DUŞES KABİN SİSTEMLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ. – Ön Cephe Nokta Menteşe Kapı:  tarz Banyo

İstanbul'dan cam duşakabin modelleri

Homify TR Homify TR
Google+

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Modern banyo dekorasyonlarının olmazsa olmazlarından biri de duş kabinleri pek tabii ki. 90’lı yıllardan itibaren yaygınlaşmaya başlayan, duşakabin olarak da adlandırdığımız duş kabinleri artık banyoların baş rollerinde bulunuyor diyebiliriz. Bunun en büyük nedenlerinden biri de elbette duş kabinlerinin küçük banyolarda da oldukça konforlu ve kullanışlı duş alanları yaratması. 

Ancak bu duş kabinlerinin bu kadar önemli olmalarının tek sebebi değil. Eskiden konforlu bir banyo söz konusu olduğunda akla banyo küvetleri geliyordu ancak zamanın oldukça kıymetli olduğu modern zamanlar artık daha pratik ve konforlu arayışlar evlerde yerini buluyor. Duş kabinleri de özellikle gelişen teknoloji ve sistemler sayesinde yalnızca alan tasarrufu açısından değil pratiklik ve konfor açısından da son derece tatmin edici modeller sunuyor bize. 

Dediğimiz gibi, yalnızca küçük banyolarda değil geniş alanlı banyolarda da bugün artık duş kabinleri mutlaka yer alıyor. Hatta son yıllarda sık sık karşımıza çıkan yeni nesil banyo trendleri arasında hem duş kabininin hem de küvetin ayrı ayrı yer aldığını görebiliyoruz. Rahatlatıcı uzun banyo keyifleri için küvetten vazgeçemeyenler için de duş kabinleri gündelik kullanım için mutlak bir gereklilik halini almış durumda. 

Bu yazımızda sizlerle duş kabinini değiştirmek ya da banyo dekorasyonunu yenilemek isteyenler için birbirinden güzel ve kullanışlı ve her banyoya uyum sağlayan farklı boyutlarda üretilen duş kabinleri tasarlayan Duşes Kabin Sistemleri isimli firmanın 8 farklı duş kabini modelini inceleyeceğiz. Bakalım sizin banyonuz için en uygun model hangisi?..

1- Köşe tasarım

2000 yılında yapı sektörüne giriş yapan ve 2001 yılından itibaren de üretimlerini sürdüren Duşes Kabin’in yapısal olarak farklı modellerde sunduğu duşakabinler farklı form, boyut ve kapı açılımlarıyla ayırt edici özelliklerine kavuşuyor. Fotoğrafta görülen ilk model köşeler için ideal kare formunda bir tasarım. Köşelere sabitlenmiş camların yanında iki açılır kapısıyla geniş bir geçiş ve kullanım alanı sağlayan bu model 80x80, 90x90, 100x100 ve 110x110 cm boyutlarında üretiliyor.

2- İki duvar arasında

İki duvar arasına yerleştirilebilecek bir duş kabini model arıyorsanız bu model size göre diyebiliriz. Dip menteşeli kapısıyla ve 70-79, 80-89, 90-99 ve 100-109 cm boyutları ile her alana uyum sağlayabilen ölçüleriyle öne çıkan şık ve modern modellerden biri.

3- Oval kapı

Oval kapılı köşe tasarımlar duş kabinlerinde en çok tercih edilen modern modellerin başında geliyor. Oval kapının estetik akıcılığı ve köşe konumun alan tasarrufu sağlayan yapısı bir araya geldiğinde gerçekten oldukça kusursuz bir etki yaratıyor. Bu örnekte oval kapı menteşeli ve tek taraftan açılır özellikte. Boyutları ise 80x80, 90x90, 100x100, 110x110 ve 120x120 olarak farklı ölçülerde üretiliyor.

4- Çift kapılı

İki duvar arasında daha geniş ve daha ayrıntılı bir tasarım arayanlar için bu modeli öneriyoruz. Ön cephenin tamamı cam kapıdan oluşuyor ve bar kapı olarak da adlandırılan çift açılımlı menteşeli kapılar kullanılarak dizayn edilmiş. Üretim boyutları ise: 70-79, 80-89, 90-99, 100-109, 110-119 ve 120-129 cm.

5- Kompakt tasarım

Duvarlar arasında konumlanan bir başka model ise ön cephedeki yerden yükselen duvarı ile kendini benzer modellerden ayırt ediyor. Bu özelliğiyle banyonun geri kalanından daha bağımsız ve yalıtımın da daha kuvvetli olduğu duşakabin, sürgülü kapısıyla da dikkat çekiyor. Bu kompakt modelin bir başka öne çıkan özelliği ise 70x130 cm’den başlayan ve 90x180 cm’e kadar genişleyebilen 18 farklı boyutta üretiliyor olması. Yani her banyoya ve her duvar aralığına uyum sağlayabilecek bir ölçüde bulmak mümkün.

6- Oval kapı, teknolojik sistemler

Bir başka kompakt modeli inceliyoruz. Kabinin içindeki teknolojik su püskürtme ve duş sistemleri de dikkatinizi çekiyor değil mi? Modern duş sistemlerine oldukça şık bir örnek teşkil eden bu modelde de oval bir tasarımla karşılaşıyoruz. Oval ray kapılar ile hem az yer kaplayan hem de modern ve kullanışlı bir yapıya sahip olan modelin üretim boyutları: 90x90 cm ile 150x150 cm arasında değişebiliyor.

7- Minimalist ve akıcı

İkinci sıradaki model ile benzerlikler gösteren bu duvar arası modelde ise kenardaki sabit cam ayırt edici özellik olarak öne çıkıyor. Nokta menteşe ile sabitlenen cam kapı minimalist görünümü ile modern banyolar için ideal bir estetik anlayışı taşıyor. Boyutları ise: 70-79, 80-89, 90-99, 100-109 ve 110-119 cm.

8- Yarı açık

Ve son olarak köşeler için tasarlanmış ancak yarı açık bir tasarıma sahip oldukça yenilikçi ve şık bir model. Boyutları ise: 70-79, 80-89, 90-99, 100-109, 110-119 ve 120-129 cm.

Bu modelleri beğendiyseniz Duşes Kabin’e telefonla ulaşabilirsiniz: 0216 594 89 44

Siz en çok hangi modeli beğendiniz? 
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!