MAG Tasarım Mimarlık İnşaat Emlak San.ve Tic.Ltd.Şti. – Gökçağ Kumaşçılık Çerkezköy :  tarz Ofisler ve Mağazalar

Tekirdağ Çerkezköy'de modern bir ofis tasarımı

Meral Eser Meral Eser
Google+

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

homify'da profesyonellerin konut projesi çalışmalarının yanı sıra, ofis tasarımı üzerine ilham verecek projeler paylaşıyoruz. Türkiye'nin her yerinden hizmet veren tasarım firmaları ve mimarların çalışmalarını bir araya getiriyoruz. Bu yazımızda Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde yer alan modern bir ofis tasarımı projesine yer vereceğiz. Son derece modern çizgilerle tasarlanan ofis projesi, Çorlu'da bulunan Mag Tasarım firmasının imzasını taşıyor. 

Mimarlık, inşaat, emlak ve sanayi faaliyetleri üzerine hizmet veren firma, bireysel çalışmalara 1995 yılında başlamış. 2005-2014 yılları arasında mekân tasarımı uygulamalarında ilerleyerek faaliyet alanlarını genişletmiş. Fabrikalar, mağazalar, alışveriş merkezi, showroom, ofis ve konut projeleri alanlarında hizmet verilmiş.

Kullanıcı ihtiyaçlarına göre proje tasarımlarını önceden bilgisayar ortamında gözlemlemek ve vakit kaybını önlemek için üç boyutlu modellemeler üzerinde yapılacak değişiklikleri profesyonellerin desteğiyle çözmek daha kolay hale geliyor. Çerkezköy'de bulunan Gökçağ Tekstil'in idari binası için yapılan ofis tasarımını gözlemeyebilir, ilgili projeler hakkında  firmaya danışabilirsiniz. Ayrıca, Mag Tasarım'a tıklayarak firmanın homify sayfasındaki diğer projelerini gözden geçirebilirsiniz.

Modern ve şık tasarımıyla öne çıkan ofis projesini yakından incelemeye başlayalım.

İç bahçe manzaralı modern bir ofis

Ofis tasarımında son derece modern bir çizgi yakalanıyor. Geometrik formları ile ön plana çıkan ofis mobilyaları, tasarım çizgisiyle dekorasyonda fark yaratıyor. Dekoratif bitki ve ağaçların bulunduğu bahçe alanı göze hitap eden bir manzara oluşturuyor. Geniş cam pencere açıklıklarıyla doğal ışık muntazam alınırken, ofis tasarımı için ideal aydınlatma üniteleri kullanılıyor. Son derece ferah ve iç açıcı bir çalışma alanı dizayn edilmiş.

Derinlik katan unsurlar

Hem karanlık bir atmosfer oluşmasını önlemek hem de derinlik katmak için bölücü duvarlar yerine ışık geçiren seperatör ya da paravan niteliği taşıyan bölmeler dizayn etmek isteyenlere ilham veren bir örnek. Derinlik katan unsurlarla paravan niteliği taşıyan bölmeler, alanları görevlerine göre ayırırken oturma alanlarını daha geniş ve ferah gösteriyor.

Ofis içi yerleşim

Modern bir çizgiye sahip ofis tasarımı projesinde genel olarak benzer bir mimari dil kullanılmış. Nötr gri tonları ile beyaz muntazam uyum sağlıyor. Ahşap parke zemin ise soğuk atmosfer oluşmasını önlüyor ve sıcaklık katıyor. Çalışma odası alanı için aydınlık ve ferah bir atmosfer oluşturulmuş. 

Modern aydınlatma üniteleri

Hem şık hem de ferah bir görünüm için aydınlatma unsurlarını göz ardı etmemek gerek. Tavan zemini ile kontrast oluşturan aydınlatma üniteleri çalışma alanı ve oturma alanlarını esas alıyor. Son derece ferah bir atmosfer oluşturmak ve ofisin havasını değiştirmek için ışıklandırma unsurlarını unutmamak gerek.

Gökçağ Tekstil griş ve oturma alanı

Davetkâr bir giriş oluşturacak detaylar göz ardı edilmiyor. Şirket projesinin modern mimari çizgisi giriş alanında da kullanılıyor. Muntazam ışıklandırma unsurları ve oturma alanlarında konfor sunan modern mobilyalar kullanılmış.

Bekleme alanı

Giriş kapısının görüldüğü bu açıda, oturma alanını yakından görmekteyiz. Modern ve şık aydınlatma aksesuarları ışıl ışıl bir atmosfer oluşturuyor. Davet edilen konuklar için son derece modern ve şık bir oturma alanı dizayn edilmiş. Modern lambader modeli ile oturma alanını odak alan muntazam ışıklandırma unsurları bir araya geliyor.

Ferah ve şık bir yemek alanı

Genel olarak ofis tasarımında kullanılan renk paletine uygun modern sandalyeler ve masalar kullanılmış. Ahşap dokular iç mekâna sıcaklık katarken, turuncu sandalyelerle ayrıca sıcak tonlar kullanılmış. Duvar dekorlarında ağaç silüeti ile son derece şık ve göz alıcı bir manzara oluşuyor.

Akılcı depolama sistemleri

Dolu ve boşluklarla beyaz ve ahşabı buluşturan bir dolap dizayn edilmiş. Depolama ihtiyacını muntazam karşılayan dolap sistemleri açık raflar ve kapaklı sistemlerle tasarlanmış. Ofis tasarımı ile son derece uyumlu dokular ve renkler kullanılmış.

Modern ve şık ofis tasarımına imza atan Mag Tasarım ile direkt bağlantıya geçebilirsiniz.

Telefon numarası: +90 282 650 02 28

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Tavan dekorlarında büyük fark yaratmak için 13 aydınlatma fikri' yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bu ofis tasarımını nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!