Göz kamaştırıcı ofis dekorasyonu önerileri | homify İdeal ofis yerleşimi ve ofis mobilyaları hakkında bilgiler
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Göz kamaştırıcı ofis dekorasyonu önerileri

umit atdağ umit atdağ
OFİSLER ML MIMARLIK VE DEKORASYON Modern
Loading admin actions …

Çalışma hayatının vazgeçilmezi olan ofisler, işlerin koordine edildiği ve yönlendirildiği, ar-ge çalışmalarının yapıldığı, ikili iş görüşmelerine ev sahipliği yapan alanlardır. bu nedenle ofis olarak kullanılacak olan alanın tasarımı, dekorasyonu ve dizaynı verimliliği artırmaya yönelik olarak yapılmalıdır. Ofis dekorasyonu ev dekorasyonlarına göre daha fazla emek ve zaman isteyen, mobilya seçimlerinde daha fazla özen gösterilmesi gereken bir dekorasyon türüdür. Ev dekorasyonlarında sahip olduğunuz fikir çeşitliliği ofis dekorasyonları için geçerli olmadığı gibi ofis içinde uygulayabileceğiniz bir kaç fikir bulunmaktadır. Bu nedenle ofis dekorasyonu çok önemli bir hale gelmektedir. Ofis içinde uygulayacağınız dekorasyon öncelikle çalışma saatleri içinde verimliliğinizi artıracak, sizi motive edecek ve dikkatinizi dağıtmayacak bir tasarıma sahip olmalıdır. Bu durumda ofis hacmi ve ölçüler doğrultusunda doğru ofis mobilyaları seçilmelidir. Ofis mobilyaları gelişen teknoloji ile istenilen tasarım ve boyutlara sahip olacak şekilde üretilebilir. Ofis ölçülerinize göre orantılı ofis mobilyaları seçerek hem ofisi daraltmamış olursunuz hem de ofis içinde ferah bir iç mekan yaratarak dikkatinizi dağıtacak unsurları bertaraf etmiş olursunuz. Mobilya seçiminden sonra ofis içinde ideal ofis yerleşimi yaparak ofisin her zaman düzenli ve temiz kalmasına da katkı sağlayabilirsiniz. Ofiste, mobilya dışında kullanacağınız aksesuarlar, çalışma masası ve çalışma tahtası gibi diğer unsurları da yerleşim düzeni içinde ideal alanlara yerleştirerek ofis yerleşimi nasıl olmalıdır sorusunun cevabını vermiş olursunuz. 

Ofis yerleşim düzeni, çalışma sırasında sizi motive eden, ve verimliliğinizi artıran en büyük etkendir. Ofis düzeni ideal bir yerleşim düzenine sahip olmadığında dikkatiniz sürekli dağılacak ve verimliliğinizi düşürecektir. Verimli bir çalışma ofisi için öncelikle sade bir dekorasyon tercih etmeli, dekorasyonunuzu aydınlatma sistemi ile desteklemelisiniz. İdeal bir aydınlatma sistemi yeterli ışık olmadığında çalışma veriminiz düşecektir. İdeal yerleşim düzeni içinde çalışma masası ve çalışma tahtası için ayrı ve özel bir aydınlatma yapılmalıdır. Yetersiz ışık hem gözlerinizi yoracak hem de motivasyonunuzu düşürerek sizi işten uzaklaştıracaktır. Aydınlatmayı tavandan masaya özel olacak şekilde yapabileceğiniz gibi  led aydınlatma tercih ederek  sürekli ideal aydınlatma ortamı yaratmış olursunuz. Ana aydınlatma elemanına uzak kalacak şekilde çalışma masanızı konumlandırdıysanız masa üzerinde hem aksesuar görevi görecek hem de aydınlatma görevi görecek küçük lambalar tercih edilerek ofisin daha verimli bir çalışma alanı olması sağlanabilir. Ofis içinde kullanacağınız yüksek ışık veya loş ışık çalışma veriminizi olumsuz etkileyecektir. Aydınlatma dışında ofis tasarımında dikkat etmeniz gereken önemli detaylardan biri de duvar dekorasyonlarıdır. Ofis duvarları yaptığınız çalışmaları sergileyebileceğiniz bir alan olduğu gibi ofisinizi daha şık ve daha etkileyici gösterecek süslemelerin yer aldığı bir alan olarak da kullanılabilir. İç mimarlar genel olarak ofis dekorasyonlarında rahatlatıcı etkisi olduğu bilinen tuğla desenleri veya benzer desenli duvar kağıtlarını tercih ediyorlar. Duvar kağıtları ile yapacağınız duvar dekorasyonlarında tuğla desen tercih etmeyecekseniz açık tonlara sahip ferahlatıcı etkisi olan çiçek ve yaprak desenlerini tercih etmenizde fayda olacaktır. Siyah, gri ve beyaz gibi nötr renklerin kullanıldığı bir ofis için turuncu, yeşil ve sarı gibi ara renklerde kullanılarak ofisin aşırı ciddi bir havaya bürünmesinin önüne geçilebilir. Ofis ölçüleri standart ölçülerin altındaysa daha çok açık renkler tercih edilmeli ve duvar süslemelerinden uzak durulmalıdır. Küçük ofislerde süslemeler ofisi daha fazla daraltıp kasvetli bir havaya sahip olmasına neden olacaktır. Ofisinizin motivasyonu yükseltecek, verimliliği artıracak, ferah ve canlı bir iç mekana sahip olmasını istiyorsanız önerilerimizi birebir uygulayabilir veya şaşırtıcı ofis dekorasyonları sizleri şaşırtacak Türkiye'den ofis ve iş yeri tasarımları yazımızı inceleyebilirsiniz. 

Sade ve ferah tasarımlar

GN İÇ MİMARLIK OFİSİ – Istanbul Nişantaşı Ofis Dekorasyonu: modern tarz , Modern
GN İÇ MİMARLIK OFİSİ

Istanbul Nişantaşı Ofis Dekorasyonu

GN İÇ MİMARLIK OFİSİ

Ofis içinde sade bir dekorasyon yaparak ideal ofis yerleşimi oluşturabilir, çalışma verimini artırabilirsiniz. Çalışma masası ve misafir sandalyeleri dışında oda içinde başka mobilyaya yer vermeyerek sadeliği ofisinin geneline yayabilirsiniz. Ofis ölçülerine göre ofis mobilyaları seçimi yapmalı, ferah ve insanı kendisine çeken bir iç mekan oluşturmak için 60 – 30 – 10 kuralına uygun olacak şekilde açık tonları oda içinde kullanmalısınız. Ofis dekorasyonun bir çok püf noktası  olduğu için ofisinizi dekore ederken kusursuz dekorasyonları, sadelikleri ile büyüleyici  ofis dekorasyonu örneklerinden ilham alabilirsiniz.  Bu tercih ile ofis çalışmalarında verimliliğinizi artırmanın yanında sizi ziyarete gelen kişileri de kapıdan girer girmez etkileme şansına sahip olabilirsiniz.

Duvar dekorasyonları

homify Modern

Ofisinizi dekore edecekseniz veya yenileme işlemlerini başlatıyorsanız azami özen göstermeniz gereken bir diğer adım duvar dekorasyonlarıdır. Duvar dekorasyonları, ofisinizin kimliği niteliğinde olan,  ofis içinde etkileyici vir tasarım yapmanıza yardım eden ve ofisinin güzelliği ile büyüleyici bir mekan olmasını sağlayan dekorasyonlardır. Duvar kağıtları, özel aydınlatmalar, niş alanlar,  taş kaplamalar,  tablolar gibi geniş bir tercih yelpazesine sahip olduğunuz duvar dekorasyonuna başlamadan klasik tasarımlardan farklı ve etkileyici duvar dekorasyonlarını inceleyerek fikir edinmelisiniz.  Ofis içinde göz kamaştırıcı bir çalışma alanı oluşturmak aynı zamanda ikili iş görüşmelerinde karşınızdaki kişinin de etkilenmesini sağlayacaktır. Ayrıca ofisin her zaman ışıl ışıl olması çalışma azminizi artıracağı gibi ferah ve insana huzur veren bir ofis oluşmasını sağlayacaktır. Duvar dekorasyonu yaparken ideal ofis yerleşimini göz ardı etmemek gereklidir.

Aydınlatmalar

homify Modern

Ofis içinde yer alan aydınlatmalar ofis tasarımının en önemli unsurlarıdır. Yeterli bir aydınlatma yapılmadığında hem ofis dekorasyonu kötü görünecektir hem de çalışmanızı engelleyecek olumsuz bir durum ortaya çıkacaktır. Bu nedenle ofis içinde  çalışma masası üzerinde ve ofisin geri kalan alanını aydınlatması için iki adet avize gerekmektedir. Ofisiniz küçük bir ofis ise tek bir avize tercih edebilir, Çalışma masası üzerine küçük abajurlar veya çalışma masası aydınlatmaları yerleştirerek ideal aydınlatmayı sağlamanız gerekir. Ofisiniz yeterli gün ışığı alıyorsa kendinizi şanslı hissedebilirsiniz ancak yeterli gün ışığı almıyorsa aydınlat tasarımını gün ışığı miktarını göz önüne alarak yapmalısınız. İdeal ofis yerleşimi bir ofis için ne kadar önemli ise ideal aydınlatma sistemi de bir ofis için o derece önemlidir. Bu nedenle verimli bir şekilde çalışacağınız bir ofis aydınlatması için  aydınlatma tasarımları ile ilgili bir profesyonelden yardım almanız gereklidir. 

Ofis mobilyaları

PLATFORM RESIDENCE - VIP OFIS ML MIMARLIK VE DEKORASYON Modern
ML MIMARLIK VE DEKORASYON

PLATFORM RESIDENCE – VIP OFIS

ML MIMARLIK VE DEKORASYON

Ofis içinde kullanacağınız mobilyalar ideal ofis yerleşimi ve ofis düzeni için çok önemlidir. Aynı renk ve desenlerden oluşan ofis mobilyaları ile ofis içinde kusursuz bir düzen oluşturabilir, mobilyaları duvar kağıtları ile desteklediğiniz de örnek ofis uygulaması gibi mükemmel bir ofise sahip olabilirsiniz.

Kapalı alan bitkileri

homify Modern

Ofis içinde yapılacak dekorasyon hem ofisi etkileyici bir ofis haline getirmeli hem de size çalışma azmi vermelidir. Uzun süre aynı alanda kaldığınızda ruhunuz daralabilir veya kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Bu durumun oluşmaması ve önüne geçilmesi için kapalı alan bitkilerine ofis içinde yer vermelisiniz. Canlı bitkiler bulundukları alana her zaman doğallık kazandıran ve yeşil renkleri ile canlılık verirler. Bu nedenle  ofis tasarımı ve ideal ofis yerleşimi içinde canlı bitkilere yer vermek çok önemlidir. İster saksı içinde sade bir canlı bitki isterseniz de sarmaşık gibi bir köşeyi tamamen kaplayacak canlı bir bitki tercih ederek ofisinizi daha canlı ve daha etkileyici bir ofis haline getireceğiniz gibi çalışmalarınızda sizi motive edecek unsurları ofis dekorasyonu ve ofis tasarımı içinde kullanmış olursunuz. 

Duvar kağıtları

Ofis içinde etkileyici bir tasarım yapmak ve en ekonomik bütçe ile dekorasyonu sonlandırmak için duvar kağıtlarını mutlaka kullanmalısınız. Duvar kağıtları ofise karakter kazandıran, ofisin asaletini artıran ve çalışmalarınızda sizlere ferah bir çalışma alanı oluşturan dekorasyon unsurlarıdır. Bu nedenle tercih edeceğiniz duvar kağıtları desenleri, dokuları ve renkleri ile ofisinizi ferah ve havadar bir ofis haline getirecek modellerden olmalıdır. Duvar kağıdı uygulamalarının ofis içinde yarattığı görsel dünyayı daha yakından görmek ve verimli bir ofis için duvar kağıtlarının ne kadar önemli olduğunu anlamak adına şaşırtıcı duvar kağıdı uygulamalarına göz atabilirsiniz. 

Geniş pencereler

İLHANLAR DEMİR ÇELİK OFİS DerganÇARPAR Mimarlık Minimalist
DerganÇARPAR Mimarlık

İLHANLAR DEMİR ÇELİK OFİS

DerganÇARPAR Mimarlık

Ofisiniz hangi cepheye bakarsa baksın geniş bir pencereye sahip olması çok önemlidir. Geniş bir pencere size daha fazla gün ışığına sahip olmanın yanında, ofis içinde daha fazla ferahlık ve daha fazla temiz hava imkanı da sağlayacaktır. Geniş pencerelerin güneş ışıklarını daha fazla içeri almasının dezavantajı olarak  stor perde kullanımı önemlidir.Stor perde seçimi ofis içindeki ışık kırılmasını göz önünde bulundurarak yapılması gereken bir eylemdir. Parçalı stor perdeler istediğiniz miktarda gün ışığının ofisi aydınlatmasını sağlayacak ideal bir çözümdür. 

Bu ofisler sizi etkiledi mi ? 
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!