Nefti yeşil ile renkli dekorasyon örnekleri | homify Nefti yeşil rengi kullanabileceğiniz dekorasyon önerileri, nefti

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Nefti yeşil ile renkli dekorasyon örnekleri

umit atdağ umit atdağ
Avantgarde Boutique Klasik Oturma Odası Sonmez Mobilya Avantgarde Boutique Modoko Klasik
Loading admin actions …

Evinizi dekore ederken genellikle hangi renkleri birbirleri ile kombinlemeliyim sorusu ile karşı karşıya kalırsınız. Dekorasyon renkleri içinde birbiri ile çok şık uyum yakalayan renkler olduğu gibi birbirine hiç yakışmayan renklerde vardır. Bu nedenle dekorasyon renklerini dikkatli bir şekilde seçmeli veya dekorasyon uzmanı iç mimarlardan, dekoratörlerden yardım almalısınız. Evinizde özellikle de salon gibi yaşam alanlarında arif ve etkileyici özellikleri ön planda olan bir dekorasyon yapmak ve Osmanlı dönemi modasını evinizde yaşatmak için nefti yeşil rengi tercih edebilirsiniz. Nefti yeşil rengi; yeşil tonları içinde insanı en fazla etkileyen ve insana en fazla huzur veren tonlardan biridir. Nefti yeşil rengi koltuk takımı olarak, koltuk kılıfı olarak, duvar boyası olarak, tavan kaplama olarak, zemin döşemesi olarak veya evin içinde kullanacağınız diğer aksesuarlar üzerinde tercih edebilirsiniz. Salon dekorasyonları içinde kullanacağınız nefti yeşil koltuk takımları salona karakteristik bir görünüm kazandıracağı gibi farklı renkler ile kombinlendiğinde de dostlarınızın hayran kalacağı bir dekorasyon yapmış olursunuz.

Nefti yeşil rengini kullanacağınız alan bir yaşam alanı, mutfak, çocuk odası, koridor veya diğer odalardan biri olabilir. Burada odayı hangi amaçla kullanacağınız değil oda içinde nefti yeşili hangi renkler ile kullanacağınız çok daha önemli olmaktadır. Nefti yeşil rengi hemen hemen bütün renkler ile kombinleyebilirsiniz. Bütün renkler ve tonlar ile uyumlu bir ikili oluşturan nefti yeşil renk açık tonlar olan bej, krem, beyaz tonları ile daha şık kombinler oluşturur. Bu nedenle salon içinde veya diğer odalarda krem tonları ile nefti yeşil koltuk takımlarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Krem rengin dışında bej tonları ve beyaz tonları da çok şık kombinler oluşturabileceğiniz renklerdir. Nefti yeşil renk koltuk takımlarını beyaz renklerle bezeli bir salonda tercih edebilirsiniz. Eğer evinizde koltuk takımınız varsa koltuk kılıflarınızı nefti yeşil renklerden tercih edebilir ve bembeyaz rüya gibi bir salon içinde nefti yeşil rengi göz kamaştırıcı bir obje haline getirebilirsiniz. Nefti yeşil renk ile uyumlu renkler içinde bahar renkleri olarak bilinen canlı sarı, kırmızı, mavi, turkuaz, lila, nar çiçeği renkleri yer alır. Bu renkler salon içinde canlı ve bahar esintisi havası oluştururken nefti yeşil koltuk takımları da evinizde canlılığı dengeleyen bir unsur olacaktır. Özellikle canlı ve parlak sarı, kırmızı renklerin yer aldığı salonların, oturma odalarının ve yatak odalarının içinde renk diyagramını dengeleyecek unsur olan nefti yeşil renk hem evinize farklı bir hava kazandıracak hem de rengarenk bir dekorasyon yapmanıza yardımcı olacaktır.

Nefti yeşil rengi sadece mobilya veya aksesuar olarak kullanmayabilirsiniz. Koltuk takımları dışında duvar boyası veya kapı rengi olarak da nefti yeşil rengi tercih edebilirsiniz. Farklı renklerin bir arada olduğu bir salon dekore etmek, yeşilin ağır tonu olan nefti yeşil rengi salonunuzda kullanmak için duvar rengini nefti yeşil tonunda tercih edebilirsiniz. Duvar kağıdı olarak da tercih edebileceğiniz nefti yeşil tonu aynı zamanda zemin döşeme rengi olarak veya tavan rengi olarak da gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Geniş bir renk yelpazesi ile uyumlu bir kombin oluşturabilme imkanına sahip olduğunuz nefti yeşil renk doğal ahşap tonları ile de çok uyumlu kombinler oluşturmaktadır. Özellikle doğal ahşap ile imal edilmiş koltuk takımları masa ve sandalye takımları, tv üniteleri gibi mobilyaların yer aldığı salon veya oturma odası gibi yaşama alanları içinde nefti yeşil rengi serpiştirebilir veya yoğunluğu bira artırarak dekorasyon rengi olarak da nefti yeşil rengi kullanabilirsiniz. Evinizde yapacağınız dekorasyonlar için kullanacağınız renkleri seçerken veya nefti yeşil rengin asaletini evinize yansıtmak için renk seçimi ve yerleşimi konusunda uzman olan iç mimarlardan yardım almalısınız.

Duvarlarınızda zarafeti yaşatın

Dekorasyonlarda tercih edeceğiniz akım ne olursa olsun nefti yeşil rengi dekorasyon içinde kullanabilirsiniz. Geleneksel bir dekorasyon yaptığınızda nefti yeşil renk ana renginiz olacak, modern bir dekorasyon yaptığınızda ise nefti yeşil renk canlı ve parlak renkleri ön plana çıkaracak ana renk olacaktır. Vintage bir dekorasyon yapacaksanız resimdeki gibi duvar kağıdı olarak nefti yeşil rengi tercih edebilir, resimde yer alan dekorasyonda olduğu gibi vintage mobilyalarınızı ön palana çıkararak dekorasyonu daha etkileyici bir görünüme kavuşturabilirsiniz. 

Nefti yeşil koltuk tkımları

NUUN MİMARLIK – K.M EVİ, SAKARYA: modern tarz , Modern
NUUN MİMARLIK

K.M EVİ, SAKARYA

NUUN MİMARLIK

Salon veya oturma odası içinde tercih edeceğiniz koltuk takımlarını farklı renklerden seçebilir ve salon içinde rengarenk bir dünya oluşturabilirsiniz. Çatı katı gibi bir salon dekore edecekseniz nefti yeşil koltuk takımı tercih ederek çatı katını daha şık bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz. Beyaz renklerin yoğun olduğu açık renkli dekorasyonlara daha zarif ve daha etkileyici bir görünüm kazandırmak için nefti yeşil renkli koltuk takımları tercih edebilirsiniz. Oturma odası veya salon gibi mahalleri dekore ederken size ilham verecek oturma odası dekorasyonlarına mutlaka göz atmalısınız.

Duvarları etkileyici dekorasyonlar

Yaşam alanlarını daha etkileyici alanlar haline getirmek için sadece koltuk takımları veya mobilyaları renklendirmek yetmeyecektir.  Evinizi daha etkileyici bir hale getirmek için duvarlarınıza asalet kazandıracak nefti yeşil rengi tercih edebilirsiniz. Duvarların dışında tavanı da dekorasyona ekleyerek salonu veya oturma odasını örnek uygulama gibi çok şık ve etkileyici bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Nefti yeşil duvarları bej veya krem renkli koltuk takımları ile destekleyebilir, görselliği rengarenk hale getirerek dekoratif görünümü pekiştirebilirsiniz. 

Şık salonlar için yeşil tonlar

Ev dekorasyonlarında önemli olan uyumlu renkleri bir arada kullanmak ve uyumu salonun geneline yaymaktır. Salon içinde tercih edeceğini renklerin yanında kullanacağınız mobilyaların bir birlerine uyum sağlamaları da önemli konular arasında yer alır. Hem mobilyaların uyumlu olması hem de renklerin şık kombinler oluşturması için bu salonda olduğu gibi beyaz tonları ve doğal ahşap tonlarının yanı sıra nefti yeşil veya yeşilin diğer tonlarını tercih edebilirsiniz. Nefti yeşil hem açık tonlar olan bej, krem ve beyaz tonları ile hem de ahşap tonları ile oldukça uyumlu kombinler oluşturacağı için salonunuzda göz kamaştırıcı bir dekorasyon yapabilirsiniz. 

Görkemli bir dekorasyon için nefti yeşil duvarlar

Evinizde görkemli bir dekorasyon yapmak ve vintage akımı yaşatmak için duvar renklerinizi özenle seçmelisiniz. Nefti yeşil duvar renkleri size hem mobilyalarınızı ön plana çıkararak şık tasarımlar yapma imkanı sağlayacak hem de açık ve ışıltılı bir salonda ağır ve karakteristik bir dekorasyon yapma şansı sunacaktır. Salon ve oturma odası gibi mahallerde yapacağınız dekorasyonların göz kamaştırıcı güzelliğe sahip olmasını istiyorsanız ev dekorasyonu üzerine önerileri yazımıza göz atabilir ve dekorasyonlar ile ilgili püf noktalarına ulaşabilirsiniz. 

Yatak odası zarafeti için yeşil tonlar

Yatak odası da diğer yaşam alanları gibi nefti yeşil rengi kullanabileceğiniz alanlardan biridir. Burada yeşil rengi yoğun olarak kullanabileceğiniz gibi sadece ara geçişler olarak da kullanabilirsiniz. Bu örnek uygulamada olduğu gibi yatak örtüsü tekstil ürünleri ve yatak başlığı olarak kullanılan  nefti yeşil renk ayrıca elbise dolabının ara çizgisi olarak da tercihe dilmiş ve göz kamaştırıcı bir görsel ortaya çıkarılmış.

Geniş salonların yıldızı nefti yeşil koltuk takımları

Evinizde dekore edeceğiniz alanlar geniş alanlar ise nefti yeşil koltuk takımlarını tercih edebilir geniş mekanların daha dolu görünmesini sağlayabilirsiniz. Tavanı açık renkli geniş bir salonu daha zarif göstermek ve daha etkileyici bir dekorasyon yapmak için örnek uygulamayı aynen kopya çekebilirsiniz.

Bu bilgileri beğendiniz mi ? 
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!