Ev dekorasyonunda yaz etkisini ve enerjisini sürdürmek için 13 farklı öneri

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Ev dekorasyonunda yaz etkisini ve enerjisini sürdürmek için 13 farklı öneri

Meral Eser Meral Eser
Mimoza Mimarlık – BILGE & AHMET SEZER EVI:  tarz Oturma Odası
Loading admin actions …

Dekorasyonda farklı temalar kullanmak evin havasını değiştirecektir. Yaz havasını evinize taşıyacak dekoratif fikirler derledik. Akdeniz stil etkileriyle yazlık evler döşeyebileceğiniz gibi, renklerin dizi ve desenlerle bir evin atmosferini değiştirmek mümkün. Mavi, turkuaz ve yeşil tonlarının yanı sıra, beyazın ağırlıklı kullanıldığı dekorasyon örneklerinde ferah ve iç açıcı bir atmosfer oluşuyor. Ev dekorasyonunda salıncak modellerinden şezlong ve hamak keyfine birçok keyifli ürünü günün yorgunluğu ve stresini üzerinizde atmak için kullanabilirsiniz.

Evinizde tropikal stil dekoratif öğeler kullanabilir, egzotik aksesuarlarla sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz.  Yaz teması ile hem ferah hem de iç açıcı bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Çiçekli desenler, hayvan figürleri, iç açıcı renk tonları ile buluştuğunda natürel dokular ahenk katacaktır. Yalın çizgilerle, ferah, sade ve şık bir ev döşeyebilirsiniz. Kasvetli bir atmosfer oluşturmak istemiyorsanız siz de yaz havası katacak dekor önerilerini gözden geçirebilirsiniz.

Yaz enerjisini renkli dokunuşlar ve desenlerin estetik unsurlarıyla ev dekorasyonuna taşıyabilirsiniz. Mutfaklardan oturma odaları ve teraslara birçok yaşam alanını dekore ederken yaz havası katacağınız 13 dekorasyon önerisini bir araya getirdik, ilham veren örnekler bulabilirsiniz.

1. Doğal ışığı muntazam alan yaşam alanları

Huzurlu bir yaşam için, gün ışığını muntazam alan geniş pencere açıklıklarını kullanabilirsiniz. Oturma alanlarını dizayn ederken, pencereden giren doğal ışık ihtiyacını karşılayacak şekilde bir düzen oluşturabilirsiniz. Hande Köksal Interiors imzası taşıyan bu projede son derece ferah ve iç açıcı bir atmosfer oluşturulmuş.

Eğer nötr gri tonları kullanıyorsanız soğuk bir atmosfer oluşmasını önlemek için dekoratif çiçekler kullanarak yeşil canlılığı ve ferah tonlarını kullanabilirsiniz. Tavan zemininden döşemeye açık renk tonlarını tercih etmenin bazı avantajları mevcut. Ferah bir atmosfer oluştururken yeşili davet eden tasarımıyla dekoratif çiçekler ve saksılarda yetiştirebileceğiniz ağaç türlerini kullanabilirsiniz.

2. Canlı ve sıcak renkler

Ebru Erol Mimarlık Atölyesi – Ebru Erol Mimarlık Atölyesi:  tarz Teras
Ebru Erol Mimarlık Atölyesi

Ebru Erol Mimarlık Atölyesi

Ebru Erol Mimarlık Atölyesi

Ev dekorasyonunda sıcak renk kullanmaktan kaçınmayın. Parlak renklerin ahengini ortaya çıkaran beyaz zemin muntazam uyum sağlıyor. Sehpalar ve masalarınızı renklendirecek süs bitkilerini kullanabilirsiniz.  Ebru Erol Mimarlık imzası taşıyan bu projede yazı getiren renkler ve çiçekler ferah bir atmosfer oluşturuyor.

Uyum ve ahenk içeren sıcak renkleri bir arada kullanırken dekoratif yastıklardan çiçeklere küçük detayları göz önüne alabilirsiniz. Canlı renkler kullanmaktan kaçınmayın. Parlak, canlı ya da sıcak renkleri ön plana çıkaracak sade bir zemin kullanabilirsiniz. Açık renk tonları ya da daha nötr renklerle muntazam uyum sağlayacak, daha renkli ve yaz enerjisi katacak yaşam alanları dizayn edebilirsiniz.

3. Duvar dekorlarını unutmayın

Mimoza Mimarlık – BILGE & AHMET SEZER EVI:  tarz Oturma Odası
Mimoza Mimarlık

BILGE & AHMET SEZER EVI

Mimoza Mimarlık

Bir yaşam alanını tamamen değiştiren dekoratif unsurlardan biri de duvarlardır. Duvarlarınızda kullanacağınız renklerden duvar kağıtlarına dekorasyonla uyumlu desen ya da resim alternatiflerini kullanabilirsiniz. Kendinden yapışkanlı duvar dekorları çözümleri de mevcut. Ağaç gövdesi, dallar ve yaprakların hayat kazandırdığı bir duvar dekoruyla etkileyici bir atmosfer oluşturulmuş. Mimoza Mimarlık imzası taşıyan bu projede açık renk tonlarıyla natürel dokular uyum sağlıyor.

4. Tropikal stil, egzotik aksesuarlar

Dekorasyonda uygulanacak stil ve tarzı ön plana çıkarmaya ne dersiniz? Tropikal stil etkilerle egzotik bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Kahverengi tonları, bej ve krem tonlarının yanı sıra tropikal bitki ve ağaçlarla iç mekana hayat verebilirsiniz. Doğadan motifler, hayvan figürleri de tropikal stil esintilerle ev dekorasyonu yapmak isteyenlerin ilgisini çekebilir. Yalnızca egzotik aksesuarlar kullanarak da evinizin havasını değiştirebilirsiniz.AK Design Studio imzası taşıyan bu projede tropikal sitil şık bir oturma odası dizayn edilmiş.

5. Dekoratif minderler, taş duvarlar

Alan tasarrufu sağlayan sedir modellerini dizayn ederken, dekoratif minderlerle renklerin dizi ve desen alternatiflerini kullanabilirsiniz. Çiçekli desenlerden mor menekşe tonları ya da yeşili davet eden ferahlık katan desenleri kullanabilirsiniz. Taş duvarlarla yazlık evler için son derece şık duvar dekorları dizayn edebilirsiniz. Tuncer Sezgin İç Mimarlık imzası taşıyan bu projede çiçekli dekoratif minderler iç mekana renk katmış

6. Akdeniz stil

Mavi, yeşil, beyaz veya turkuaz renklerini kullanmayı tercih edenler için, Akdeniz stil etkilerle dekorasyon fikirlerini örnek verebiliriz. Hem ferah hem de iç açıcı bir atmosfer oluştururken, yoğunlukla beyaz rengin kullanımı ahşap mobilyalarla muntazam uyum sağlıyor. Esra Kazmirci Mimarlık imzası taşıyan bu projede ahşap ve beyazın muntazam uyumunun yanı sıra dekoratif aksesuarlarla şık bir dizayn ortaya çıkıyor.

7. Teraslar için sedirler

Modern çizgiler taşıyan sedir modelleri, teras ya da bahçelerinizde konfor sağlamak isteyenlere ilham veriyor. Yaz aylarında havadar alanları daha kullanışlı kılan mobilya tasarımlarına yönebilirsiniz. Plaza Yapı Malzemeleri imzası taşıyan bu projede son derece ferah bir atmosfer oluşmuş ve konfor sunan teras mobilyalarıyla renk uyumuna özen gösterilmiş.

8. Renkli mutfaklar

LOLA 38 Hotel – Kitchen :  tarz Mutfak

Renkler bir mutfakta atmosferi değiştirmeye yetecektir. Lola 38 Hotel projelerinden mutfak alanına göz gezdirelim. Duvar dekorlarından renkli mutfak dolaplarına son derece cazip ve sıcak bir atmosfer oluşturulmuş. Döşeme zemininde kontrast renklerle göz alıcı desenler kullanılmış. Kırsal stil öğelerle huzur veren bir mutfak döşemek isteyenler dolapları renklendirebilir ve açık raf sistemlerini işlevsel amaçlı kullanabilir.

9. Açık renk tonlarıyla ferah atmosfer

Engel & Völkers Bodrum – Engel & Voelkers Bodrum:  tarz Oturma Odası
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Yalın çizgilerle hem ferah hem de iç açıcı bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Doğal ışığı muntazam alan yaşam alanları huzurlu bir hayat sürmenizi kolaylaştırır. Engel & Völkers imzası taşıyan bu projede açık renk tonları ağırlıklı kullanılmış ve ahşabın natürel dokusuyla muntazam uyum sağlıyor. Minimalist yaklaşımla göz yormayan, sade ve yalın çizgisiyle huzur veren yaşam alanları dizayn etmek isteyenlere ilham verebilir.

10. Salıncak

Mobizzi Mobilya – Koza Salıncak (Kahve):  tarz Bahçe
Mobizzi Mobilya

Koza Salıncak (Kahve)

Mobizzi Mobilya

Teras ve balkonlarınızda çift ya da daha fazla kişinin kullanımına olanak verecek salıncak modellerini kullanabileceğiniz gibi oturma alanlarını da kapsayabilecek tekli salıncak modellerini değerlendirebilirsiniz. Tekli salıncak modelleri daha az yer kaplar ve taşıması kolaydır. Portatif ve fonksiyonel ürünlerin mobilyalarla uyumu kolaylaşacaktır. Bu gördüğünüz eğrisel formlarla göze hitap eden salıncak modeli Mobizzi Mobilya imzası taşıyor.

11. Teraslarda şezlonglar

Engel & Völkers Bodrum – Engel & Voelkers Bodrum:  tarz Teras
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Güneşlenme keyfinden mahrum kalmak istemeyenler için yazlık evlerde sıklıkla kullanılabilecek şezlong modellerini önerebiliriz. Konfor ve rahatlık sunan şezlong modelleri, günün yorgun ve stresini üzerinizden atacak. Engel & Völkers imzası taşıyan bu şahane proje ise Bodrum'da yer alıyor.

12. Yeşil bitkilerle gelen ferahlık

Doğadan yeşil tonlarını desenler ve renklerle katabileceğiniz gibi, dekoratif bitkilerle evinizi canlandırabilirsiniz. Hande Köksal Interiors imzası taşıyan bu projede dekoratif amaçlı kullanılan vazolarda bitkiler ve çiçekler kullanılmış. Yeşili davet eden tasarım anlayışıyla evinize baharı ve yazı getirebilirsiniz. Aydınlatmalar için yemek alanını odak alan modern avize modelleri tercih edilirken, tavan dekorlarında spot ışıklandırma üniteleri kullanılmış.

13. Seramik aksesuarlar, mavi tonlarıyla dingin atmosfer

Mavi beyaz tonlarıyla seramik aksesuarların yanı sıra ahşabın ağırlıklı kullanıldığı şık bir yemek alanı dizayn edilmiş. İster veranda ister teras ya da yemek odası olsun; doğal malzemelerin ağırlıklı kullanıldığı bir yaşam alanı huzur veren bir atmosfer oluşturur. Ahşabın natürel dokusuyla seramik aksesuarların mavi tonları dinginlik katıyor ve şık ışıklandırma aksesuarlarıyla muntazam bir atmosfer oluşuyor. Esra Kazmirci Mimarlık imzası taşıyan bu projede son derece ferah bir yaşam alanı dizayn edilmiş.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Yaz aylarında evinizde deneyebileceğiniz 20 fikir' yazımıza da göz atabilirsiniz. 

Bu yazımızı nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!