Feza Mutfak – Giyinme Odası:  tarz Giyinme Odası

İstanbul'dan modern ve fonksiyonel giyinme odası tasarımları

Aydin Sanli Aydin Sanli

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Evlerimizdeki odaların düzenli, kullanışlı ve ergonomik bir yapıya sahip olmalarında depolama alanlarının yeri oldukça büyüktür. Özellikle yatak odaları, ancak fonksiyonel, bölmeleriyle, boyutlarıyla, iç düzeniyle, raf ve kapak sistemleriyle kullanıcının ihtiyacını tam olarak karşılayacak şekilde tasarlanmış giysi dolapları ile çok daha şık, düzenli, huzurlu ve kullanışlı bir dekorasyona kavuşabilir. 

Ray dolaplar olarak adlandırılan dolap sistemleri, isimlerini kapaklarının bir ray üzerinde gidip gelerek açılıp kapanan sürgülü kapılarından almışlardır ve özellikle daha dar alanlarda daha geniş bir kullanım alanı ortaya çıkarabildikleri için modern dekorasyonlarda en yaygın olarak tercih edilen dolap modellerini oluştururlar.  Ancak ray dolaplarda esas önemli olan dolabın içindeki bölmelerin yerleşimi ve düzenidir. Hemen hemen bütün ray dolap sistemlerinde kapaklar standart boyutlarda ve aynı prensiple çalışır ancak dolap içleri kişisel istek ve ihtiyaçlara göre özel olarak tasarlanabilir ya da pek çok farklı dolap içi sisteminden kendinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz.  

Bugünkü yazımızda dolap içi sistemlerinin nasıl farklılaştığını merak eden ve giysi dolaplarını yenilemek isteyenlere ilham verebilecek modelleri derledik. Bütün modeller İstanbul’da konumlanan mutfak ve dolap üreticisi deneyimli firma Feza Mutfak imzası taşıyor.

1. Farklı boyutta ve çok sayıda çekmece

Feza Mutfak – Giyinme Odası:  tarz Giyinme Odası
Feza Mutfak

Giyinme Odası

Feza Mutfak

Dolap içi sistemler oluşturulurken farklı gündelik kullanım alışkanlıklarına göre farklı modeller üretiliyor. Dolap içinde yer alan unsurlar genellikle geniş, askılı bölmelerden, raflardan ve çekmecelerden ibaret oluyor ama daha kullanışlı bir dolabın sırrı bu unsurların sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde dizayn edilip edilmediği. Örneğin bu örnek giyinme odasının dolaplarında çekmecelerin yerleşimlerinin ve boyutlarının farklılaştığını görebiliyoruz. Özellikle çok aksesuar kullanan biriyseniz farklı boyut ve konumda çok sayısa çekmecenin sabahları hazırlanırken işinizi kolaylaştıracağı kesin! 

2. Takım elbiseler için ideal

Feza Mutfak – Giyinme Odası:  tarz Giyinme Odası
Feza Mutfak

Giyinme Odası

Feza Mutfak

Bu örnekteki dolap içindeki tasarım ise daha çok bol takım elbise sahibi bir iş adamına göre düzenlenmiş. Takım elbiselerin rahatlıkla sığabileceği ve renk, kumaş ve model kategorilerine göre ayrılarak düzenli bir şekilde yerleştirilebileceği çok sayıda ve geniş bölmeler dolapların ana gövdesini oluşturuyor. 

3. Ayakkabılık ve gömleklik

Feza Mutfak – Giyinme Odası:  tarz Giyinme Odası
Feza Mutfak

Giyinme Odası

Feza Mutfak

Bu giyinme odasındaki dikkat çeken unsurların başında ise köşelerde bulunan dönerli gömlek askılıkları ve alt çekmecelerdeki ayakkabılık dizaynı geliyor. Ayakkabıların düzenli yerleşimi ve kolay ayırt edilebilmeleri için tasarlanan çekmeceli düzenek ayakkabı tutkunları için benzersiz bir katkı. Gömlek askılıkları da formal bir işyerinde çalışanların hayatını kolaylaştıracak cinsten bir fonksiyona sahip. 

4. Kutular için raflar

Feza Mutfak – Giyinme Odası:  tarz Giyinme Odası
Feza Mutfak

Giyinme Odası

Feza Mutfak

Dediğimiz gibi dolap içi tasarımlarında neredeyse sonsuz sayıda model var ve modern kullanım alışkanlıklarına göre şekillenen ve güncellenen bu modeller estetik olarak da her geçen gün daha da güzel ve trend tasarımlarla ortaya çıkıyor. Bu dolap içinde saydam kapaklı çekmecelerin sıra dışılığı ve özel olarak son zamanlarda sıklıkla kullanılan aksesuar kutuları için tasarlanmış olan raflar dikkat çekiyor. 

5. Ahşap dolap, beyaz çekmeceler

Feza Mutfak – Giyinme Odası:  tarz Giyinme Odası
Feza Mutfak

Giyinme Odası

Feza Mutfak

Dolap içlerinde yer alan çekmecelerden bazılarının renginin dolabın ana gövdesinden farklı olması ayırt edilebilirlik ve kullanım kolaylığı açısından ne kadar da iyi bir fikir değil mi?

6. Alanı verimli kullanan tasarım

Feza Mutfak – Giyinme Odası:  tarz Giyinme Odası
Feza Mutfak

Giyinme Odası

Feza Mutfak

Dolap içi sistemlerinde bir diğer önemli nokta da dolapların köşe bölgelerini iyi değerlendirebilmektir. Özellikle eğer küçük bir alanda maksimum genişlikte bir depolama alanı istiyorsanız bu örnekteki gibi zeminden tavana kadar tüm duvarı kaplayan ve köşeleri de verimli bir şekilde kullanan dolap sistemleri ideal. 

7. Işıklandırma

Feza Mutfak – En Kullanışlı Raydolap Nasıl Dizayn Edilir?:  tarz Giyinme Odası
Feza Mutfak

En Kullanışlı Raydolap Nasıl Dizayn Edilir?

Feza Mutfak

Dolaplarda genellikle es geçilen oysa çok önemli olan noktaların başında ışıklandırma geliyor. dolabın içi iyi aydınlatılmazsa kullanışlılık özelliği de azalır. Bu yüzden spot ışıklarla dolap içlerine ya da bu örnekteki gibi dolabın raflarının hemen üstüne destek ışık kaynakları eklenmeli. 

8. Kompakt ve şık bir model

Feza Mutfak – Raydolap dizaynları:  tarz Giyinme Odası
Feza Mutfak

Raydolap dizaynları

Feza Mutfak

Ray dolapların kapıları dışarıya doğru açılmadığı için dolapları yerleştirdiğiniz konumda ekstra bir kapı açılma aralığına ihtiyaç duymazsınız. Bu yüzden küçük yatak odası dekorasyonları için pratik kullanımlarının dışında alan tasarrufu açısından da çok avantajlılar. Küçük yatak odalarında avantaj sağlayan ve ayrıca yatak odası trendlerinde son yıllarda yükselişte olan yatak başı dolap sistemlerini de değerlendirmek isteyebilirsiniz. Hem şık ve modern bir görünüm hem de kompakt ve ergonomik bir tasarımı küçük bir yatak odasına sığdırmak istiyorsanız bu modeller tam size göre. 

Bu tasarımların sahibi Feza Mutfak ile iletişime geçmek için: 0216 575 32 15

Siz hangisini tercih ederdiniz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!