​Ankara'dan modern bir ofis tasarımı | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

​Ankara'dan modern bir ofis tasarımı

nihal e. nihal e.
RECEP BAKIRCI OFİSİ IKLIMA SENOL ARCHITECTURAL- INTERIOR DESIGN & CONSTRUCTION
Loading admin actions …

Müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek ve çalışanlara konforlu bir ortam sunabilmek için artık her şirket tasarıma özen gösteriyor. Bugün size tanıtacağımız Recep Bakırcı’ya ait ofis de tüm bu özellikleri bünyesinde barındıran pratik, kullanışlı ve çağdaş bir proje. Ankara’da bulunan ofisi yine Ankaralı bir iç mimarlık şirketi olan İklima Şenol tasarladı. Tel: (0312) 285 66 70

​Mavi ve beyaz ikilisi

İlk fotoğrafta ofise ait genel bir görüntü var. Sol tarafta uzun bir koridor, sağ tarafta ise camekanlı bir yönetici ofis görüyoruz. Bu açıdan bakıldığında dekorasyon tamamen mavi ve beyaz renkleri üzerine kurulu.

​Ofis detayları

Daha önce camekandan gördüğümüz ofisi daha detaylı inceleyelim. Ön kısmında dalgalar bulunan masa gri ve tonlarından oluşuyor. Konuklar için 2 adet modern koltuk eklenmiş.

​Dekoratif bir bölüm

Ofisi farklı bir açıdan gördüğümüz fotoğrafta duvarın yarısını açık raflı ve kapaklı bir dolap kaplıyor. Üst kısım ise koyu griye boyanmış. Yine beyaz renkli bir resim duvarı süslüyor.

​İç mekan bahçesi

Son olarak ofisin bir köşesinde yer alan iç mekan bahçesini görüyoruz. Özel aydınlatma ile bitkiler daha dikkat çekici hale gelmiş.

​Bambu ağacından duvar

İlk fotoğrafta gördüğümüz koridoru daha yakından gösteren bir kesit. Sağ tarafta yönetici ofislerine açılan kapılar, solda ile çalışma alanı mevcut. Bambu ağaçları ise organik bir duvar meydana getirmiş.

​Çalışma alanları

Pencere önüne yerleştirilen çalışma masası ahşaptan olup hayli geniş. Bir tarafta pencere diğer tarafta bambular sayesinde iç açıcı bir çalışma ortamı sağlanmış. Zeminde ise yine mavi tonlarında bir halı mevcut.

​Ferahlatıcı etkiye sahip bitkiler

Mavi kapıların dizildiği duvarda, bir bölüme yine yeşillikler eklenmiş. Önünde ise depolama için ahşaptan yapılma açık raflar bulunuyor.

​Dinlenme odası

Bitkilerin bulunduğu duvarın hemen yanında yer alan mavi kapıdan bu defa farklı bir bölüme geçiyoruz. Burası dinlenme odası.

​Oturma bölümü

Dinlenme odasında ilk olarak bizi beyaz mat deriden bir koltuk takımı karşılıyor. Koltuklar modern ve rahat. Bir bölümü gazetelik olarak tasarlanmış ahşap sehpa ile mükemmel.

​Uyku bölümü

Yöneticiler yoğun iş günlerinde ofiste sabahlamak durumunda kaldıkları zaman bu dinlenme odasında vakit geçiriyorlar. Gördüğünüz üzere odada geniş bir yatak mevcut.

​Katlanabilir yatak

Ofiste bir yatak olmasının daha da güzel kısmı kamufle edilebiliyor olması. Katlanabilir yatağın alt yüzeyi ahşap kaplama ve kaldırıldığı zaman ayaklar masa işlevi görüyor.

​Giysi odası

Geceyi ofiste geçiren bir yöneticinin tüm ihtiyaçları düşünülerek küçük bir oda giysi odasına dönüştürülmüş.

​Özel banyo

Yine yöneticiler için özel bir banyo yapılarak ofiste ev konforu sağlanmış. Herhangi bir daire banyosundan farksız görünüyor.

​Tuğla duvarlar

Dinlenme odasından çıktığımızda yöneticiler için hazırlanmış büyük ofislerden birine geçiyoruz. Kırmızı tuğla taşlarla kaplanmış duvar bölümü oldukça estetik görünüyor.

​Yönetici ofisi

Bu ofis diğerlerine göre daha geniş olup son derece özenle dekore edilmiş. Bolca koltuk, şık mobilyalar ve güzel bir lamba tasarımı dikkat çekiyor.

​Dekoratif aksesuarlar

Çalışma masasının arka bölümünde duvarlar yine tuğla ile kaplanmış. Fakat bu defa beyaz tuğlalar tercih edilmiş. Geniş ama alçak depolama ünitesinin üst kısmında ise çeşitli aksesuarlarla hoş bir dekor sağlanmış.

​Açık ofis

Çalışma alanına tekrar dönerken bir köşeye hazırlanmış açık ofisi görüyoruz. Taş duvar ve özel aydınlatma tasarımıyla son derece modern bir ofis.

​Sade ve bakımlı

Şirkette yer alan tuvaletlerden biri küçük ve sade olmasına rağmen titizlikle tasarlanmış.

​Aydınlık lavabo

Çalışanların kullanabileceği lavabo bölümü de oldukça güzel görünüyor.

​Pratik mutfak

Son olarak şirketin mutfağıyla proje turumuzu tamamlıyoruz. Şeffaf sandalyeli yemek masası, mermer zemin, ocak, buzdolabı ve diğer şeyleriyle pratik bir mutfak burası.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'İzmir Alsancak'ta 100 m²'lik ofis tadilatı' başlığına göz atabilirsiniz.

Bu projeyi beğendiniz mi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!