Ahşap ve cam masa modelleri ile ilgili fark yaratan özellikler | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Ahşap ve cam masa modelleri ile ilgili fark yaratan özellikler

Meral Eser Meral Eser
5EL DEKORASYON VE MİMARLIK - CHIC TOWN DECO BEBEK – CHIC TOWN BEBEK: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Ahşap masalarla cam masaların kullanım avantajları bulunduğu ortama göre değişmektedir. Yüksek ısıya karşı dirençli özellikler barındıran masalar için farklı malzeme türlerinin bir araya geldiği örnekler de mevcuttur. Yalnızca masa tablası olarak ahşap ya da cam tabla modellerini tercih edebilirsiniz. Masa dizayn edilirken bulunduğu ortam, kullanım alanı, ölçüler, uygulanacak stil ve tarza göre form ya da malzeme özellikleri belirlenir. Dairesel bir masa formu ile dikdörtgen bir masa kullanım avantajları değişecektir. Alan tasarrufu sağlayan dairesel masalar yerine, kullanıcı sayısına göre daha geniş oturma alanları sunan dikdörtgen formları tercih edebilirsiniz. Malzemelerine göre fark gösteren ahşap masalar ve cam masalarla ilgili ilham verecek örnekleri bir araya getirdik, kullanım amaçlarına göre size en uygun olanını seçebilirsiniz.

İDEAL YEMEK TAKIMI Rustik Yemek Odası Kuta Home Rustik
Kuta Home

İDEAL YEMEK TAKIMI

Kuta Home

Ağaç, dayanımı kuvvetli doğal bir malzemedir. Ahşap masalar kullanım açısından cam masalara kıyasla çok daha uzun ömürlüdür. Ahşap masalarda kullanılan ağaç türlerine göre dayanımı farklılık gösterir. Kestane, kayın, çam, meşe ve tropik ağaç türlerinden kütük masalara doğal ahşabın ağırlıklı kullanıldığı masa türleri eskiden beri kullanılagelmektedir. Doğal ahşap suni üretime oranla fiyat bakımından türüne göre artacaktır. Buna nazaran uzun yıllar kullanabileceğiniz ahşap masalar, natürel dokusu ve renkleri bakımından zengin bir yelpazede alternatifleri mevcuttur.

Hasır ve cam

Mix Masalı Oturma Takımı Ivory Color Kumbahçe Bahçe Mobilyaları Tropikal
Kumbahçe Bahçe Mobilyaları

Mix Masalı Oturma Takımı Ivory Color

Kumbahçe Bahçe Mobilyaları

Cam masalar, bulundukları ortama göre yüksek ısı seviyesine karşı dirençli dizayn edilir. Hasır masalarla bir arada kolay silinebilen ve fonksiyonel açıdan kullanım rahatlıkları sunan cam tablalar, bu özelliklerle üretilerek masa tablası olarak değerlendirilir. Teraslar, balkonlar ve bahçeler için sıklıkla kullanılan hasır mobilyalar, farklı modellerde konfor sunacak şekilde üretiliyor. Cam tabla ile hası masa, son derece rahat ve kullanışlılık sunan modelleriyle koltuk, sandalye ya da hasır taburelerle bir araya geliyor. Kolay silinebilmesinin yanı sıra yüksek sıcaklıklara karşı zemini korumaktadır.

Modern çizgilerle fark yaratan ahşap masalar

Ahşap, kolay şekil alabilir bir malzemedir. Dolayısıyla uygulanacak stil ya da tarza göre ahşap masa modelini farklı formlarda dizayn edebilirsiniz. Modern ya da minimalist yaklaşımla geometriyi vurgulayan, basit ama kullanışlı bir yapıya sahip yemek masaları için ahşap ideal bir malzemedir. Gerek mutfak masaları gerekse salon ya da yemek odaları için modern çizgiyi ön plana çıkaracak ahşap masa modelleri ilginizi çekebilir.

Natürel dokularla huzur veren atmosfer

Ado Concept – Çalışmalarımız III: modern tarz , Modern
Ado Concept

Çalışmalarımız III

Ado Concept

Yaşam alanlarını daha huzurlu kılan natürel dokular, salonlardan mutfaklara birçok alanda kullanılıyor. Kütük masa modellerinden farklı doku zenginliklerini ortaya çıkaran ahşap masalar oldukça rağbet görüyor. Kütük masa modelleri için özellikle kestane, kayın, çam, meşe ve tropik ağaç türleri kullanımı tercih edilmektedir. Ağacın kokusundan dokusunun zenginliğine bir yaşam alanını güzelleştiren ve natürel dokularıyla daha huzurlu bir atmosfer oluşturmanızı sağlayan tüm özellikler mevcuttur.

Ahşap ve cam

M&A Birer Evi_Alanya Mimar Melike Topal Klasik
Mimar Melike Topal

M&A Birer Evi_Alanya

Mimar Melike Topal

Sıcak bir atmosfer oluşturmak için ahşap malzeme türlerinden vazgeçemiyorsanız cam masa tablası ile ahşabı bir araya getirebilirsiniz. Silinme kolaylığından farklı renk alternatiflere göre seçim avantajı sağlayan cam masa tablalarını oturma alanında uygulanan stil, tarz ya da renk paletine göre seçebilirsiniz. Kontrast yaratan bir cam masa tabları ile ahşabı bir araya getirerek dekorasyonda fark yaratabilirsiniz.

Yalın çizgiler, sıcak atmosfer

Yaşam alanlarını daha huzurlu kılan bir atmosfer oluşturmak için doğal malzemeleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Çok fazla teferruata gerek kalmadan basit ve yalın çizgilerle ahşap bir masa, modernist yaklaşımla dizayn edilen bir yemek alanı için ideal olabilir. Ahşap yemek masası modeliyle kontrast oluşturan sandalye modelleri modern bir çizgi taşıyor ve farklı malzemelerden üretilen örnekleri mevcut.

Kullanıcı sayısına göre dayanımı kuvvetli malzemeler

Uzun ömürlülüğü bakımından sıklıkla tercih edilen ahşap masalar, farklı türlerde masa tablası ile birlikte kullanılabilir. Klasik stil zarafetini yansıtan bu örnekte, özellikle çok sayıda kullanıcıya hitap eden son derece şık bir masa dizayn edilmiş. Davetler için ideal bir yemek masası arıyorsanız, ahşabın natürel dokusu ile cam tabla kullanımının avantajlarını bir araya getiren masa modellerini tercih edebilirsiniz.

Yuvarlak cam masalar

Yeşil Vadi 2012 Modern Mutfak ARTISTIC DESIGN Modern
ARTISTIC DESIGN

Yeşil Vadi 2012

ARTISTIC DESIGN

Dairesel formlar alan tasarrufu yapmak bakımından avantaj sağlar. Kullanıcı sayısına göre çapı belirlenen cam masaları sipariş edeceğiniz ölçülerde kestirebilir ya da dizayn ettirebilirsiniz. Küçük mutfaklariçin ideal olarak alan tasarrufu yapmasının yanı sıra, yuvarlak cam mutfak masaları derinlik katan unsurlar taşır.

Kontrast renkler

EVRIM & GUNAY ASLAN EVI Eklektik Yemek Odası Mimoza Mimarlık Eklektik
Mimoza Mimarlık

EVRIM & GUNAY ASLAN EVI

Mimoza Mimarlık

Hem ahşap hem de cam materyali kullanarak kontrast renklerle son derece şık bir yemek masası dizayn edebilirsiniz. Açık renk tonlarının hakim olduğu yemek alanında soğuk bir atmosferi kıracak bir natürel renk tonu olarak yeşil renk kullanılmış. Son derece şık ve göze hitap eden bir yemek alanı.

Uygulanacak tarza göre boyanan ahşap masalar

Engel & Voelkers Bodrum Modern Yemek Odası Engel & Völkers Bodrum Modern
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Ahşap masalar boyanabilir, hangi stil ve tarza göre bir dekor oluşturmak istiyorsanız, renk paletinden seçeceğiniz alternatif renkle uyum sağlayabilir. Yalnızca boyanmakla kalmamakla birlikte sadece cilalanarak istenilen etkiyi verebilir ve koruma malzemeleriyle ahşap masanızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Derinlik katan unsurlar

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ Modern Yemek Odası As Tasarım - Mimarlık Modern
As Tasarım – Mimarlık

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ

As Tasarım - Mimarlık

Cam masa modelleri, özellikle küçük odalar için ferah bir atmosfer oluşturmak isteyenlere derinlik katan özellikleriyle avantaj sağlar. Şeffaf yüzeyler, ayna unsurunda olduğu gibi derinlik katar. Göz karmaşası oluşmasını önler. Eşya kalabalığı oluşturmadan ve göz yormayan yaklaşımla bir yemek alanı dizayn etmek isteyenlere cam masalar önerilebilir.

Metal ve cam

Farklı malzeme türlerini bir araya getirebilir, cam masa tablası için uygun bir zemin oluşturabilirsiniz. Çelik ya da metal malzemelerin dayanımı kuvvetlidir. Farklı renklere boyanabilir ve cam masa tablalarının kullanımı için uygundur. Ayrıca mobilya & aksesuarlar sekmesine tıklayarak profesyonellerini çalışmalarını inceleyebilir, size hitap eden modellerle iligili uzmanlara ulaşabilirsiniz.

Pastel renklerle doğal ahşap

EXCLUSIVE Klasik Mutfak Ada Ahşap Klasik
Ada Ahşap

EXCLUSIVE

Ada Ahşap

Açık mutfaklarda ahşabın natürel dokusu ile pastel renkleri kullanarak daha huzurlu bir atmosfer oluşturmayı amaçlıyorsanız bu örneğimiz size hitap edebilir. Yeşilin açık tonlarıyla ferah bir atmosfer oluştururken şık bir ahşap yemek masası modeli dizayn edilmiş. Her eve yakışacak son derece şık ve davetkâr bir ahşap yemek masası.

Yuvarlak ahşap masalar

Ebru Erol Mimarlık Atölyesi Akdeniz Mutfak homify Akdeniz
homify

Ebru Erol Mimarlık Atölyesi

homify

Ahşap masalarda ağaç türleri çeşitlilik gösterdiği gibi MDF ve sunta alternatifleri mevcuttur. MDF levhalar, sunta kullanımına göre daha ince kıyılmış odunlarla üretilmektedir. Bu sebeple suntaya kıyasla MDF levhalar daha ağırdır, fakat daha dayanıklıdır. Yuvarlak ahşap masa modelleri ise hem estetik unsurlar katması bakımından hem de alan tasarrufu oluşturması açısından avantajlıdır.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Doğru yemek masası nasıl seçilir?' yazımızı da gözden geçirebilirsiniz.

Cam ve ahşap masaların seçiminde siz nelere dikkat ediyorsunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!