Evinizin değerini yükseltmek için yapabileceğiniz 10 basit yenileme işlemi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Evinizin değerini yükseltmek için yapabileceğiniz 10 basit yenileme işlemi

Özlem K. Özlem K.
Victorian Dining Room The Victorian Emporium Klasik
Loading admin actions …

Bugünkü konumuz evini satmaya hazırlanan okuyucularımızı yakından ilgilendirecek. Eğer evinizi satmaya karar verirseniz, elbette olabilecek en iyi satış fiyatını koymak istersiniz. Ancak bunu yapabilmek  için evin en iyi durumunda olmasını gerekmektedir. Evinizde çok ciddi bir altyapı problemi yoksa, evi mükemmel duruma getirmek yalnızca kozmetik bir meseledir. Evi kusursuz hale getirmek için komple tadilat altına sokmak pek rantabl olmayabilir ancak bazı kusurlu detayları  düzeltmek en az masrafla en iyi fiyatı yakalamanıza fayda sağlayacaktır. Bakalım, basit ancak etkili yenileme işlemleri neler…

1. Duvarları tamir edip boyayın

İkiztepe Konakları Modern Oturma Odası BAGO MİMARLIK Modern
BAGO MİMARLIK

İkiztepe Konakları

BAGO MİMARLIK

Bir eve, özellikle de boş bir eve girildiğinde ilk dikkati çeken yer duvarlar oluyor. Duvarlara bakarak ev hakkında epey bilgi edinmek mümkün. Rutubet gibi son derece önemli bir problemin olup olmadığını en iyi duvarlara bakarak anlıyoruz. Zeminden alınan nem, çatıdan gelen su, eskimiş tesisatlardan sızan pis/temiz su kendini her zaman duvarlarda gösteriyor. Evinizi satmayı planlıyorsanızü elbette önceliğiniz altyapı sorunlarında olmalı. Eğer duvarlarınız ya da zemin-tavan su alıyorsa, bu suyun kaynağını tespit ettirmeli ve tamiratını yaptırmalısınız. Günümüz teknolojisi sayesinde, ultrasonlu cihazlar ile su kaçakları kolayca tespit edilebilmekte. Varsa, altyapı problemlerini çözdükten sonra estetik problemlere başlayabilirsiniz. Evini satılığa çıkaran bazı ev sahipleri, boyası bozulmuş, yıpranmuış duvarları nasıl olsa yeni ev sahipleri zevklerine göre değiştirecek diyerek kötü bir halde bırakıyor. Ancak bu tamamen yanlış bir tutum. Altyapısı ne kadar iyi olursa olsun, duvarları dökülmüş bir ev, kötü bir ilk izlenime neden olacak ve konutu gezen potansiyel alıcılarda güvensizlik yaratacaktır.

2. Dolap kulplarını yenileyin

Grey 3 Kapaklı Konsol Berke Mobilya Klasik
Berke Mobilya

Grey 3 Kapaklı Konsol

Berke Mobilya

Mutfak dolaplarınızın ve evdeki sabit dolapların kulplarını pırıl pırıl, yeni kulplar ile yenilemeniz dolaplarınıza taze bir hava verecektir. Günümüzde yapı maketlerde ve hatta dekorasyon mağazalarında yüzlerce değişik kulp modeli bulmak mümkün. Eskimiş, sıkıcı, demode kulpları göz alıcı yeni kulplar ile değiştirerek küçük ancak etkili bir fark yaratabilirsiniz. Aynı şekilde, iç kapılarınızın ve dış kapınızın kollarını da yenilemek evin değerine olumlu sonuçlar kazandıracaktır.

3. Dış mekanda oturma alanı oluşturun

30X30 CM GEÇMELİ AKASYA AHŞAP YER KAROSU Rustik Balkon, Veranda & Teras homify Rustik
homify

30X30 CM GEÇMELİ AKASYA AHŞAP YER KAROSU

homify

İster ufacık bir balkon olsun ister bir veranda, evinizde dış mekanda da vakit geçirilebileceğini gösteren bir çalışma yapmanız evinize adeta yeni bir oda eklemeniz kadar etkili olacaktır. Atıl kalmış, pis bir balkon yerine, badanası ve korkulukları düzgün, zemini seramik ya da ahşap karolar ile kaplanmış, birkaç canlı bitki barındıran bir balkon, evinizin yaşam alanını genişletecek ve potalsiyel alıcıda olumlu izlenimler yaratacaktır.

Fotoğraftaki örnekte Group Enerji Yapı Dekorasyon tarafından piyasaya sürülen ve DIY (Do-It-Yourself – Kendin Yap) şeklinde uygulayabileceğiniz ahşap karoları görmekteyiz.

4. Kartonpiyer ekleyin

İşte ucuz, basit ancak etkili bir yöntem daha! Boş odalara şipşak zarafet katma konusunda bir numaralı ödülü kartonpiyerlere verebiliriz. Seçiminizde mümkün olduğunda düz ve desensiz olan modellerden tercih etmenizi tavsiye ederiz, çünkü sade bir model hemen hemen herkesin zevkine uyar. Bu basit ve ucuz taktik sayesinde odalarınızda kaliteli bir görünüm yaratabilirsiniz.

Tavanınız yeteri kadar yüksekse, alçıpan uygulamaları ile de şık tasarımlar ve aydınlatma opsiyonları oluşturulabilir.

5. Yatak odalarına gömme dolap yaptırın

Tüm yatak odalarına olmasa dahi, en az bir yatak odasına tavandan tabana, duvardan duvara bir dolap yaptırmak evinizin albenisini arttıracaktır. Günümüzde konutlardaki bir nuumaralı problem depolama alanlarındaki eksikliktir. Ancak en az bir odasında geniş bir depolama alanına sahip olan bir ev potansiyel alıcının derhal dikkatini çekecektir. Sizin çekmez miydi? Yaptıracağınız dolabın duvarla aynı renk ya da ona yakın bir renkte olması ve sade ancak kaliteli malzeme kullanılarak yapılması elbette artı puan.

6. Eviyeleri yenileyin

Mutfak Tezgahları Modern Mutfak Tbeks Modern
Tbeks

Mutfak Tezgahları

Tbeks

Hem mutfakta hem de banyo ve tuvaletlerde yer alan lavabo ve eviyeleri, hatta yıpranmış, eski görünüme sahip bataryaları yenileri ile değiştirmek neredeyse komple mutfağınızı/banyonuzu değiştirmişsiniz kadar etki yaratabilir. Kırık dökük seramikler, zedelenmiş, paslanmış, çizilmiş inokslar yerine tertemiz, pırıl pırıl malzemeler  evinizi gezen alıcıların dikkatini mutlaka çekecektir.

7. Pencere çerçevelerini yenileyin

Geldik nispeten büyük bir tadilat konusuna. Eğer pencere doğramalarınız kötü durumdaysa; eski, yıpranmış, hava akımı ve yağmur geçiren, izolasyonu bozuk hale geldilerse, bunları komple değiştirmek de doğru bir adım olacaktır. Bu adım diğer önerilerimizden daha büyük ve daha masraflı ancak unutmayın ki, kötü durumdaki doğramalar evinizin değerini oldukça düşürecektir, bunu engellemenin yolu da yapacağınız tadilattır.

8. Büyük aynalar kullanın

ınstagram resımlerı özgarip cam ltd şti Rustik
özgarip cam ltd şti

ınstagram resımlerı

özgarip cam ltd şti

Evet! Dekorasyon 101: Evin özellikle dar ve karanlık kısımlarında tırnaklar ile duvara monte edilen, çerçevesiz  aynalardan asmak bu mekanların daha geniş görünmesini sağlar. Bu da daha mekanlara ferah bir hava verir. Antrelere, banyo ve tuvaletlere, koridorlara, hatta oturma odası ya da yemek odasına büyük boyutlu aynalar asabilirsiniz. Çerçevesiz modelleri önermemizin nedeni ise, aynanın bir duvar kaplaması görevi görmesini sağlayarak onu dekorasyon tarzından bağımsız hale getirmek. Böylece ayna, herkesin zevkine uygun, her türlü mobilya ile uyum sağlayacak bir nesneye dönüşecektir.

9. Elektrik düğmelerini yenileyin

Şeytan ayrıntıda gizlidir! Kirlenmiş, eskimiş ya da kalitesiz elektrik düğmelerini ve prizleri yeni modeller ile değiştirerek potansiyel alıcılarda iyi bir izlenim oluşturabilirsiniz. Kaliteli elektrik düğmeleri evinizee lüks ve kaliteli bir hava katacaktır. Üstelik artık piyasada çok farklı renklerde, modern elektrik düğmeleri var, seçiminizi zevkinize ve bütçenize göre ayarlayabilirsiniz.

10. Depolama alanları yaratın

Gömme dolapların dışında, evin antresinde, banyosunda, tuvaletinde, varsa kiler, ardiye türü odalarında, hatta balkonlarda açık ya da kapalı depolama alanları yaratmanız evinizin değerine değer katacaktır. Malum, çağımızda eşyalarımız artıyor ancak evlerimiz küçülüyor. Bu nedenle, bir evde eşyalarımızı depolamayabileceğimiz ne kadar çok alan olursa, o evin değeri de o derece artacaktır.

Evlerimizde nasıl daha fazla depolama alanı organize ederiz?’ başlıklı yazımız bu konuyla ilgili olarak ilginizi çekebilir.

Bu fikirlere sizin de ekleyecekleriniz var mı?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!