Gümüş rengi dekorasyonlar için 20 fikir | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Gümüş rengi dekorasyonlar için 20 fikir

Aydin Sanli Aydin Sanli
M. Hotel Project, İstanbul Modern Oteller Mobi Mobilya Modern
Loading admin actions …

Dekorasyonlarda renk seçimi ve kombinasyonları her zaman oldukça büyük bir rol oynar. Odalara hakim olan ana renklerin dışında tamamlayıcı renkler ve ayrıntılar da odanın tüm atmosferini değiştirecek kadar kuvvetli dokunuşlar yaratabilirler. Gümüş rengi de, metalik ışıltısıyla bu kuvvetli dokunuşları yaratabilen oldukça etkili yardımcı renklerden biri. 

Parlak ve ışıltılı bir gri tonu olarak tanımlanabilecek, kurşuni ya da metalik gri olarak da adlandırabileceğimiz gümüş rengi kıyafet kombinlerinde nasıl takılarda kendini gösteriyorsa evlerimizde de genellikle aksesuar ve detaylarda öne çıkıyor. Diğer renklerle uyumlu bir yapıya sahip olduğu ve ortamı daha lüks, ışıltılı ve şık gösterdiği için tamamlayıcı bir renk olarak kullanılan gümüş tonları son yıllarda modern dekorasyonlarda metalik dokuların trend olması ile de daha da yaygınlaşmaya başladı.  Çok küçük dokunuşlarla da daha büyük ve etkili yüzeylerle de gümüş şıklığını ve ışıltısını evinize katabilirsiniz tabi ki. Gümüş bir şekerlik de, gümüş renkli duvar kağıtları da her zaman bir odayı daha davetkâr hale getirmeyi başarmıştır. İşte birbirinden farklı örnek dekorasyonlarda gümüş tonlarının göz alıcı kullanım alanları…

1. Siyah & gümüş

Zahide Yetiş Konut Modern Yemek Odası VERO CONCEPT MİMARLIK Modern
VERO CONCEPT MİMARLIK

Zahide Yetiş Konut

VERO CONCEPT MİMARLIK

Gümüş renkli dekorasyon detaylarının en çok yakıştığı rengin sizin de tahmin ettiğiniz gibi elbette siyah olduğunu söyleyebiliriz! Siyah ve gümüş rengi bir araya geldiğinde benzersiz bir atmosfer ortaya çıkıyor. 

2. Koyu tonlar

Phaselis Konutları Antalya Modern Oturma Odası Mimoza Mimarlık Modern
Mimoza Mimarlık

Phaselis Konutları Antalya

Mimoza Mimarlık

Ancak siyah gümüş detaylara yakışan tek renk değil. Koyu renkler genelde gümüşle oldukça şık bir uyum elde ediyor. 

3. Kırlent üstü detaylar

Oturma odası dekorasyonları söz konusu olduğunda gümüş renk tonlarını bir detay olarak kullanmak istiyorsanız aklınıza ilk gelen aksesuar elbette ki kırlentler olacaktır. Ve bunun harika bir fikir olduğunu da söylemeliyiz! Gümüş şıklığının yarattığı etkiden faydalanmak için kırlentleri gümüş takılarla süslemek hem kendinizin oldukça pratik ve ekonomik bir şekilde yapabileceği bir güncelleme, hem de farklılık yaratıyor. 

4. Gümüş ve kurşuni boyalarla yenilenen eski mobilyalar

Winchester Yemek Sandalyesi Marangoz Çırağı Klasik
Marangoz Çırağı

Winchester Yemek Sandalyesi

Marangoz Çırağı

Kendin-yap akımı her geçen gün giderek daha da yaygınlaşıyor. Kendin-yap akımı ile birlikte eski mobilyaların güncellenip, boyanıp, tamir edilerek yeniden kullanıma kazandırılması da yaygınlaşıyor elbette. Böylece estetik olarak da hem yenilikçi hem de nostaljik etkiler yaratılabiliyor. 

Evde kendinizin mobilya boyama sürecini kolaylaştıracak olan yeni nesil ev tipi boyalar çoğunlukla pek çok yüzeye uygun bir yapıda üretiliyor ve bu yüzden de evde eski mobilyalarınızı birbirinden farklı renklerde boyamak artık çok daha kolay! Gümüş renk de bu tip yeni nesil boyalarda üretilen ve son zamanlarda en çok tercih edilen renklerden biri. Örneğin eski yemek masası sandalyelerinizi gümüş ışıltısıyla sıra dışı ve şık hale getirebilirsiniz. 

5. Duvarlarda gümüş motifler

Trabcelona Design – medcezir corner: modern tarz , Modern
Trabcelona Design

medcezir corner

Trabcelona Design

Duvarlarda kurşuni dokunuşlar da odanın dokusunu oldukça modern bir tarzda değiştiren renk katkılarından biri. Gri rengin modern dekorasyonların en trend rengi olduğunu biliyoruz. Gri duvarlar üzerinde yer alan gümüş dokunuşlar da odada harika bir etki yaratıyor. Gümüş motiflerin yer aldığı gri duvar kağıtları modern oturma odaları için en şık seçeneklerden biri. 

6. Farklı motif ve kombinasyonlar

Gümüş renk dokunuşlarına sahip duvar kağıtları elbette yalnızca gri tonlarından ibaret değil ve başka renklerde de oldukça sıra dışı ve etkileyici bir estetik görünüm ortaya çıkarıyor. Bu örnekte de daha koyu tonların kurşuni renkte ağaç motifleri ile bir araya geldiği bir duvar dekorasyonu görüyoruz. Oldukça karizmatik ve modern bir estetik yaratmış değil mi? 

7. Döşeme kumaşlarında gümüş etkisi

Sosyal Medya / Video Post Tasarımı, Mobilya KORAY KIŞLALI
KORAY KIŞLALI

Sosyal Medya / Video Post Tasarımı, Mobilya

KORAY KIŞLALI

Gümüş dokusunun ışıltısını evinizde hissedebilmek için illa ki metalik yüzeylere ihtiyacınız yok! Bugün artık kumaş üretim teknolojileri o kadar gelişti ki, gümüş renginde ve o ışıltı ve parlaklığı yansıtabilen döşeme kumaşları sıklıkla üretiliyor ve dekorasyonlarda da yaygın olarak kullanılıyor. Klasik dekorasyonlarda bu pırıltı daha hakim bir tarzda kullanılırken bu örnekteki gibi modern bir koltuk modelinde kenarlarda detay oluşturacak şekilde de kullanılabiliyor. 

8. Baş rolde gümüş!

M. Hotel Project, İstanbul Modern Oteller Mobi Mobilya Modern
Mobi Mobilya

M. Hotel Project, İstanbul

Mobi Mobilya

Dediğimiz gibi artık döşeme kumaşlarında metalik yüzeyleri andıran tasarımlar ortaya çıkarmak daha yaygın ve kolay. Pırıl pırıl gümüş rengi kumaşlardan imal edilen bir oturma grubu fikrine ne dersiniz? Bu kadar temel ve baş rolde yer alan bir mobilya grubunun tamamen gümüş renk tonlarından imal edilmesi elbette dekoratif olarak biraz cesaret isteyen bir uygulama gibi görünebilir. Gerçekten de küçük alanlı oturma odalarında yorucu bir ortam oluşturabilecek, riskli mobilyalar olduğunu da belirtelim. ancak yüksek tavanlı ve geniş alanlarda baş rolde gümüş renkli mobilyaların yer almaması için korkacak hiçbir neden yok!' 

9. Pırıltılı perdeler

CCT 172 Project in Trabzon Modern Yatak Odası CCT INVESTMENTS Modern
CCT INVESTMENTS

CCT 172 Project in Trabzon

CCT INVESTMENTS

Teksil ürünlerinden bahsetmişken, gümüş rengi perdelere ne dersiniz? 

10. Işıl ışıl bir lüks

Evgör Mobilya – İstanbul Lüks Koltuk Takımı: modern tarz , Modern
Evgör Mobilya

İstanbul Lüks Koltuk Takımı

Evgör Mobilya

Eğer tamamen klasik ve oldukça gösterişli, zengin bir oturma odası dizaynı arıyorsanız gümüş tonlarını bir araya getirdiğiniz diğer renklerin de parlak olması aradığınız tasarımı oluşturabilecek etkiyi yaratacaktır. Duvarlarda parlak gümüş motifler, koltuk ve döşemelerde altın rengine çalan parlaklıkta işlemeler, koltuğun mavi ve gri tonlarının parlak bir ton olarak tasarlanması ve tabi ki orta sehpanın pırıldayan yüzeyi ile bütünüyle görkemli, adeta sarayları andıran bir yaşam alanı ortaya çıkarılmış. 

11. Klasik avangart tarzın vazgeçilmezi

İşte parlak kumaş ve gümüş işlemelerle yapılan bir başka gösterişli klasik avangart tasarım. Dekorasyonda kullanılan aydınlatma ünitelerinden koyu yeşil duvar rengine kadar her şey gümüş pırıltısını daha çok ortaya çıkaran özelliklere sahip. 

12. Açık tonlar da işe yarıyor

İMPARATOR AHŞAP Klasik Koltuk Takımı (3-3-1-1-Sehpa) Klasik Oturma Odası SADRİ ŞEN LUXURY FURNITURE Klasik
SADRİ ŞEN LUXURY FURNITURE

İMPARATOR AHŞAP Klasik Koltuk Takımı (3-3-1-1-Sehpa)

SADRİ ŞEN LUXURY FURNITURE

Daha açık tonlarla klasik bir görünüm yaratılan gümüş dokunuşların oldukça ön planda tutulduğu bir başka oturma odası örneği daha… Hem klasik ve gösterişli, hem de ışıltılı, iç açıcı ve ferah…  

13. Aydınlatma detayları

GARDEN PREMIUM VILLALARI - MOZAMBİK Eklektik Yemek Odası TELOS İÇ MİMARLIK VE TASARIM Eklektik
TELOS İÇ MİMARLIK VE TASARIM

GARDEN PREMIUM VILLALARI – MOZAMBİK

TELOS İÇ MİMARLIK VE TASARIM

Daha modern alanlara biraz da olsa klasik bir dokunuş eklemek ve gösterişlilik düzeyini arttırmak için aydınlatma ünitelerinde gümüş dokunuşlardan faydalanmak mümkün. 

14. Şekerlik, biblo ve aksesuarlar

Abajurlar, gümüş biblolar, şekerlikler evinize gümüş pırıltısı katmak için en ideal, en ulaşılabilir ve uygulanabilir çözümlerin  başında geliyor. Üstelik bu tarz aksesuarlar her evin tarzına da uyum sağlayabiliyor. 

15. Yatak odasında gümüş dokunuşlar

Yatak odalarında genellikle nötr renklerin etrafında oluşturulan bir gösteriş söz konusudur. Bunun en önemli nedeni çok canlı ve hareketli renklerin uyku hijyenini olumsuz yönde etkileyebilme potansiyeli. Bu yüzden klasik şıklık ve gösterişli bir yatak odası dekorasyonu isteyenler için profesyonel dekoratörler genellikle gümüş ya da altın renkli dokunuşları tercih ediyorlar. Odadaki dingin, huzurlu ve ferah atmosferi bozmadan şıklık ve lüks etkisi uyaratan bu tonlar her zaman başarılı alanlar yaratabiliyor. Bu örnekte de görkemli bir yatak başı ünitesini süsleyen gümüş renkli pırıl pırıl çerçeveler söz konusu. 

16. Tekstil ürünleri ile gümüş dokusu

Yatak odası Modern Oteller Mobi Mobilya Modern
Mobi Mobilya

Yatak odası

Mobi Mobilya

Yatak odasında kullanılabilecek gümüş renkli detayların başında da oturma odalarında olduğu gibi yastık, kırlent, yatak örtüsü gibi tekstil ürünleri yer alıyor. Parlak gri tonlarını teksil ürünleri üzerindeki motif ve desenlerde tercih etmek aynı zamanda yapısal bir değişikliğe gerek kalmadan evinizi ışıldatabileceğiniz anlamına da geliyor. 

17. İşlemeli mobilyalar

Yatak odalarında gümüş detayların kullanılabileceği bir başka mobilya alanı da tabi ki giysi dolapları, diğer depolama üniteleri ve makyaj masası ve aynalar. Özellikle beyaz zarafetin ön plana çıktığı klasik tarzlı giysi dolapları ve makyaj masalarını daha da güzel ve etkileyici kılan gümüş detaylar, işlemeler ya da kabartmalar çok daha görkemli ve şık yatak odası dekorasyonları ortaya çıkartmayı başarıyor. 

18. Fayans ve karolar

Ahşap Mutfak Tezgahı Uygulaması homify Akdeniz
homify

Ahşap Mutfak Tezgahı Uygulaması

homify

Gümüş renk tonları, ya da daha koyu tonlu parlak gri tonları banyo ve mutfaklardaki ıslak zemin ve fayans uygulamalarında da sıklıkla tercih edilen dekorasyon trendlerinden biri haline geldi. Mutfağınızda gümüş ışıltısına yer vermek istiyorsanız, tezgah üzerinde yer alan fayans ya da mozaik modellerinin parlak gri ve kurşuni tondaki modellerini değerlendirebilirsiniz. Bu tonlar ayrıca küçük alanlı mutfakların da daha geniş ve büyük görünmesini sağlayacaktır. 

19. Beyaz eşya renkleri

Ahşap Terzisi – AHŞAP TERZİSİ: modern tarz , Modern
Ahşap Terzisi

AHŞAP TERZİSİ

Ahşap Terzisi

Mutfaklara gümüş pırıltısı eklemenin bir başka yolu da beyaz eşyaları bugünlerde oldukça revaçta olan gümüş tonlu modellerden tercih etmek! 

20. Alanı genişleten uygulamalar

Khalkedon House Eklektik Banyo Escapefromsofa Eklektik
Escapefromsofa

Khalkedon House

Escapefromsofa

Banyolarda da ıslak zemin ve fayanslarda gümüş dokunuşların oldukça etkili sonuçlar doğurduğunu belirtmiştik. Bu örnek banyo dekorasyonunda da bunu görebiliyoruz. Küçük bir alanı daha geniş göstermek ve içeride daha ferah bir ortam yaratabilmek için de gümüş rengi fayans, mozaik ya da duş kabini kapağı modellerini tercih edebilirsiniz. Ayna etkisi odaları daha büyük gösteren en birincil dekorasyon hilelerinin başında gelir. 

Gri tonlarını yalnızca parlak değil aynı zamanda mat, pastel ya da koyu tonlarını da seviyorsanız modern dekorasyon örnekleri de tam size göre demektir. Grinin farklı tonları isimli yazımıza tıklayarak çok beğeneceğiniz örnekleri inceleyebilirsiniz. 

Sizce en güzeli hangisi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!