Aykuthall Architectural Interiors – OHY Evi Sunflower Sitesi:  tarz Mutfak

Giyinme odaları için sürgülü kapı modelleri

umit atdağ umit atdağ

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Giyinme odaları, artık tüm evlerde yer alan ve insan yaşamını kolaylaştıran fonksiyonel özelliklere sahip yaşam alanları haline gelmiştir. Yatak odası ile birleşik tasarımlara sahip veya yatak odasından bağımsız olarak tasarlanmış olan giyinme odaları elbiselerimizi muhafaza ettiğimiz, giyinme ihtiyacımızı giderdiğimiz, ayakkabılarımızı ve çanta gibi aksesuarları bir arada düzenli bir şekilde muhafaza ettiğimiz alanlar olarak insan yaşamını daha konforlu hale getirmektedir. Giyinme odaları yeni inşa edilen tüm evlerde yer almasına karşın eski evlerde yer almamaktadır. Bu durumda yatak odasının bir köşesini veya evin başka bir odasını giyinme odası olarak dekore etmek kaçınılmaz olmaktadır. Giyinme odaları çok yer kaplamaması ve daha kolay kullanıma sahip olması için sürgülü kapı modelleri tercih edilmektedir. Sürgülü kapı modelleri tek eksende açılıp kapanan kapılar olduğu için minimalist yer kaplar. Diğer kapılar gibi açılma alanı kadar yer işgal etmediği için giyinme odası içinde size daha fazla yer açmaktadır. giyinme odası sürgülü kapı modelleri dışında giyinme odası içinde yer alan elbise dolapları ve gardıroplar içinde sürgülü kapı modelleri kullanabilirsiniz. Sürgülü gardırop modelleri sayesinde giyinme odası içinde daha fazla hareket alanı oluşturabilir, dolap içinden bir elbise almak sizin için daha kolay hale gelecektir. Sürgülü kapılar bir dokunuş ile açıldığı için dolap içinde yapacağınız düzenlemeler sizin için daha kolay olacaktır. Elbise dolaplarında ve gardıroplarda kullanılan geleneksel kapılar günümüzde yerini sürgülü kapı modellerine bırakmışlardır. Çift kanatlı ve daha fazla kanatlı sürgülü kapılar yan yana dizayn edilmiş raylarda çalıştıkları için dolap içinde her alana aynı anda ulaşma imkanı oluşacaktır. Geleneksel kapı modellerinde bu durum bu kadar kolay olmamaktadır. Geleneksel kapı modellerinde elbise dolabının bir ucundan diğer ucuna kadar gitmeniz ve geri gelmeniz gerekeceğinden daha fazla yorulacaksınız. Bu nedenle sürgülü kapı modelleri ve sürgülü giyinme odası modelleri tercih etmeli ve hayatınızı daha pratik hale getirmelisiniz. 

Sürgülü dolap modelleri, yatak odası içinde veya giyinme odası içinde yer alan boş alan ölçülerine göre tasarlanabilir ve uygulanabilir. Bu özellikleri ile giyinme odası içinde size geniş alanlar bırakan ve kolay kullanımı ile size daha pratik bir giyinme imkanı sağlayan sürgülü dolap modelleri birbirinden farklı kapı tasarımları ile göz kamaştırıcı güzelliklere sahip olabilir. Camlı, ahşap işlemeli, metal aksamlara sahip olan sürgülü kapı modelleri ile yatak odası içinde veya giyinme odası içinde harikalar yaratabilirsiniz.Özellikle giyinme odası içinde ihtiyaç duyacağınız aynaları sürgülü kapılar üzerine yerleştirebilir ve giyinme odası içinde yer tasarrufu sağlayabilirsiniz. Dekoratif ve fonksiyonel özelliği ile göz kamaştıracak sürgülü kapı modellerine sayesinde giyinme odasının zarafetini ve sadeliğini artırabilir, şıklığı ile hayranlık uyandıracak bir dekorasyon yapabilirsiniz. Günümüzde tasarımı yapılan giyinme odaları; ulaşımı kolay olması için sürgü kapı modelleri ile yatak odalarından ayrılmış, giyinme odası içinde kullanılan elbise dolapları ve gardıroplar daha kolay kullanılabilsin diye yine sürgü kapı modelleri ile tasarlanmıştır. Eski ev modellerinde ise bu durum benzerdir. Ev içinde yeterli alan olmadığı için bir odanın köşesi veya koridor veya hol gibi alanların bir kısmı giyinme odasına çevrildiği için sürgü kapı modelleri ile daha az yer işgal edilmesi sağlanmıştır. Her açıdan size avantaj sağlayan ve daha pratik bir yaşam imkanı sunan sürgülü kapı modelleri diğer kapı modellerine göre daha estetik tasarımlarda kullanılabilir. Eviniz için tercih edeceğiniz kapı modellerini seçmeden önce estetik özellikleri ve pratik kullanıma sahip kapı modellerinin yer aldığı sayfamıza mutlaka göz atmalısınız.

Cam sürgülü kapılar ile giyinme odası tasarımları

Giyinme odası için özel bir alana sahipseniz giyinme odasını mükemmel bir dizayn ile dekore edebilir ve göz kamaştırıcı bir giyinme odasına sahip olabilirsiniz. Ahşap sürgülü kapı modelleri tercih edebilir veya resimdeki gibi cam sürgülü kapı modelleri ile şeffaf ve estetik açıdan kusursuz bir giyinme odası oluşturabilirsiniz. Cam sürgülü kapı modelleri özel bir aydınlatma ile resimdeki gibi mükemmel ve ışıl ışıl bir giyinme odası oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Çift kanatlı sürgülü kapı modelleri

Giyinme odası veya yatak odası içinde yer alan elbise dolapları için tek kanatlı kapı modelleri veya çift kanatlı kapı modelleri tercih edebilirsiniz. Çift kanatlı sürgülü kapı modellerinin avantajları arasında tüm dolaba olduğunuz konumdan ulaşabiliyorsunuz. Bu özelliği dışında çift kanatlardan birini veya ikisini ayna kaplayarak yatak odası ve giyinme odası içindeki ayna ihtiyacını fazlasıyla gidereceğiniz gibi yatak odası içinde aydınlık ferah ve ışıl ışıl bir dekorasyon yapabilirsiniz. Ayna kapaklı sürgülü dolaplar ile yapacağınız giyinme odası dekorasyonları için ilham alacağınız giyinme odası örneklerinin yer aldığı sayfamızı ziyaret edebilir ve daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Şık ve dekoratif kapı modelleri

Giyinme odası tasarımları yapılırken en az yer kaplayan ve ev sahipleri için en fazla hareket alanı oluşturan tasarımlar yapılmasına azami dikkat edilir. Bunun yanında giyinme odası içinde estetik açıdan kusursuz bir tasarım yapılması da çok önemlidir. Örnek giyinme odası içinde olduğu gibi geniş sürgülü kapılar ve aynalar giyinme odasına fonksiyonel özellikler kazandırmış, özel bir aydınlatma ile sürgülü kapıların zarafeti pekiştirilmiş. Sürgülü kapılar, tek eksende açılıp kapanan kapılar olduğundan kolay bir şekilde açılabilir, daha az yer kapladığı içinde giyinme odası içinde rahat rahat hareket etmenizi sağlayabilir. Renk olarak tarzınıza uygun renkler seçerek aydınlatma sistemi ile birlikte mükemmel ve kusursuz bir giyinme odası tasarımına imza atabilirsiniz. 

Giyinme odasına kolay ulaşım

Giyinme odaları yatak odasının etrafında olabileceği gibi evin diğer yaşam alanlarının etrafında olabilir. Bu durumda evin genel dekorasyonunu olumsuz etkilemeyecek bir sürgülü kapı seçmeli, camın zarafetinden yararlanarak şık bir ulaşım yolu oluşturmalısınız. Seçeceğiniz kapı modeli için yer tasarrufu sağlayan 14 farklı sürgülü kapı modeli, yazımıza göz atabilirsiniz. 

Ahşap sürgülü kapı modelleri

Giyinme odaları kapılarında olduğu gibi elbise dolaplarının kapıları olarak kullanabileceğiniz sürgülü kapı modelleri günümüzde elbise dolaplarının vazgeçilmezleri olmuştur. Bu örnekte olduğu gibi ahşap sürgülü kapı modeli tercih edebilir, koyu ve nötr renkler seçerek göz kamaştırıcı bir elbise dolabına sahip olabilirsiniz. 

Küçük alanlar için sürgülü kapı modelleri

CABINET – Çatı katı alanınızı genişletin:  tarz Yatak Odası
CABINET

Çatı katı alanınızı genişletin

CABINET

Sürgülü kapı modelleri standart ölçülere sahip olmadığı için evinizde ihtiyaç duyacağınız her alan özgü olarak tasarlanabilir. Çatı katı veya gömme dolap yerini sürgülü kapı modeli ile elbise dolabı olarak kullanacağınız özel bir alan haline getirebilirsiniz. Dikdörtgen form dışında tüm geometrik formlarda sürgülü kapılar tercih edebilirsiniz. 

Ara bölmeler yerine sürgülü kapılar

Elfa Deutschland GmbH:  tarz Giyinme Odası
Elfa Deutschland GmbH

Begehbarer Kleiderschrank

Elfa Deutschland GmbH

Evinizde geniş alanlar varsa bu alanları ikiye bölebilir ve iki farklı yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Bu uygulamada olduğu gibi salon ile yatak odasını ayıran ara bölmeyi sürgülü kapı olarak tercih edebilirsiniz. Sürgülü kapı modellerinin bir diğer özelliği olan ara bölme olma özelliği ile geniş alanları ikiye ayırabilir, giyinme odasını diğer odalardan ayırabilirsiniz. Görsel olarakl da duvar rengi ve desenine sahip olan tasarımlar tercih ettiğinizde evinizde harikalar yaratmış olursunuz.

Küçük alanlar için ideal tercihler

homify:  tarz Giyinme Odası

Eviniz küçük ise sürgülü kapıları tüm kapılar yerine tercih edebilirsiniz. Sürgülü kapılar en az yer akplayan kapı modelleri olduğu için resimdeki gibi size kolaylık sağlayacak ve az yer kaplayacak bir kapı ile evinizi daha da daraltmamış olursunuz. Her açıdan size avantaj sağlayacak olan sürgü kapı modellerini evinizin tüm kapıları yerine tercih edebilirsiniz. 

Bu kapı modellerini beğendiniz mi ? 
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!