homify: tarz Mutfak

İstanbul'da bir iç mimardan mutfak tasarımları

Aydin Sanli Aydin Sanli

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Modern yaşamın içinde aktif ve sosyal birer yaşam alanı olan mutfaklar evlerimizin kalbi, evi yuvaya dönüştüren mekanlardır. Günün neredeyse her saatinde kullanılan mutfak alanları artık yalnızca yemek pişirmek için kullanılan bir mekan değil, sevdiklerimizle bağ kurduğumuz öğünlerin ve çay kahve sohbetlerinin ana mekanıdır çünkü. Hem aile ve arkadaşlarımızla toplandığımız, hem yemek pişirip hazırladığımız, hem bulaşıkların temizlenip düzenlendiği, hem de tüm gıda ve mutfak araçlarımızın depolandığı mutfaklar evin en işlevsel, trafiği en yüksek ve hareketli odasıdır aynı zamanda. Dolayısıyla da mutfak dekorasyonları söz konusu olduğunda oldukça kapsamlı bir yerleşim, fonksiyonel mutfak üniteleri ve tarzımızı yansıtan bir estetiğin iç içe geçtiği bir dizayn oluşturmak gerekir. 

Peki kusursuz bir mutfak nasıl olmalı? Düzenin, yuva sıcaklığının, sosyalliğin, hijyenin, estetiğin ve kullanım kolaylığının bir araya gelmesi ve uyumlu bir tasarımla hayata geçirilmesi kusursuz bir mutfak dekorasyonu için gerekli. İstanbul’da yer alan TT Yapı Mimarlık işte tam da böyle mutfak projelerine imza atan deneyimli bir firma. Gelin bu firmanın tasarımıyla birbirinden güzel ve kullanışlı 10 mutfak dekorasyonu örneğine birlikte göz gezdirelim…

1. Beyaz mutfak

homify: tarz Mutfak
homify

Mutfak

homify

Mutfak trendleri her geçen gün değişirken her zaman popüler olan ve her tarza uyum sağlayabilen mutfakların başında beyaz mutfaklar geliyor şüphesiz. Beyaz mutfak dolapları mutfak dekorasyonlarına zarafet ve ferahlık kattıkları için zamana meydan okuyan bir estetik çekicilikleri var. Gri tonları ise modern dekorasyonların vazgeçilmez renk dokunuşlarını oluşturuyor. Modern bir zarafetle tasarlanan bu mutfakta beyaz ve grinin kusursuz birlikteliğine tanık oluyoruz.

2. Sıcak ve modern

homify: tarz Mutfak
homify

Mutfak

homify

Dekorasyonda doğallık ve sıcaklık arayanlara ilham verebilecek oldukça sıra dışı bir mutfak dekorasyonu var sırada. Ahşap dokusunun hakim olduğu tasarımda turuncu fayanslar, koyu renk ahşap mutfak dolapları, daha açık tonlu ahşap zemin ve ada mutfağın koyu renkli mermer yüzeyi kırsal tarzın ve natürel dokuların sıcaklığını yansıtırken metalik renklerle eşleşen ana mutfak dolapları da mutfağa endüstriyel modern bir dokunuş katıyor.

3. Sıradışı mutfak dolapları

homify: tarz Mutfak
homify

Mutfak

homify

Mutfak dolaplarının estetik ve fonksiyonel özellikleri bir mutfağın ana karakterini belirlemede oldukça önemli bir rol oynar çünkü mutfağın merkezinde mutfak dolapları yer alır ve mutfağa ilk girdiğimizde dikkatimizi çeken ana unsurlar da mutfak dolaplarıdır. Bu yüzden farklı ve yenilikçi mutfak dolabı tasarımları her zaman fark yaratır ve benzersiz bir estetik çekim oluşturur. Ahşap tonlarının yumuşak bir gri ile harmanlandığı bu özel mutfak tasarımında da dolaplar yalnızca tasarımlarıyla değil, raflarla desteklenen kullanışlı yerleşimleriyle de dikkat çekiyor.

4. Mutfağı daha geniş gösteren tasarım

homify: tarz Mutfak
homify

Mutfak

homify

Mutfak dolaplarında son yıllarda yaygınlaşan ve özellikle küçük mutfaklarda çok daha ferah bir görünüm ortaya çıkaran uygulamalardan biri de mutfak dolaplarında çift renk tercih edilmesi. Özellikle tezgahın altında yer alan dolaplarda kullanılan koyu tonlar ve üst dolaplarda kullanılan nötr ve yumuşak tonlar mutfak tasarımına derinlik sağlayarak mutfağın daha geniş görünmesini sağlıyor.

5. Mutfak adası

homify: tarz Mutfak
homify

Mutfak

homify

Ada mutfaklar hem estetik açıdan hem de fonksiyonel açıdan dekorasyona çok şey katıyor. Lavabo ünitesinin içinde bulunduğu bu mutfak adası da dekorasyonun odak noktasını oluşturuyor. Ada mutfaklar konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz Ada mutfak yaptırmadan önce bilmeniz gereken her şey yazımızı okuyabilirsiniz.

6. Fonksiyonel dolaplar

homify: tarz Mutfak
homify

Mutfak

homify

Mutfaklarda fonksiyonelliği arttırmak depolama alanlarının verimli ve akıcı yerleşimi ile gerçekleşir. Mümkün olan her köşeyi boğucu bir atmosfer yaratmadan değerlendirebilen ve farklı boyutlarda ve işlevlerde çekmece dolaplara sahip olan bu mutfak tasarımı da işte böyle bir yerleşimin şık bir örneği.

7. Country ve modern bir arada

homify: tarz Mutfak
homify

Mutfak

homify

Modern country mutfaklar bugün en çok tercih edilen mutfak modellerinin başında geliyor. Hem modern fonksiyonelliğin hem de kırsal sıcaklığın ve sosyalliğin bir arada bulunduğu, geleneksel formların modern yerleşimlerle bir araya getirildiği tasarımlar bugün herkesin hayalindeki mutfağı ortaya çıkarıyor.

8. Havalı ve kullanışlı

homify: tarz Mutfak
homify

Mutfak

homify

Bir diğer popüler mutfak tarzı ise modern endüstriyel olarak adlandırdığımız, kullanıma odaklanan, ferahlık ve fonksiyonellikleriyle öne çıkan ve ham malzemelerin ön plana çıktığı mutfakları oluşturan bir stil. Özellikle metalik dokunuşlar modern endüstriyel mutfakların vazgeçilmezlerinden.

9. İç açıcı ve enerjik bir tarz

homify: tarz Mutfak
homify

Mutfak

homify

Işıl ışıl ve pozitif enerjili bir mutfak istiyorsanız neon sarının tükenmez enerjisini müthiş bir ahenkle mekana yansıtan bu tasarımı da beğeneceğinize eminiz.

10. Özel tasarımlar

homify: tarz Mutfak
homify

Mutfak

homify

Mutfak dolapları genellikle belirli standartlarda üretiliyor ancak mutfağınızın ölçülerine göre zeminden tavana kadar uzanan geniş mutfak dolapları da hem depolama alanınızı büyük ölçüde çoğaltıyor, hem de mutfak dolaplarının üstünde oluşan dağınıklığa ya da atıl alana engel oluyor. Sizce de harika değil mi? 

Mutfağınızı yenilemeyi düşünüyorsanız TT Yapı Mimarlık ile iletişime geçebilirsiniz: 0532 544 94 74

Siz en çok hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS: tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!