​İstanbul’da göz alıcı güzellikte modern bir daire

nihal e. nihal e.
homify Oturma OdasıAksesuarlar & Dekorasyon
Loading admin actions …

Yeni bir eve taşındığınızda ya da sıfırdan bir daire dizayn ettiğinizde profesyonellerle çalışarak, yapılacak işlerin büyük kısmından kurtulabilirsiniz. Bir iç mimar veya dekoratör, sizin isteklerinizi de göz önünde bulundurarak yaşam alanınız için en iyi çözümü sunar. Bugün size tanıtacağımız daire projesi bir uzmanla çalıştığınız takdirde nasıl bir sonuç elde edebileceğinize dair şahane bir örnek. Ataköy’de yer alan 3+1 daire Tuncer Şener’e ait. Projeye imzasını atan şirket ise Puar İç Mimarlık ve Tasarım. Şirketle ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyenler için telefon numarası: +90 212 358 04 04

​Genel bakış

OTURMA BÖLÜMÜ homify Oturma OdasıKanepe & Koltuklar
homify

OTURMA BÖLÜMÜ

homify

Projeye ait ilk resim, oturma odasının genel bir görünümünü içeriyor. Dairenin en büyük odası hem salon hem de yemek odası işlevi görmüş. Yemek alanı ile salonu ayıran sınırlar ise küçük bir duvar bölümü tavan kolonundan ibaret diyebiliriz. Tavandan zemine dek uzanan pencereler ise iç mekanı daha aydınlık ve havadar yapıyor.

Şık bir salon

OTURMA BÖLÜMÜ homify Oturma OdasıAksesuarlar & Dekorasyon
homify

OTURMA BÖLÜMÜ

homify

Dekorasyonda tamamen açık renkler tercih edilmiş. Ancak çiğ bir beyaz söz konusu değil. Daha çok nötr tonlar kullanılarak zarif ve yumuşak bir atmosfer elde edilmiş. Oturma grubu olarak iki adet kanepe ile ikişer tane berjer kullanılmış. Ek olarak sağ tarafta küçük bir oturma bölümü daha görüyoruz. Bu fikir, odanın fiziksel boyutlarından kaynaklanıyor.

​Altın ışıltısı

OTURMA BÖLÜMÜ homify Oturma OdasıTV Dolabı & Mobilyaları
homify

OTURMA BÖLÜMÜ

homify

Salonu diğer bir açıdan gösteren resimde koltuk takımının karşı hizasında televizyon bulunuyor. Bu duvar, diğer bölümlere oranla daha koyu bir tona boyanmış. Dekorasyonda kullanılan renkler, farklı tonlara sahip olsa da yumuşak ve elegan bir etki yaratıyor. Mobilya detaylarındaki altın ışıltısı ise şıklığı tamamlayan önemli bir unsur.

​Mermerin gücü

YEMEK BÖLÜMÜ homify Yemek OdasıIşıklandırma
homify

YEMEK BÖLÜMÜ

homify

Oturma grubunu arka bölümünde yer alan yemek odası, dekorasyon açısından salonla son derece uyumlu. On kişilik yemek masası büyük davetler için ideal boyutta. Mermer ise sıradan bir masaya oranla çok daha haşmetli görünüyor. Altın rengi modern avize yemek takımını tamamlayan güzel bir aksesuar.

​Ayna ile gelen zarafet

GİRİŞ / ANTRE homify Koridor, Hol & MerdivenlerAksesuarlar & Dekorasyon
homify

GİRİŞ / ANTRE

homify

Antre alanı sınırlı bile olsa doğru bir dekorasyonla çok güzel bir ortama dönüştürebilirsiniz. Daire örneğinde dar bir antre görüyoruz ancak iki duvarı kaplayan aynalar ile mevcut alan olduğundan daha geniş izlenimi veriyor. Tavandan ve duvar apliklerinden yansıyan ışıkla birleşen devasa aynalar, küçük antreyi olduğundan daha cazip hale getirmiş.

​Zamansız çizgiler

Projeye ait yatak odası tıpkı diğer mekanlar gibi modern, şık ve zarif. Fakat bu defa bej tonları yerine griler ve beyazlar söz konusu. Tamamen beyaz bir nevresim yerine üzerinde ince çizgiler bulunan örtüler, heybetli yatak başı ile modern bir etki sağlamış. Yatağın her iki yanında yer alan komodin, lamba ve aynalar kusursuz bir simetri içinde. Perdeler yatak başı ile aynı renkten seçilerek denge sağlanmış.

​Farklı bir açı

Yatak odası dar gibi gözükse de aslında L şekline sahip. Odayı farklı bir açıdan gösteren resimde, sıradan bir gardırop yerine duvara gömülü depolama ile giyinme alanı elde edildiği anlaşılıyor. Duvarlarla aynı renk dolap kapakları ve stratejik noktalara yerleştirilen aynalar akıllıca bir fikir, zira göz yanılsaması yaratarak odayı daha derli toplu gösteriyor.

​Ebeveyn banyosu

Yatak odasına bağlı banyo kapının hemen yanında, köşede yer alıyor. Küçük alanına rağmen modern dizaynıyla hayli iç açıcı bir banyo burası. Özellikle duşakabin deniz mavisi mozaik taşlarla bezenmiş olup ferahlık hissi yayıyor. Lavabo tezgahının kalın mermer tabanı ise oturma odasındaki masalarla uyumlu.

​Genç odası

Dairede bulunan yatak odalarından biri de genç odası olarak dizayn edilmiş. Renk paleti ebeveyn odasıyla uyumlu olup iddiasız ve şık bir tercih. Mevcut alandan en iyi şekilde yararlanmak için yatak kapının yanında dikey olarak yerleştirilmiş.

​Çağdaş ve dinamik

Genç odasındaki çalışma masası, pencere ışığından bolca faydalanıyor. Depolama olarak kutu şeklinde modern raf modelleri kullanılmış.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Kayseri'de bembeyaz bir ev' başlığına göz atabilirsiniz.

Bu projeyi beğendiniz mi?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!