Modern, konforlu, sofistike

Özlem K. Özlem K.
Loading admin actions …

Bu sayfamızın konuğu özellikle modern mimari seven okuyucularımızın dikkatini çekecek son derece sade, minimalist çizgilere sahip ancak konforundan hiçbir şey kaybetmeyecek şekilde dizayn edilmiş, müstakil bir aile evi. Frankenberg'li Alman inşaat firması Finderhaus tarafından projelendirilip inşa edilen bu konutun dikdörtgen prizmalardan oluşuyor gibi görünen sade ve keskin çizgileri yapıyı zamansız, her döneme uygun bir hale getiriyor. Hiçbir abartıya ve gelip geçici trendlere bulaşmayan yapı işlevsel ve aynı zamanda son derece zarif.

Yeni bir inşaata başlamak üzereyseniz ya da ev satın almayı planlıyorsanız, bu tür mimari tarza sahip evleri tercih edebilirsiniz çünkü yalın çizgilere sahip bu tür evler asla demode olmaz, temiz ve keskin çizgileri sayesinde zarafetlerini her zaman korurlar.

Dikdörtgen prizmlar

FingerHaus GmbH:  tarz Müstakil ev
FingerHaus GmbH

ARCHITEKTUR TREND – Der zeitlos-moderne Bauhausstil

FingerHaus GmbH

homify 360 sayfalarını gezerken mutlaka dikkat etmişsinizdir. Dünyanın dört köşesinden mimarlar son dönemlerde oldukça sade çizgilere sahip, asimetrik olarak bir araya getirilmiş dikdörtgen prizmalar gibi görünen yapılar dizayn ediyorlar. Bu tür yapıların en büyük avantajı her döneme aitmiş gibi görünmeleri ve birçok insanın zevkine kolayca hitap edebiliyor olmaları. Hiçbir abartıya kaçmayan bu tasarımların sofistike görünümleri de dikkat çekici. 

Farklı ülkelerden minimalist konutların derlendiği ’Minimalist dış cephe dizaynları: 10 etkileyici örnek’ yazımıza göz atmanızı da tavsiye ederiz.

Tam teşekküllü müstakil bir ev

FingerHaus GmbH:  tarz Düz çatı
FingerHaus GmbH

ARCHITEKTUR TREND – Zwei vollwertige Geschosse

FingerHaus GmbH

Dubleks konut üç ayrı prizmadan oluşuyor diyebiliriz. Bunlardan biri konutun tek kat üzerinde olan yaşam alanı, bu alanın geniş çatısı üst kat balkonu olarak görev yapıyor, biri zeminde ana giriş kapısının bulunduğu dubleks kısım, diğeri ise konuta içeriden bağlantısı olan kapalı otopark. Konutun cephesinde beyaz tercih edilmiş, kapı, pencere çerçevesi gibi detaylarda ve giriş zemininde beyaza en çok yakışan renklerin başında gelen antrasit kullanılmış.

Boydan boya cam kapı ve pencereler

FingerHaus GmbH:  tarz Teras
FingerHaus GmbH

ARCHITEKTUR TREND – Die Dachterrasse lädt zum Verweilen ein

FingerHaus GmbH

Doğal gün ışığından azami miktarda yararlanabilmek adına konutta bol bol pencere kullanılmış. Zemin katta yer alan oturma odası, yemek odası ve mutfak alanlarda duvardan duvara cam kapılar tercih edilmiş. Üst kattaki geniş terasa bakan yatak odası kapısı da aynı şekilde, sürgülü cam kapı olarak tercih edilmiş. Böylece mekanlar çok daha uzun saatler doğal gün ışığından faydalanabilir olmuşlar.  

Oturma odası

FingerHaus GmbH: modern tarz Oturma Odası
FingerHaus GmbH

ARCHITEKTUR TREND – Das Wohnzimmer mit grauem Sofa

FingerHaus GmbH

Konutun oturma odasında de ağırlıklı olarak beyaz ve antrasit ikilisi kullanılmış. Doğal ahşap detaylar ise bu yalın yapıya sıcak ve samimi bir hava vermek için ideal. Üç adet birbirinin eşi olan saksıda canlı tropik bitkiler bulunuyor. Mekana renk veren bu bitkilerin yanı sıra konforlu minderler ve modern tablolar ile de renk çeşitliliği tam ayarında sağlanmış.

Geniş mutfak ve yemek odası

FingerHaus GmbH: modern tarz Mutfak
FingerHaus GmbH

ARCHITEKTUR TREND – Die Küche

FingerHaus GmbH

Konutun mutfak dolapları da cepheleri gibi beyaz tercih edilmiş. Pencerenin bulunduğu kısımda yalnızca zemin dolapları ve yine beyaz renk olan tezgah, arka duvarda ise yüksek dolaplar ve ankastre beyaz eşyalar görülüyor. Bu alanın sürprizi ise zarif, ayarında bir kırmızı kullanımı. Dikkat ederseniz, yüksek dolapların en tepesinde kalan boş kısmın badanası kırmızı. Aynı kırmızı tonu mutfaktaki mini saksıda ve yemek odası sandalyelerinde de devam ettirilmiş.

Ebeveyn yatak odası

FingerHaus GmbH: modern tarz Yatak Odası
FingerHaus GmbH

ARCHITEKTUR TREND – Das Schlafzimmer

FingerHaus GmbH

Yatak ülkemizde alışık olmadığımız şekilde, başı pencerenin altına gelecek şekilde yerleştirilmiş, belli ki odanın tasarımı en başından bu tür bir eşya yerleşimine uygun şekilde tasarlanmış. Pencere standart yükseklikten daha yukarıda, böylece mahremiyet problemi olmaksızın doğal gün ışığı alabilen bir mekan yaratılmış. Ebeveyn yatak odasının kendisine ait ebeveyn banyosu ve giyinme odası da bulunmakta.

Bu modern ev projesini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!