Mutfaklarını yenilemek isteyenler için 7 dekorasyon önerisi | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Mutfaklarını yenilemek isteyenler için 7 dekorasyon önerisi

Homify TR Homify TR
Modern Mutfak homify Modern
Loading admin actions …

Biliyorsunuz yaz mevsimi yenilenme mevsimidir! Tatiller ve güneşli havalarla kışın yoğun çalışmanın verdiği yorgunluğu atar, ruhumuzu ve bedenimizi yenileriz. Yaşadığımız yerleri yenilemek için de en uygun zaman tabii ki havanın sıcak ve kuru olması nedeniyle yaz mevsimidir. Evlere bir tadilat yaptırmak gerekiyorsa, boya badana yapılacaksa, tesisat yenilenecekse hep yaz ayları beklenir. 

Elbette evi her sene baştan aşağı değiştirmek biraz zor, yorucu ve tabii ki pahalı ve gereksiz olacaktır ancak uzmanlar her yaz evlerinizde küçük de olsa bazı değişiklikler yapmanın, ufak dokunuşlarla masrafsız ve zahmetsiz dönüşümler yaratmanın ruh haline iyi geldiğini ve gündelik yaşam kalitesini arttırdığını söylüyor. 

Gündelik yaşam kalitemizi evimizin içinde en çok etkileyen yaşam alanlarının başında da şüphesiz ki mutfaklar geliyor. Mutfağımızın bizi mutsuz eden özellikleri varsa bu gerçekten tüm evin atmosferine sirayet ediyor çünkü mutfak alanlar çok sık ve aktif olarak kullanılan alanlar. Bu yüzden mutfağınızda istediğiniz değişimler varsa ya da sadece mutfağınızın görünümünden sıkıldıysanız onu değiştirmeyi ertelemekten vazgeçin ve işe koyulun diyoruz. Üstelik mutfakta yapacağınız değişimler öyle mutfağınızı tadilata sokmak gibi masraflı ve zahmetli bir süreç gerektirmeyebilir. Nasıl mı? İşte mutfaklar için pratik ama etkili değişim önerileri…

1. Mutfak dolaplarını boyayın

Ahşap Mutfak Tezgahı Uygulaması homify Akdeniz
homify

Ahşap Mutfak Tezgahı Uygulaması

homify

Aslında mutfağınızı yenilerken ekonomik ve pratik bir kozmetik değişiklik için ihtiyacınız olan tek şey uygun boyalar ve fırçalar olabilir. Yeni teknoloji ile üretilen multi surface boyalar ile istediğiniz yüzeyi kusursuz şekilde kendiniz kolayca boyayabiliyorsunuz. Mutfak dolaplarını şimdi olduğu renkten farklı ve trend bir renge boyamaksa mutfağınızda müthiş bir değişim ortaya çıkarmak için oldukça etkili ve büyük bir hamle.

2. Duvarlar eksik kalmasın

PEARL EURODECOR Akdeniz

Tabii boya işine girişmişken ve eliniz değmişken duvarları da es geçmeyin deriz. Duvarlar yalnızca mutfakların değil her odanın görünümünü büyük ölçüde değiştiren dekoratif detaylardır ve duvardaki rengin solgun olması bile içerideki havayı daha kasvetli hale getirebilir. Hem duvarları hem de mutfak dolaplarını boyarsanız mutfağınızı baştan aşağı yenilemiş gibi hissedeceğinize eminiz. Üstelik artık kullanıcı dostu ve kolay uygulanabilen boyalar sayesinde bu işlemler eskisi gibi zor da değil, yağlı boya gibi günlerce kurumayan, kokusu çıkmayan ve profesyoneller tarafından uygulanmadığında fırça izlerini ve hatalarını belli eden boya türleriyle uğraşmak zorunda değilsiniz.

3. Peki ya fayanslar?

Bu Benim Tarzım Diyebilcekmisiniz Hadi Bakalım Tropikal Mutfak Evinin Ustası Tropikal
Evinin Ustası

Bu Benim Tarzım Diyebilcekmisiniz Hadi Bakalım

Evinin Ustası

Hazır başlamışken fayansları da boyamaya ne dersiniz? Yok artık demeyin, dolap boyamak kadar kolay olmasa da artık fayans boyamak ve stencil ve desen kalıpları ile istediğiniz desenleri fayanslara işlemek mümkün. Yani aslında başta da dediğimiz gibi, mutfağınızdaki hiçbir şeyi değiştirmeden her şeyi yenilemenin yolu yeni nesil boyalardan geçiyor. 

Tabii fayans boyamanın diğerlerine göre biraz daha cesaret isteyen bir süreç olduğunun farkındayız. Buna girişmek istemezseniz özellikle tezgah üzerindeki fayanslar için bir değişim fikrimiz daha var; fayanslar için özel olarak üretilen çıkartmalar. Kolayca uygulanan bu çıkartmalar sayesinde fayanslarınızın desenlerini ve görünümlerini değiştirebilirsiniz.

4. Duvarları süslemek

Modern Mutfak homify Modern

Mutfağınıza kişisellik katmak her zaman fark yaratır. Genellikle küçük bir alana sahip olan mutfaklarda kişisel katmak için de duvarları kullanabilirsiniz. Duvarlarınıza asacağınız farklı ve sizin tarzınızı yansıtan tablolar, resimler ya da fotoğraflar mutfağınıza karakter katacaktır.

5. Aspiratör temizliği

homify: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi

Temizlemenin genellikle unutulduğu ya da önemsenmediği ama aslında düzenli olarak temizlenmesi gereken şeylerden biri de aspiratör filtreleri. Mutfağınızı yenilerken aspiratörünüzün temizliğini de dört dörtlük bir özenle yapmanız gerektiğini unutmayın. Bunun mutfağınıza dekoratif bir katkısının olmadığını düşünebilirsiniz ama filtreleri temizlenmiş bir aspiratör tamamen yenilenmiş sayılır ve tam anlamıyla mutfağınızın havasını değiştirir. Unutmayın ki yenilenmiş hissetmek için ferahlık ve temiz bir havanın önemi çok büyük.

6. Mobilyalar

Modern Mutfak homify Modern

Eğer mutfağınıza yenilik katmak için bütçe ayırdıysanız bu bütçeyi plastik yemek masası ve sandalyelerinden kurtulmak için kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Yemek masası ve sandalyelerinde ahşap modelleri tercih etmek mutfağınıza doğallık, huzur ve şıklık katacak. Aslında sadece oturma alanı için geçerli değil bu; mümkünse mutfağınızda yer alan plastik eşyalardan kurtulun ve yerlerine ahşap gibi doğal malzemelerden üretilmiş alternatiflerini koyun. Çok daha sağlıklı ve güzel bir ortam yaratmış olacaksınız.

7. Detaylar

LILYUM MUTFAK Kırsal Mutfak Ada Ahşap Kırsal/Country
Ada Ahşap

LILYUM MUTFAK

Ada Ahşap

Ve son olarak detaylara göz gezdirip küçük dokunuşlarla büyük farklar yaratabilirsiniz. Örneğin dolap kulpları… Her hazır mutfak dolabında kullanılan sıradan kulpları çıkarıp yerine her yapı markette kolayca bulabileceğiniz şık tasarımlı kulpları takarak yeni mutfağınıza son dokunuşları yapmış olacaksınız.

Hemen uygulamaya ne dersiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!