Şık ve pratik hilton banyo modellerine 15 örnek | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Şık ve pratik hilton banyo modellerine 15 örnek

Homify TR Homify TR
Modern Banyo homify Modern
Loading admin actions …

Son yıllarda banyosunu yenileyecekler yeni nesil banyo modellerine bakarken ve yeni bir eve taşınacaklar emlak sitelerinde yer alan ev ilanlarının açıklamalarında sık sık hilton banyo kavramı ile karşılaşıyorlar. Bugün en çok kullanılan ve çoğu banyoda karşımıza çıkan hilton banyolar aslında banyoların lavabo ünitelerini tanımlayan bir kavram. Peki nedir bu hilton banyo ve neden son yıllarda bu kadar popüler bir tasarım unsuru haline geldi? 

Lavabo ögesinin banyo dolapları ve tezgahı ile bir arada tasarlandığı lavabo ünitelerine hilton banyo dolabı ya da hilton lavabo deniyor. Yani kısacası lavabonun bağımsız bir tasarım unsuru olmadığı ve dolap ve tezgahla bir arada bulunduğu banyo modellerine hilton banyo diyebiliriz. Hilton banyolardaki lavabolar için gömme lavabolar demek de doğru olacaktır çünkü lavabo ünitesi bütünüyle tezgahın içine gömülü olmadığı modellerde de lavabonun donanımları dolap içine gömülüdür.

- Yeni nesil tasarımlar

Modern Ktchn Modern Banyo DKY DESİGN Modern
DKY DESİGN

Modern Ktchn

DKY DESİGN

Hilton lavabo modelleri son yıllarda oldukça popüler hale geldi, bunun en önde gelen sebeplerinden biri elbette bu tasarımların oldukça önemli bir alan tasarrufu sağlamaları. Eskiden nüfus yoğunluğunun bu denli kalabalık olmaması sayesinde evler ve apartman daireleri daha geniş alanlara sahip oluyordu ve banyolar da daha geniş ve büyük bir mimari yapıya sahipti. Ancak 2000’li yıllarla birlikte kentsel dönüşüm ve modern şehirleşme daha küçük ama daha pratik oda yapılarıyla birlikte daha kompakt tasarımların ortaya çıkmasına neden oldu. Banyolar da en çok küçülen ve daha pratik bir kullanım alışkanlığına kavuşan odalardan biri olduğundan dolayı lavabo, duş alanları ve depolama alanları oldukça kompakt hale geldi. Hilton banyolar da bağımsız lavaboların kapladığı alanın içine depolama alanını da katabilen tasarımlar. Dolayısıyla bugün en çok kullanılan banyo modeli olmaları da şaşırtıcı değil. 

- Kullanışlı ve alan tasarrufu sağlıyor

Wenna Design Modern Banyo WENNA DESIGN Modern
WENNA DESIGN

Wenna Design

WENNA DESIGN

Hilton banyo modelleri elbette yalnızca küçük banyolarda daha işlevli ve kullanışlı bir tasarım ortaya koymakla kalmıyor, geniş banyolar için de ideal bir modern seçenek olarak öne çıkıyor çünkü aslında bağımsız lavabo ve ayrı bir depolama alanı yalnızca zemin kaplama açısından değil aynı zamanda pratiklik açısından da daha dezavantajlı diyebiliriz. Hilton lavabo tasarımları banyodaki kullanım alanlarını bir araya getirerek hem temizlemenin, hem düzenlemenin, hem de gündelik bakım ve hijyenin daha pratikleşmesini sağlıyor.  

- Birbirinden farklı uygulamalar

Tabi hilton banyo dolabı modelleri de gelişen tasarım endüstrisi ve özellikle hazır dolap uygulamaları ile her tarza, her boyuta ve her ihtiyaca yönelik farklı tasarımlarda üretiliyorlar. İşte farklı tarz, renk ve modellerde 15 göz alıcı hilton banyo örneği…

1- Minimalist ve kullanışlı

homify: modern tarz , Modern

Dediğimiz gibi hilton banyolar, hazır üniteler halinde satıldıkları için oldukça pratik ve ekonomik banyo tadilatlarına olanak sağlıyor. Evinizin banyosunun boyutlarına göre ideal bir model bulmak artık çok kolay. Standart modeller dolap sayıları ve lavabo genişliğine göre çeşitlilik gösteriyor. İlk örneğimiz tezgahın altında iki kapaklı bir dolap ve aynanın yanında kişisel bakım ürünleri için küçük bir ek dolabın bulunduğu minimal ve kullanışlı bir model. 

2- Aynalı dolaplar

CCT 101 Project in Beylikduzu Modern Banyo CCT INVESTMENTS Modern
CCT INVESTMENTS

CCT 101 Project in Beylikduzu

CCT INVESTMENTS

Hilton banyolarda da trendler her geçen gün değişiyor elbette. Son birkaç yıldır en revaçta olan modellerden biri de tezgah üstü dolapların aynanın arkasına gizlendiği tasarımın farklı uyarlamalarından oluşuyor. Aynanın ardındaki dolap alanı bu örnekteki gibi geniş bir ekstra depolama alanı sağlarken ferahlık açısından da göz dolduruyor. 

3- Raflarla tamamlanan tasarım

Mesa Evleri Modern Banyo Boer As. Modern
Boer As.

Mesa Evleri

Boer As.

Tezgah altındaki depolama ögelerinin hem çekmece hem de dolaplardan oluştuğu bu çok fonksiyonlu tasarımda ise dikkat çeken en önemli detay aynalı üst dolapların iki yanında tamamlayıcı rolde bulunan ekstra raflar. 

4- Tezgah tipi

Oldukça dar bir alanda konumlanan bu örnekte ise hem akıcı hem de şık bir tezgah tipi lavabo ünitesinden söz edebiliriz. Aslında iki basit raftan oluşan bu tasarım yalınlığı ve pratikliğiyle öne çıkan modellerden biri. 

5- Mermer şıklığının etkisinde…

Geniş alanlarda da hilton lavabo modelleri oldukça şık bir seçenektir, bunun başarılı kanıtlarından biri olan bu örnekte çiftli lavabo tasarımına eşlik eden kapsamlı bir hilton lavabo tasarımı ile karşı karşıyayız. Farklı boyutlarda raflarla desteklenen tasarımda mermerin zarafetinin yanı sıra tezgahın altındaki geniş çekmecelerin aynalı kapakları da bir hayli dikkat çekici. 

6- Dar banyolar için

Misafir WC Modern Banyo homify Modern Ahşap Ahşap rengi
homify

Misafir WC

homify

Banyo dekorasyonlarında en zorlayıcı faktörlerden biri de banyonun dar bir yapıya sahip olmasıdır. Uzun ve dar banyolarda lavaboyu ve depolama ünitelerini yerleştirmek bir hayli ustalık isteyen bir görev diyebiliriz. Ancak hilton banyolar bu görevin kolaylıkla üstesinden gelmek için oldukça ideal tasarımlara sahip. Banyonun dar kenarına uyumlu bir hazır hilton lavabo ünitesi seçerek hem ferah hem de alan tasarrufu sağlayan fonksiyonel bir banyo dekorasyonu oluşturmak mümkün.

7- Asimetrik ve çağdaş tasarım

VİLLA WOX Modern Banyo Gökhan BAYUR Modern
Gökhan BAYUR

VİLLA WOX

Gökhan BAYUR

Yenilikçi ve ezber bozan bir banyo dekorasyonu yaratmak istiyorsanız öyle geniş alanlara mecbur değilsiniz! Bu örnekteki gibi hareketli ve çağdaş tasarımlarla oldukça şık ve farklı bir banyo ortaya çıkarmak da oldukça kolay. 

8- Çift lavabolu hilton banyo modelleri

Son yıllarda trend olan banyo dekorasyonu modellerinden biri hilton lavabolar ise bir diğeri de ebeveyn banyolarında sıklıkla kullanılan ikili lavabo üniteleri… İkili lavabolar çiftlerin sabah rutinleri için oldukça büyük kolaylık sağlayan, bunun yanı sıra estetik olarak da oldukça şık ve modern görünen tasarımlar. Elbette ikili bağımsız lavabolar da kullanılıyor ancak bu tasarımın en önemli özelliği pratiklik olduğu için çiftli lavabolar çoğunlukla hilton banyo olarak, dolaplara entegre bir şekilde tasarlanıyor. Üstelik ikili lavabo tasarımları için hilton tasarımlarda çok geniş bir alan ihtiyacı bile bulunmuyor. Bu örnekteki gibi doğru banyo aksesuarlarının seçimiyle dar alanda da ferah ve şık ikili lavabo üniteleri oluşturulabiliyor. 

9- Ahşap güzelliği

Adatarım Farm Administrative and Accommodation Buildings Modern Banyo Tolga Archıtects Modern
Tolga Archıtects

Adatarım Farm Administrative and Accommodation Buildings

Tolga Archıtects

Doğal ahşap malzemeler, natürel dokuların ön plana çıkması ile son yıllarda evlerde her alanda sık sık kullanılmaya başlandı. Hilton banyo modelleri söz konusu olduğunda da farklı teknolojik malzemeler de sıklıkla kullanılsa da doğal ahşabın bu tasarımlara her zaman ayrı bir güzellik kattığını da es geçmemek gerek.

10- Lüks bir oturma odası şıklığında

Modern ve pratik bir seçenek olduğundan hilton banyo denilince akla hep yalın, minimalist ve modern tarzlı tasarımlar geliyor. Oysa oldukça gösterişli, lüks ve klasik tarzın hakim olduğu hilton lavabo tasarımları da elbette var. Yani hilton banyolar yalnızca modern dekorasyonlar için değil aynı zamanda avangart ve klasik tasarımlar için de oldukça ideal modeller üretiyor. Altın rengin görkeminin işlemeli klasik motiflerle süslendiği bu örnekte olduğu gibi…  

11- Siyah karizması

Kadıköy_Konut Modern Banyo homify Modern
homify

Kadıköy_Konut

homify

Siyah dokunuşlar da modern banyo dekorasyonlarında gitgide daha çok karşımıza çıkan seçimlerden biri. Siyah dolapların beyaz lavabo seramiği ile kusursuz bir kontrast oluşturduğu bu örnekte de siyahın karizmatik etkisini görebiliyoruz. 

12- Çekmeceli, dresuar modeli

Perla Bano Modern Banyo Perla Bano Modern
Perla Bano

Perla Bano

Perla Bano

Genellikle antrelerde kullandığımız dresuarları andıran bu tasarım da ferah ve minimalist banyo dekorasyonları isteyenlerin ilgisini çekecektir. Yalnızca banyo tezgahı üzerindeki kişisel ürünler için düzenli bölmelerin bulunduğu çekmece dağınıklığın önüne geçiyor. Depolama alanı ihtiyacı olmayan banyolar için oldukça çekici bir tarz.

13- Kıvrımlı köşeler

Modern Banyo homify Modern

Farklı ve yenilikçi tasarımlar arayanlar için ilham verici özelliklere sahip olan bu hilton banyo modelinde ise akıcı bir estetik sağlayan kıvrımlı köşelerin yanı sıra tezgah altı çekmeceleri tamamlayan, uzun tekli dolap dikkat çekiyor. 

14- Çamaşır makinesi dahil!

Banyo | Bathroom Modern Banyo homify Modern
homify

Banyo | Bathroom

homify

Dediğimiz gibi, farklı banyo modelleri farklı ihtiyaçlar doğuruyor ve bu ihtiyaçlardan en çok karşımıza çıkanlardan biri de çamaşır makinesinin konumunu belirlemek ve tasarımın içinde çok göze batmamasını sağlamak. Bu hilton banyo modelinde sadece lavabo ünitesi değil onun yanında konumlanan çamaşır makinesi de göz önünde bulundurularak makineyi de kapsayan bir tasarım ortaya çıkarılmış. 

15- Kapsamlı ve özel tasarımlar

Kemerburgaz LIVERA Suites - Örnek Daire Tasarımı İskandinav Banyo Kolon Mimarlık - İçmimarlık İskandinav
Kolon Mimarlık – İçmimarlık

Kemerburgaz LIVERA Suites – Örnek Daire Tasarımı

Kolon Mimarlık - İçmimarlık

Hazır hilton banyo ünitelerinin ne kadar yaygın olduğundan yukarıda bahsettik ancak tabii ki sadece size özel bir banyo dekorasyonu istiyorsanız profesyonel banyo tasarımcıları ile çalışarak hilton banyo modelinizin eşsiz ve banyonun tümü ile bütünlüklü bir tasarıma sahip olmasını da sağlayabilirsiniz. 

- Farklı banyo dekorasyonu örnekleri…

Daha farklı modellere de göz gezdirmek isterseniz bkz: Lavabolu banyo dolabı modelleri ile şık banyo dekorasyonları

Ayrıca Banyo dekorasyonlarında teknesiz duşakabin tercih etmek için 10 neden! başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.


Sizin favoriniz hangisi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!