir salon için yaratıcı tasarımlar ile harika işlere imza atabilirsiniz.

Duvar dekorasyonları

homify: modern tarz , Modern

Televizyon ünitesini tek başına bir mobilya olarak düşünebileceğimiz gibi yaratıcı kişiliğimizi ön plana çıkararak duvar dekorasyonunun bir ögesi gibi de düşünebilir ve duvar dekorasyonu içinde kullanabiliriz.  Konsol ile birlikte duvar dekorasyonuna ekleyeceğiniz televizyon aynı zamanda hem duvarı estetik olarak tamamlayan hem de salon içinde daha az yer kaplayan bir dekorasyon unsuru haline gelecektir.  Konsolu aksesuar teşhir alanı olarak veya görselliği ile salona estetik kazandıran bir mobilya olarak da kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tv ölçüleri ile uyumlu bir duvar dekorasyonu yapılmasıdır. Tüm detayları ile büyüleyici bir güzelliğe sahip olan tv ünitesi modeli bu tanıma  eksiksiz olarak uymaktadır.

Minimalist tasarımlar

Erim Mobilya  – Tv Ünitesi: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
Erim Mobilya

Tv Ünitesi

Erim Mobilya

Minimalist bir yaşam tarzı, sadeliği ve en az eşya kullanarak yaşamayı bir hayat felsefesi haline getirir.  Minimalist salon tasarımları içinde sade ve kusursuz  tasarıma sahip bir tv ünitesi hayat kurtarıcı role sahip olacaktır. Yansıyan güzelliği ile büyüleyen ve sadeliği ile göz kamaştıran tv ünitesi modelleri ile salon herkesin hayran kalacağı bir multimedya odası dekore edebilir, yaşam alanından çok daha fazlasını yaratabilirsiniz.

Tasarıma zevk katın

Füme Mobilya – Kelebek Tv hardal: modern tarz , Modern
Füme Mobilya

Kelebek Tv hardal

Füme Mobilya

Avangart özelliklerin serpiştirildiği ve klasik  dokunuşların yer aldığı bir salona sahipseniz  çok parçalı klasik tv ünitesi modelleri tercih edebilirsiniz.Ayakları olan bir konsol ile aydınlatma kullanılarak tasarlanmış bir arka panel  birleştirilerek tasarlanmış olan örnek televizyon ünitesi  salona ve dekorasyona zevk katıyor. Ayrıca iki parçadan oluşan geoid tasarımlı ayna tv ünitesinin göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahip olmasını sağlıyor. Zevkli tasarıma sahip tv ünitesi tüm salonlar içinde revize edilerek uygulanabilir. 

Dokusal uyum

Gül & Emin Timur Modern Oturma Odası Bilgece Tasarım Modern
Bilgece Tasarım

Gül & Emin Timur

Bilgece Tasarım

Salon içinde doğal bir dekorasyon yapmışsanız veya salonu ahşap ile dekore ederek doğal ve modern bir salon tasarımı yapmışsanız duvar dekorasyonunu daha zengin hale getirebilir ahşap niş oluşturarak duvar dekorasyonu içinde bir tv ünitesi oluşturabilirsiniz. Görsel özellikleri ve renk tonları ile diğer televizyon ünitelerinden çok farklı bir tasarımı olan bu televizyon ünitesi  salona renk katacak ve salonun zarafetini  artıracaktır. Farklı tarzlara sahip salonlar için ideal bir televizyon ünitesi modeli olan ve  odanın içinde minimal yer işgal eden bir tv ünitesi her zaman evinize fonksiyonellik kazandıracaktır.

Vintage tasarımlar

Salon dekorasyonu vintage özellikli olarak dekore edilmişse televizyon ünitesini de vintage tasarıma sahip olarak seçmek bütünlük oluşturacaktır.  Bu salon dekorasyonu içinde televizyon ünitesi vintage düşüncesine uygun olacak şekilde tasarlanmış, duvarın bir köşesine yerleştirilirken diğer köşesine de farklı boyutlarda varaklı çerçevelere sahip aynalar yerleştirilerek hem tv ünitesi olarak kullanılması hem de duvar dekorasyonunun bir parçası olması sağlanmış. Etkileyici ve göz alıcı televizyon ünitesi tasarımları evinizde harikalar yaratmanızı sağlayacaktır.

Modern tasarımlar

Modern bir yaşam tarzına sahipseniz salon dekorasyonu da modern akıma uygun olacaktır. Modern salon içinde  modern bir televizyon ünitesi kullanarak hem ahşabın doğallığını dekorasyona yaymış olursunuz hem de televizyon ünitesi ile salon içinde doğal bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Televizyonu muhafaza edeceğiniz  ünite tek bir parça olabileceği gibi bir kaç farklı tasarıma sahip parçadan da oluşabilir.  Orta masa ve diğer sehpaları aynı malzeme kullanarak yaptığınızda ortaya yaratıcı  tasarımlar çıkacaktır.

Bu fikirleri nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!