Vintage salon dekorasyonu ile ilgili ilham veren 9 fikir | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Vintage salon dekorasyonu ile ilgili ilham veren 9 fikir

Meral Eser Meral Eser
Suave.com.tr – Monopop Duvar Kağıtları: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Vintage, geçmişin izlerini dekorasyona taşımak ve dönem ruhunu yansıtmak isteyenlere ilham veren bir tarz olarak son dönemlerde oldukça rağbet görüyor. Eğer siz de 1920'li yıllardan 1980'lere varan yılların dönem ruhunu yansıtmak, retro mobilyalarla dönemsel izleri dekorasyona taşıyarak fark yaratmak istiyorsanız bu tarz size hitap ediyor demektir. Bu yazımızda özellikle vintage ya da retro etkilerle döşenerek fark yaratan salon dekorasyonu modellerine yer verdik. Vintage salon modelleri için ilham verebilecek mobilya ürünlerinden aksesuarlara alternatif fikirler bulabilirsiniz. Dekorasyonda farklı temaları uygulamak isteyenler için son derece sıcak ve huzur veren bir atmosfer oluşturacak ve dönem ruhunu yansıtacak dekor örnekleri akıllara kazanıyor. Günümüzde modern ya da minimalist öğelerle dizayn edilen salonlarda uygulanan ezber dekorlardan ve tekdüzelikten sıkıldıysan, beğendiğiniz döneme ait dekor fikirlerini gözden geçirerek yaşam alanlarına renk ve sıcaklık katabilirsiniz.

Vintage salon modelleri için, 1960'larden kalma oymalı bir berjer modeli ya da dönemin aydınlatma aksesuarları gibi alternatif dekor öğelerini tekil olarak dekorasyona dahil edebilir, eklektik bir tarz yakalayabilirsiniz. Burada önemli olan, dekorasyonda kullanılacak mobilya ürünü ya da aksesuarın mutlaka antika olması şartı aranmamasıdır. Retro koltuk modelleri kullanabilir, günümüzde üretilen ve arzuya göre dönemsel izlerle tasarlanan mobilya ürünlerini kullanarak fark yaratabilirsiniz. Zamanın ruhunu günümüz şartlarında yansıtmak ve retro mobilyalarla salon dekorasyonunda fark yaratmak istiyorsanız, alt başlıklarımızı mutlaka gözden geçirin!

Modern çizgiler ve dönemsel izler bir arada

Salonunuzdan artık sıkıldıysanız değişiklik yapma zamanı gelmiş demektir. Yalnızca birkaç mobilya ile eklektik bir tarz yakalayarak modern ve vintage öğeleri bir araya getirebilirsiniz. Örnek salon modelinde görüldüğü üzere dönemsel izler taşıyan çizgilerle son derece şık bir yemek alanı dizayn edilmiş. Özellikle salon dekorasyonuna renk katmak ve havasını değiştirmek için aradığınız niteliklerde dönemlerin mobilya tasarımlarını gözden geçirerek Orta Çağ ruhunu yanıstan dekorlar oluşturabilirsiniz. Detayların ön plana çıktığı klasik stil izler taşıyan bir salon dekorasyonunda retro koltuk modelleri ve vintage aksesuarlar kullanarak salonunuzun havasını değiştirebilirsiniz.

Eskitme mobilyalar

Evinizdeki eski mobilyaları atmayın. Eskiyen masa, koltuk, dolap ya da sehpa modellerini elden geçirerek eskitme tarzını yansıtan son derece şık dekoratif mobilya ürünleri haline getirebilirsiniz. Yeni mobilya ürünlerini de elden geçirerek eskitme bir görünüm kazandırabilirsiniz. Estetik unsurlarla mobilyalarınızı zımparalayıp istenilen yüzey elde edildiğinde yalnızca cilalayabilir ya da boyayarak üzerinde eskitme tarzını yakalayacak bir doku elde edebilirsiniz.

Eskitme mobilya ürünü yapmak için gerekebilecek malzemeler;

Su bazlı akrilik boya,

Eskitme boyası,

Fırça,

Sünger.

Yalnızca 1 gününüzü ayırarak eskiyen mobilyalarınızı elden geçirebilir, son derece basit ve pratik yollarla yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Kendin Yap projeleri için ilham arayanlara eskitme mobilya ürünleri muntazam örnek teşkil eder. Vintage mobilya ürünleri için, eskitme ahşap dolaplar, masalar, sandalye ve sehpa modelleri gibi ürünler dekoratif amaçlı dönem ruhunu yansıtacak şekilde dizayn edilebilir.

70'li yılların izlerini taşıyan oymalı pop-art berjer

Galleria Gaia – L'UNICA DONNA: modern tarz , Modern
Galleria Gaia

L'UNICA DONNA

Galleria Gaia

70'li yılların rağbet göre mobilya modellerini renk ve desen zenginlikleriyle salon dekorasyonuna taşımaya ne dersiniz?  Oymalı bir pop-art berjer, salon dekorasyonuna karakteristik özellikler katmak isteyenlerin ilgisini cezbedebilir. Pudra renklerinde bir pufun muntazam bir uyum yakaladığı bir takım oluşturabilir, farklı mobilya ürünleri ya da objelerle bir araya getirmeniz mümkün. Retro tarzı yakalamak isteyenlere dönemin izlerini taşıyan, form, desen ya da renk tonları açısından zengin alternatifler sunan ve salon dekorasyonunu canlandırır. Pop-art gibi modernist ya da minimalist çizgilerle vintage öğeleri buluşturabilir, kendi salonunuzda karakteristik öğelerle dekorasyonda fark yaratabilirsiniz.

Vintage duvar kağıtları

Suave.com.tr – Monopop 4 Rulo Parça Duvar Kağıdı 50X280 Cm: modern tarz , Modern
Suave.com.tr

Monopop 4 Rulo Parça Duvar Kağıdı 50X280 Cm

Suave.com.tr

Vintage tarzı bir dekor oluşturmak için duvar dekorlarında baskılı duvar kağıtlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz. Dönemsel izler taşıyan desenler ve motifler son derece şık ve cazip bir atmosfer oluşturacaktır. Evin atmosferini değiştirecek yegane dekorlardan biri de duvar zemini kaplamaları ile sağlanır. Duvar kağıtları, geçmişten günümüze şık ve cazip duvar dekorları oluşturacak şekilde kullanılagelmektedir. Eğer 70'lerin veya 80'lerin retro havasını salon dekorasyonuna taşımak istiyorsanız, bu işi kolaylaştıracak en önemli unsurlardan biri duvar dekorlarında kullanılan desen ve renkler kullanmaktır. Canlı renkler, klasik stil unsurlar ya da son derece şık vintage duvar kağıdı modelleri için profesyonellerin çalışmalarını gözden geçirebilirsiniz.

Geçmişin izleri

Venezia Galleria Gaia Akdeniz

Dönemin ruhunu yansıtacak oymalı bir kadife koltuk modeli ile salon dekorasyonunda tek parça ile bir ahenk katabilirsiniz. Salon dekorasyonu fikirleri arayanlara salonun yıldızı olabilecek bir koltuk modeli gibi mobilya ürünleri kullanmaları tavsiye edilebilir. Konuklarınızı davet edeceğiniz salonunuzda görkem, şıklık ve vintage öğelerle farkınızı yansıtabilirsiniz. Karakteristik öğeler katmak ve kişisellik katmak için salon dekorasyonuna dönem ruhunu yansıtacak dokunuşlarla ahenk katın.

Döneme özgü depolama çözümleri

Dolap ve raflar için dönemsel izler taşıyan yaratıcı çözümler bulmaya ne dersiniz? Dönemin renkli bavul modellerini raf bölmeleri için kullanarak hem şık bir görünüm kazandırabilir hem de işlevsel amaçlı depolama ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Dönemsel bavul modellerini kendi eşyalarınızdan temin edip düzenleyerek bir dekor oluşturanilir ya da retro izler barındıran eşyaların satıldığı mağazalardan alarak düzenleyebilirsiniz. Ahşap raf dolabının ebatlarına uygun renkli bavul modellerinin yanı sıra, orta sehpa modeli niteliği taşıyabilecek geniş bavul modellerini amaca uygun şekilde dizayn edebilir, salon dekorasyonunda fark yaratabilirsiniz. Farklı renk ve dokuların üst üste geldiği dönemsel bavul modellerini üst üste dizerek şık bir görünüm kazandırabilir, renk tonları farklarını ön plana çıkararak salon dekorasyonuna renk ve ahenk katabilirsiniz. 

Ahşabın sıcak tonlarını barındıran dolap ve raf modellerini salonunuzda bulunan diğer ahşap mobilyalarla renk ve doku kombinasyonu olacak şekilde düzenleyebilirsiniz. Dönemsel izler taşıyan ahşap dolaplarla 50'li ya da 60'li yıllardan kalma kanepe modelleri ile muntazam uyum sağlayacak şekilde bir araya getirebilirsiniz. Retro koltuk modellerini günümüzde dizayn edilerek mağazalarda alternatif doku ve renk kombinasyonları ile satılmaktadır. Geçmişin izlerini salon dekorasyonuna taşımak isteyenlere retro mobilyalar zengin alternatifler sunuyor ve günümüzde oldukça rağbet görüyor.

Dönem ruhunu yansıtan duvar dekorları: Desenli çini tabaklar

Milet Desenli Tabakların Enstalasyonu 203 Çini ve Seramik Atölyesi
203 Çini ve Seramik Atölyesi

Milet Desenli Tabakların Enstalasyonu

203 Çini ve Seramik Atölyesi

Duvar dekorlarını eşsiz hale getiren ve tercih ettiğiniz dönemin ruhunu yansıtan dekorlar oluşturmak isteyebilirsiniz. Çini tabaklar, geçmişten günümüze dekoratif amaçlı kullanılagelmektedir. Duvar dekorlarını renklendiren ve günümüz modern öğelerin yanı sıra desenlerin kullanıldığı, ayrıntıların ön plana çıktığı çini tabaklarla duvar dekorları oluşturabilirsiniz. Çini ve seramik atölyesinin diğer ürünlerine göz atmak için buraya tıklayabilir, salon dekorasyonu fikirleri için alternatif ürünler bulabilirsiniz.

Vintage duvar dekorları: Metal kabartmalı duvar panosu

Suave.com.tr – Metal Kabartmalı Duvar Panosu: modern tarz , Modern
Suave.com.tr

Metal Kabartmalı Duvar Panosu

Suave.com.tr

Retro mobilya ürünlerinin yanı sıra şık duvar dekorları oluşturmaya ne dersiniz? Özel sipariş ile salonunuz için uygun vintage duvar panolarını tasarlatabilirsiniz. 50'li yılların ruhunu yansıtabileceğiniz duvar dekorlarına karakteristik öğeler katabilirsiniz. Duvar resimleri için alternatif arayanlara ilham verecek zengin çeşitleriyle, retro metal kabartmalı duvar panosu alternatiflerini gözden geçirebilirsiniz. Firmanın diğer ürünleri için buraya tıklayabilir, alternatif duvar panosu modellerini inceleyebilirsiniz. 

Renklerle uyum ve ahenk yakalayan mobilya ürünleri

Galleria Gaia – Dolcezza: modern tarz , Modern

Yaratıcı fikirlerle mini bir bavul ya da çanta modelini sehpaya dönüştürmek mümkün. Renklerin ahenginin ön plana çıktığı bu örnekte ise koltuk takımlarını benzer modellerde seçip farklı renklerle kullanmak isteyenlere ilham verebilir. Nötr renklerle canlı renklerin kontrast oluşturduğu son derece şık bir takım. Nötr renkler soğuk bir hava yaratır. Renk dengesi unsuru katmak için sıcak renk tonları ile kombine edebilirsiniz.

Ayrıca, mobilya & aksesuarlar sekmesine tıklayarak farklı tarzlarda birbirinden cazip ürünler sunan firmalara ulaşabilir, konum bilgilerine göre arama kriterlerini belirleyebilirsiniz.

Evin diğer alanlarında da dönemin ruhunu yansıtmak isteyebilirsiniz. Konu ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için, 'Ev dekorasyonunda vintage ekolü' yazımızı gözden geçirebilirsiniz.

Hangi vintage salon dekorasyonu fikri size hitap ediyor?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!