Salon dekorasyonlarında duvar ne renk olmalı ? Salon duvar renkleri hakkında bilgiler ve ev dekorasyonunda kullanılan

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Salon dekorasyonlarında duvar ne renk olmalı ?

umit atdağ umit atdağ
VERO CONCEPT MİMARLIK – Yunus Emre  Villa - İsveç:  tarz Oturma Odası, Modern
Loading admin actions …

Salon dekorasyonları yapılırken renk seçimi yapılmadan önce hangi dekorasyon tarzı uygulanacağına karar verilmelidir. Dekorasyon tarzları, dekorasyon renginin seçilmesinde oldukça etkilidir. İç mimarlar ve dekoratörler dekorasyon tarzınızı seçerken aynı zamanda size seçebileceğiniz renkleri ve renk alternatiflerini de sunarlar. Çünkü klasik salon dekorasyonu veya modern salon dekorasyonunun renkleri bellidir. Bu renkler dışında seçilecek renkler dekorasyonun zarafetine olumsuz etki edebilecek renklerdir. Salon dekorasyon fikirleri seçilirken ev sakinlerinin fikri alınır, ev sakinlerinin tarzı ve uygulanacak salon dekorasyon fikrine göre bir renk belirlenir. Ev dekorasyonu yapılırken de aynı yöntem izlenir. Ev dekorasyonunda renk uyumu hayati öneme sahip olduğu için yapılacak olan dekorasyon türü evinizin ve salonunuzun türünü belirler. Minimalist dekorasyon fikirlerinde genel olarak sakinleştirici ve huzur veren, ferah renkler tercih edilir. Bu renkler genel olarak beyaz ve tonları, gri ve tonları, bej ve tonları ile lila ve pudra gibi bazı canlı renklerdir. Modern salon dekorasyonlarında daha çok enerjik ve canlı renkler olan yeşil, kırmızı, sarı, mavi ve bu renklerin karşımından oluşan ara renkler kullanılır. Vintage dekorasyon fikirlerinde ise daha ağır ve daha karakterize renkler olan koyu renkler ve salona farklı bir hava katan lila, pudra gibi renkler daha fazla tercih edilmektedir. Salon duvar renkleri salon dekorasyonu ile uyumlu olması gereken ana unsurlar oldukları için seçilmesinde veya tercih aşamasında çok dikkatli davranılmalıdır. Salon duvar renkleri salon dekorasyonu ile uyumsuz olduğunda mobilyalarınızın görselliğini kaybedebilir, salon içinde kötü ve istenmeyen bir görüntü oluşmasına neden olabilirsiniz. Salon dekorasyonu yapılırken renk seçimlerinde ve mobilya renklerinin uyumluluğu hakkında iç mimar ruhunuzu ortaya çıkarabilir veya tecrübe sahibi olan, işinin ehli dekoratörlerden yardım alabilirsiniz. 

Vintage dekorasyon önerileri

homify:  tarz Oturma Odası, Klasik
homify

salon takımı

homify

Salon içinde vintage dekorasyon fikrini uygulayacaksanız yapılması gereken açık tonları tercih etmek ve vintage özelliklerin salon içinde pekiştirilmesini sağlamaktır. Mobilya seçimleri doğru bir şekilde yapıldığında açık tonlar ev dekorasyonunda renk uyumunu yakalamanızı sağlar. Ayrıca oluşturacağı ferah iç ortam ile sizi mutlu eden şık bir dekorasyon yapmış olursunuz. Günümüzde bir çok iç mimar ve dekoratörün tercih ettiği vintage dekorasyon fikri örnek uygulamada olduğu gibi açık tonlar tercih edildiğinde kusursuz bir salon oluşmasını sağlayacağı gibi mobilyaların şıklığını da ön plana çıkaracaktır. Eğer açık tonlar dışında renkler tercih edilirse mobilya şıklığı yerine kötü bir görsel ortaya çıkacaktır. Bu nedenle doğru renkler vintage dekorasyon ile bir arada kullanılmalıdır.

Salon duvar renkleri

Salon içinde yapılacak bir dekorasyon için salon duvar renkleri mobilyalara arka fon oluşturan özel renkler olmalıdır. Mobilyaları ön plana çıkaran ve renk uyumu ile göz kamaştıran salon duvar renkleri doğru seçilmediğinde örnek uygulamadaki gibi birbiri ile alakasız ve mobilyaların şıklığını gölgede bırakacak bir tasarım yapılmış olur. Örnek uygulamada pudra renkli özel tasarım koltuklar birbiri ile uyumsuz renk duvarları önünde oldukça kötü durmuş. Salon duvar renkleri dekorasyon fikrine ve seçilecek mobilyaların renkleri ile uyumlu olmak zorundadır. Eğer pudra renkli bir mobilya takımı tercih edilecekse pudra tonları veya pudra rengi ön plana çıkaracak olan kırmızı ve lila tonlarında duvarlar tercih edilmelidir. Renk, bir ev içinde tüm detayları ön plana çıkaran en önemli ögedir. Eğer renk seçimi ve ev dekorasyonu renklerini yakından tanımıyorsanız ev dekorasyonu renkleri üzerine öneriler, yazımızı inceleyerek ev dekorasyonu renkleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Modern salonlar

VERO CONCEPT MİMARLIK – Yunus Emre  Villa - İsveç:  tarz Oturma Odası, Modern
VERO CONCEPT MİMARLIK

Yunus Emre Villa – İsveç

VERO CONCEPT MİMARLIK

Modern salon dekorasyonları artık dekoratörler ve iç mimarlar tarafından ferah ve açık salonlar olacak şekilde tasarlanıp uygulanıyor. Bu durumda modern salonlar için tercih edilecek en uygun renkler beyaz tonları ve nötr renklerin tonlarıdır. Siyah, gri ve beyazdan oluşan bir kombinasyon ile modern bir salon dekorasyonu yapabilir, salon duvar renkleri ne renk olmalı diye düşünmek zorunda kalmazsınız. Bu renk kombinasyonu her salon dekorasyonunda estetik bir görüntü oluşturmaz. Bu nedenle salon dekorasyonu yapacaksanız ve modern bir salona sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken nötr renkler ile beyaz tonlarını bir arada kombine ederek salon dekore etmektir. 

Klasik salonlar

Salon içinde klasik bir salon dekorasyonu yapacaksanız klasik renkleri tercih etmelisiniz. Siyah, kahverengi, koyu kırmızı, mat gri gibi renkleri tercih ederek klasik bir salon dekorasyonu yapmış olursunuz. Bu renkler salon duvar renkleri olarak mobilyalarınızın renkleri ile de uyumlu olacaktır. Zemin döşemesi, halılar ve koltuk takımları ile uyumlu bir salon duvar rengi hem salonun zarafetini katlayacaktır hem de görsel açıdan göze hitap eden bir salon dekorasyonu yapmanızı sağlayacaktır.

Minimalsit tasarımlar

LIA Mimarlik İcmimarlik – Özkan Evi Konut İç Mekan Tasarımı:  tarz Oturma Odası, Modern
LIA Mimarlik İcmimarlik

Özkan Evi Konut İç Mekan Tasarımı

LIA Mimarlik İcmimarlik

Salon içinde minimalsit bir dekorasyon yapacaksanız minimalist yaşam tarzına ait renkler olan bej ve bej tonları, kırık beyaz ve şeker beyazı gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken iki önemli detay vardır. Birinci detay ev dekorasyonunda renk uyumunu yakalamak ikinci detaysa minimalist bir dekorasyon için  doğru tasarımı salona uyarlamaktır. Salon dekorasyonları ve salon tasarımları arasında en fazla hata yapılan dekorasyon türü olan minimalist dekorasyon doğru tasarımlar ile göz kamaştırıcı ve kusursuz bir güzelliğe, dinginliğe sahip olur. Oturma odası ve salon tasarımları için size farklı fikirler verecek olan oturma odası dekorasyonlarını inceleyerek oturma odası dekorasyonlarında renk uyumu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Geleneksel salonlar

Gökhan BAYUR – VİLLA RASH:  tarz Oturma Odası, Klasik
Gökhan BAYUR

VİLLA RASH

Gökhan BAYUR

Oturma odası veya salon içinde geleneksel bir tasarım yapacaksanız herkesin düştüğü çok renkli salon tasarımı hatasına düşmemelisiniz. Bir salon içinde çok sayıda renk varsa salon duvar renkleri ile uyum yakalanması oldukça zordur. Canlı renkler, mat renkler ve koyu renklerin bir arada olduğu bir dekorasyon içinde salon duvarlarının mobilyalar ve diğer dekorasyon unsurları ile uyumlu olması oldukça zordur. Bu nedenle ev dekorasyonunda renk uyumu imkansız hale gelir. eğer ev dekorasyonunda renk uyumu yakalayacaksanız yapılması gereken az sayıda renk kullanmak ve birbirine yakın tonlar tercih etmektir. 

Bu renkler hoşunuza gitti mi ? 
Casas inHAUS:  tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!