FMS METAL – Merdiven:  tarz Merdivenler

Bursa'daki bir firmadan alüminyum korkuluklar ve paslanmaz çelik merdiven tasarımları

Homify TR Homify TR
Google+

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

İki ya da daha çok katlı bir yapıda merdiven tasarımları tüm evin karakterini, dokusunu ve tarzını değiştirmeye yetecek kadar kuvvetli estetik unsurlardır. Tabii estetik görünümleri dışında fonksiyonel olarak da oldukça önemli bir yere sahip olan merdivenler bugün pek çok farklı malzeme ve modelden oluşabiliyor. 

Merdivenler yapısal olarak basamaklar ve korkuluklar olarak iki unsurdan oluşuyorlar. Ahşaptan betona, camdan taşa, yeni nesil plastik türlerinden mermere kadar pek çok farklı malzeme ile inşa edilebilen merdivenler model olarak da hem estetik tarz ve tercihlere göre, hem de söz konusu evin yapısal ve mimari özellikleri ve merdiven için ayrılan alanın genişliği gibi nitelikler göz önünde bulundurularak çeşitleniyor. Bu özelliklere ve evin ihtiyaçlarına göre merdiven basamaklarının diklikleri ve genişlikleri oldukça farklılık gösterdiği gibi, tek bloklu, sahanlıklarla bölünen, birbirleriyle aynı veya zıt düzlemde birden fazla bloktan oluşan, düz, kıvrımlı, spiral şekilli olmak üzere pek çok farklı modern merdiven modeli ve tasarımı bulunuyor.  

Bu yazımızda da sayfalarımızda öne çıkan bazı merdiven modellerini sizlerle buluşturmak istedik; birbirinden farklı genişlikteki ve farklı özelliklere sahip olan alanlarda konumlanan bu ilham verici merdiven tasarımlarının her biri merkezi Bursa’da konumlanan ve 2005 yılından beri korkuluk ve merdiven tasarım ve üretimlerinde uzmanlaşmış olan deneyimli firma FMS Metal tarafından tasarlanmış ve hayata geçirilmiş. Eğer siz de yeni bir ev yaptırırken merdiven modellerini değerlendirmek istiyorsanız, evinizdeki merdivenleri yeniletmeyi planlıyorsanız, evinize ekstra bir dış ya da iç merdiven yaptırmayı düşünüyorsanız ya da balkonunuzdaki parmaklıklar artık eskidiyse FMS Metal’i arayabilirsiniz: 0224 441 65 46

Görkemli, konforlu ve şık

FMS METAL – Merdiven:  tarz Merdivenler
FMS METAL

Merdiven

FMS METAL

Oldukça görkemli ve geniş bir klasik tasarım ile başlayalım. Yukarıdan aşağı doğru ağır hamlelerle kıvrılarak süzülen ve oldukça geniş basamak aralıklarına ve basamak genişliğine sahip olan bu merdiven modeli lüks mekânları daha da gösterişli, zarif ve şık hale getiren modellerden biri. Paslanmaz çelik ve alüminyum doğramanı bir araya gelmesi ile oluşan merdivenler hem sağlamlık, hem güvenlik, hem de estetik açısından öne çıkıyor. 

Dar alanda modern bir tasarım

FMS METAL – Merdiven:  tarz Merdivenler
FMS METAL

Merdiven

FMS METAL

Dar alanlarda da son derece akıcı ve şık modern merdiven tasarımları yapılabildiğinin oldukça başarılı ve göz kamaştırıcı bir örneği var sırada. Metal korkulukların tamamladığı koyu renk ve aralıklı basamakların salondan yukarı doğrulmak için kıvrılmasıyla basamakların çoğu duvara sabitleniyor ve duvarın beyaz dokusu da böylece merdivenin tasarımının bir parçası haline geliyor. Dar da olsa oldukça güvenli ve konforlu bir model. 

Köşe alanı değerlendiren ahşap basamaklar

FMS METAL – Merdiven:  tarz Merdivenler
FMS METAL

Merdiven

FMS METAL

Bugün modern yapı malzemeleri her ne kadar giderek daha da popülerleşse de söz konusu merdivenler olduğunda ahşap hâlâ en çok tercih edilen malzemelerden biri pek tabii ki. Ahşap basamakların alüminyum ve çelik ünitelerle desteklenerek kuvvetlendirilip daha modern bir dokuyla buluşturulması sonucu oluşturulan bu tasarım da keskin bir dönüş formülü ile evin köşe alanını değerlendiriyor. 

Teras merdivenleri

FMS METAL – Merdiven:  tarz Merdivenler
FMS METAL

Merdiven

FMS METAL

Merdiven denilince aklımıza ilk olarak evlerin içindeki katları birbirine bağlayan iç mekan merdivenleri geliyor; oysa evlerin dışında yer alan, balkonlardan aşağı inen ya da terasa çıkan dış mekan merdivenleri de modern müstakil villa mimarilerinde oldukça yaygın. Bu örnekte de oldukça şık ve akıcı bir tarzda tasarlanan, bir direk etrafında dönen spiral formlu teras merdivenlerini görüyoruz. 

Havada süzülen cam merdivenler

FMS METAL – Merdiven:  tarz Merdivenler
FMS METAL

Merdiven

FMS METAL

Son zamanların en gözde merdiven tasarımlarının başında cam merdiven modelleri geliyor. Estetik farklılıkları, sıra dışı dokuları ve zarafetleriyle benzersiz bir ambiyans yaratabilen cam merdivenlerle ilgili en çok sorulan sorulardan biri de merdiven basamaklarının kırılgan olup olmadığı. 

Cam merdivenler lamine cam denen bir cam çeşidinden üretiliyorlar ve PVB denen özel bir tabaka yardımıyla, ısı ve basınç altında preslenerek oluşturuluyorlar. Bu cam türünün bir diğer adı da güvenlik camı ve AVM'lerde, hastanelerde ve otellerde de sıklıkla kullanılıyor. Yani kısacası son derece güvenli ve hiç de kırılgan olmayan bir cam türünden imal ediliyor cam basamaklar. 

(Merdiven altlarında kalan alanları değerlendirmek için farklı ve dekoratif fikirlere de göz gezdirmek ister misiniz? O halde bkz: Merdiven altı boşluğuna uygulayabileceğiniz 10 yaratıcı fikir)

Bu merdiven tasarımlarını nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!