En çok tercih edilen iki renkli mutfak dolapları ve ilham veren örnekler | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

En çok tercih edilen iki renkli mutfak dolapları ve ilham veren örnekler

Meral Eser Meral Eser
Kırsal Mutfak homify Kırsal/Country
Loading admin actions …

Mutfaklar, aynı zamanda birçok eşya, mutfak cihazı, araç gereç ve ıvır zıvırın depolandığı ortak yaşam alanlarıdır. Depolama sistemleri için duyulan ihtiyacı karşılamak için akılcı çözümlerle mutfak dolapları tasarlanır. Mutfaklar, diğer ortak yaşam alanlarına daha küçük bir alana sahip olabilirler. Mutfak dolapları modelleri için derinlik, depolama ihtiyacını karşılayacak raf ve çekmece sistemlerine duyulan gereksinimler gibi işlevsel unsurlar göz önünde bulundurulur. Uygulanacak stil ve tarza göre mutfak dolaplarının modelleri, tasarım çizgisi, malzeme kalitesi, renk ve dokular belirlenir. Geçmişe nazaran artık tek renk mutfak dolabı modeli dizayn edilmesi gerekmez. Daha modern ve yenilikçi bir dekorasyon dili yakalayarak mutfak dolaplarını tek renk yerine iki farklı renk tonu ile dizayn edebilirsiniz. Mutfak dolapları lake kaplama tercih edebilirsiniz. Ahşabın sıcaklığı, ortak yaşam alanlarında huzur veren bir atmosfer oluşturur. Ahşabın natürel dokusu ile sıcak renkler bir araya geldiğinde içinizi ısıtacak bir atmosfer oluşur. Bunun yanı sıra kontrast renklerle dinamik bir atmosfer oluşturabilir, dekorasyonda uygulanacak stil ve tarza göre bir renk paleti oluşturabilirsiniz. Mutfak dolabı kaplamaları görsel açıdan göze hitap edecek şekilde estetik unsurlarla farklı renk tonları ile tercih edilebilir. Bu yazımızda sizlere birbirinden güzel mutfak modeli örneklerini bir araya getirdik. İşte sıklıkla kullanılan ve beğenilen renkleriyle son derece şık mutfak dolabı örnekleri!

Nötr ve sıcak renk dengesi

Nötr grilerle beyaz lake dolapların muntazam uyum sağladığı modern bir mutfak. Modern stil çizgilerle dizayn edilen mutfakta son derece basit ve yalın bir tasarım anlayışı söz konusu. Tek renk dolaplar yerine beyaz ve nötr grinin uyum ve ahenk sağladığı lake mutfak dolapları, ışığı yansıtarak derinlik katıyor. Nötr renkler ve beyaz, soğuk bir atmosfer oluşturabilir. Sıcak renklerle soğuk tonları bir araya getirerek renk dengesi unsurunu yakalayabilirsiniz. Sıcak ve nötr renkleri bir araya getiren mutfak tasarımı Vero Concept Mimarlık imzası taşıyor.

Kırmızı ve beyaz lake dolaplar

Modern Mutfak homify Modern

Uzun ve dar mutfaklar için alanları daha geniş gösterecek açık renk tonlarını zemin kaplamalarında tercih edebilirsiniz. Beyaz lake mutfak dolapları ışığı yansıtarak derinlik katıyor ve mutfağı olduğundan daha geniş gösteriyor. Tamamen beyazlara bürünen bir mutfak soğuk bir atmosfere sahip olabilir. Dolayısıyla kırmızı tonları sıcak bir atmosfer oluşturmayı kolaylaştırıyor. Kırmızı ve beyaz renklerin kullanıldığı lake mutfak dolaplarıyla modern şıklığın ön plana çıkarıldığı bu mutfak Hebart Mimarlık imzası taşıyor.

Vizon rengi mutfak dolapları

Florya _Konut Kırsal Mutfak homify Kırsal/Country
homify

Florya _Konut

homify

Natürel renk tonları daha dingin bir mutfak atmosferi oluşturmanızı kolaylaştırır. Vizon rengi mutfak dolabı modelleri ile krem ya da bej rengi tonlarını bir araya getirerek gözü okşayan renklerin ahengini ortaya çıkarabilirsiniz. Kahverengi tonlarından biri olarak bilinen vizon rengi içerisinde gri tonu da barındırır. Son derece dingin ve yalın çizgilerle döşenen bu mutfakta huzur veren bir atmosfer hakim. Natürel renk tonlarıyla içinizi ısıtacak bu şahane mutfak ise Ezgi Aydoğdu İç Mimarlık imzası taşıyor.

Beyazın zarafeti nötr gri tonlarıyla buluşuyor

Mutfak Kırsal Mutfak I'Mimarlik Kırsal/Country Ahşap Ahşap rengi

Çok geniş ve büyük bir mutfağa sahip olmayabilirsiniz. Ancak renklerin dilini kullanarak mutfağınızı olduğundan daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Nötr gri tonlarıyla beyazın iç açan tonlarını bir araya getirebilir, oluşacak soğuk atmosferi kırmak için ahşap dokular ve dekoratif çiçeklerle dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Ahşap mutfak tezgâhı ile yemek masası tablası natürel dokularıyla sıcaklık katıyor. Mutfağınızın tek duvar hizası beyaz diğer duvar hizası nötr renklerle dolaplarla tasarlansın istiyorsanız bu mutfak size hitap edebilir. 

Koyu renklerle ahşabın kontrastı

Mutfak Minimalist Mutfak homify Minimalist
homify

Mutfak

homify

Kontrast oluşturmak için renkler ve natürel dokuları bir araya getirebilirsiniz. Ahşabın açık tonları ile natürel dokusunu ön plana çıkaracak bir kontrast oluşturmak için koyu renk tonlarına odaklanabilirsiniz. Kontrast oluşturan koyu renkler ahşabın natürel dokusuyla sıcak renklerini daha çok ön plana çıkaracaktır. Dinamik atmosferiyle göze hitap eden modern mutfak dizaynı T'ARC Mimarlık imzası taşıyor. Ayrıca, homify'da iç mimarlar sekmesine tıklayarak bulunduğunuz ildeki profesyonellere ulaşabilir, kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda direkt iletişim kurabilirsiniz.

Ahşabın natürel dokusunu öne çıkaran beyaz mutfak

TrioParkKonut Çorlu - Örnek Daire Modern Mutfak MAG Tasarım Mimarlık Modern
MAG Tasarım Mimarlık

TrioParkKonut Çorlu – Örnek Daire

MAG Tasarım Mimarlık

Tavan zemininden döşeme kaplamasına açık renk tonların hakim olduğu mutfakta doğal bir malzeme olan ahşabın sıcak tonlarını ortaya çıkaran beyaz renk muntazam uyum sağlıyor. Ahşabın sıcak tonlarını kullanmayı tercih ediyorsanız, natürel dokusunu ön plana çıkaracak açık renk tonlarıyla zemin kaplamalarını tercih edebilirsiniz. MAG Tasarım Mimarlık imzasını taşıyan bu mutfak, modern stil çizgilerle tasarlanmış.

Cesur renklere yer açın!

Wenna Design Modern Mutfak WENNA DESIGN Modern
WENNA DESIGN

Wenna Design

WENNA DESIGN

Kırmızı renk kullanımı cesaret ister. Modern bir mutfak dizayn ederken dokuları ve renkleri bir araya getirerek bir renk paleti oluşturabilirsiniz. Kırmızı gibi sıcak bir rengi ön plana çıkaracak nötr renklerle bir duvar kaplaması uygulaması tercih edilmiş. Sıcak renklerin kullanıldığı mutfak dolaplarını öne çıkarmak için nötr renklerle zemin kaplamalarını tercih edebilirsiniz. Ahşabın natürel dokusu ve renkleri de sıcaklık katıyor. Wenna Design imzası taşıyan bu mutfakta sıcak bir atmosfer hakim.

Beyaz rengi ortaya çıkaran ahşap dolaplar

Son derece modern ve tam donanımlı bir mutfak dizayn etmek istiyorsanız, Reyhan Mutfak imzası taşıyan bu örneğimiz size hitap edebilir. Ayrıca banyo modellerinin de mevcut olduğu firma sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Beyaz rengi ön plana çıkaran ahşabın natürel dokusu ve kahverengi tonları göz okşuyor. Sıcak bir atmosfer oluştururken beyazı öne çıkaran modern mutfak dolapları dizayn etmek isteyenlerin ilgisini çekebilir.

Sarının cazibesini ortaya çıkaran nötr renkler

3d Proje Göreseli Modern Mutfak ROAS Mimarlık Modern
ROAS Mimarlık

3d Proje Göreseli

ROAS Mimarlık

Geometrik formlarla sarı tonlarını ortaya çıkaran bir zemin oluşturmak istiyorsanız bu mutfak örneğimiz size hitap edebilir. Öncelikle gri ve füme tonları nötr renkler arasında yer alıyor. Daha canlı ve sıcak renk tonlarını kullanmak ve göz yormayan bir görünüm oluşmasını sağlamak istiyorsanız, canlı renklerle nötr tonları kullanabilirsiniz. ROAS Mimarlık imzası taşıyan bu proje modern çizgiler taşıyor, canlı renklerle geometrik formlar kullanılmış.

Farklı ebatlarda kapaklarla ahşap ve beyaz

ARTUR EVİ MUTFAK PROJESİ DİZAYNer® | Mutfak Modern
DİZAYNer® | Mutfak

ARTUR EVİ MUTFAK PROJESİ

DİZAYNer® | Mutfak

Ahşabın açık renk tonları, modern mutfaklarda sıklıkla kullanılmaktadır. Eskiye nazaran koyu ahşap tonların daha az kullanıldığı ve karanlık bir atmosfer oluşturmaktan kaçınanların tercih ettiği bu tonlar beyazla muntazam uyum sağlıyor. Son derece şık ve iç açıcı atmosferiyle beyaz dolaplarla mobilyalarda beyaz ve şeffaf dokulu sandalyelerin kullanımı derinlik katıyor. Dizayner Mutfak imzası taşıyan bu örneğimizin yanı sıra firmanın banyo modelleri de mevcut.

Patlıcan moru ve beyazın uyumu

mutfak dolabı polimeric laminant Modern Mutfak homify Modern Ahşap Ahşap rengi
homify

mutfak dolabı polimeric laminant

homify

Koyu renk tonlarıyla açık renkler göze hitap eden bir kontrast sağlar. Lake mutfak dolapları ise ışığı yansıtması bakımından derinlik katar. Özellikle küçük ya da dar mutfaklarda karanlık ya da kasvetli bir atmosfer oluşmasını önlemek istiyorsanız, açık renk tonlarındaki lake mutfak dolaplarını kullanmayı tercih edebilirsiniz. Dekorevi İç Mimarlık imzası taşıyan bu mutfak tam donanımlı ve modern çizgilerle döşenmiş.

Ahşabın natürel dokusu ve açık vizon rengi

Mutfak Modern Mutfak homify Modern
homify

Mutfak

homify

Ahşabın ağırlıklı kullanıldığı mutfaklarda karanlık ve kasvetli bir atmosfer oluşmasını istemiyorsanız açık tonlarını tercih ederek daha modern çizgiler kullanabilirsiniz. Ahşap, geçmişten günümüze mutfak dekorasyonunda kullanılagelmiştir. Açık vizon rengi ile muntazam uyum sağlayan ahşap dolaplar son derece modern çizgiler taşıyor. Modern çizgisiyle ve içinizi ısıtacak atmosferiyle tasarlanan bu mutfak modeli görenleri cezbediyor.

Beyaz ve mavi dolaplar, ahşap mutfak adası

Beyaz dolaplara mavi kapaklar tasarlayarak içinizi açacak bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Dingin bir atmosfer oluşturan mavi tonları en beğenilen renkler arasında yer alıyor. Ahşabın natürel dokusu ile muntazam uyum sağlayan mavi dolaplarla dekorasyonda kullanılan diğer dekoratif öğeleri renk uyumuyla bir arada kullanabilirsiniz. Orge Yapı Tasarım imzası taşıyan bu mutfak modeli, dingin bir atmosfer oluşturmak isteyenlerin ilgisini çekebilir.

Turuncu ve füme tonları

DORYA EURODECOR Eklektik

Sıcak renklerle füme rengi tonlarını bir araya getirmeye ne dersiniz? Sıcak renkleri nötr renkler daha çok ön plana çıkarır. Renk dengesi unsurunu göz önünde bulundurarak göz yoran renkleri bir araya getirmeden beğenilerinize hitap edecek bir mutfak döşeyebilirsiniz. Eurodecor imzası taşıyan bu örnekte son derece şık ve göz alıcı bir mutfak modeli görmekteyiz.

Sarı ve gri tonları

Nötr gri tonlarının ağırlıklı kullanıldığı bu mutfakta ise canlı bir renk dokunuşu olarak açık sarı tonları kullanılmış. Genel olarak dekorasyonda sarı ile gri tonlarının uyumu göz okşayacaktır. Açık sarı tonları ile üst mutfak dolapları, gri alt dolapların yanı sıra duvar fayanslarında da gri tonları kullanılmış. Ramazan Yücel İç Mimarlık imzası taşıyan bu projede canlı renklerin kullanımına olanak veren nötr renklerin ağırlıklı kullanımını görebilirsiniz.

Ayrıca, 'Ev dekorasyonlarını kuvvetlendiren boya renkleri' yazımız da ilginizi çekebilir.

En çok hangi mutfağı beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!