MAG Tasarım Mimarlık İnşaat Emlak San.ve Tic.Ltd.Şti. – TürkBöbrekVakfı Tekirdağ:  tarz Ofisler ve Mağazalar

Tekirdağ'da bir mimarlık şirketinden vakıf için iç mekan tasarımı

Meral Eser Meral Eser
Google+

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

MAG Tasarım; mimarlık, inşaat, emlak ve sanayi faaliyetleriyle yıllardır hizmet veren, merkezi Çorlu'da bulunan bir firma. Bölgesinde bireysel çalışmalarına 1995 yılında başlayarak hizmet veren firma, 2005-2014 yılları arasında mekan uygulamalarında ilerlemiş, 2015 yılı başında şirketleşerek faaliyet alanlarını genişletmiş. Fabrikalar, alışveriş merkezi, mağazalar, showroom, ofisler ve konut tipi projelerde iç-dış mekan tasarımı ve uygulamaları ile ilgili hizmetler vermeye devam ediyor. Geçmişten günümüze bulunduğu bölgede inşaat ve sanayi alanlarında çeşitli projelere imza atmış bir firma.

Emlak sektöründen proje ve danışmanlık hizmetlerine, birçok alanda faaliyet gösteren firma, kullanıcı ihtiyaçlarını muntazam çözen projelere imza atıyor. Bu yazımızda Çorlu'da bulunan ve MAG Tasarım imzası taşıyan vakıf projesine yer verdik. Böbrek Vakfı için tasarlanan projede modern aydınlatma sistemleri ve konfor sunan çalışma alanları dizayn edilerek tasarım fikirleri ortaya çıkıyor. Toplantı odalarından bekleme odası ve ofis alanlarına kullanıcı ihtiyaçlarını odak alan ve konfor sunan çalışma alanları dizayn edilmiş. Çalışma alanlarını gözden geçirmek ve tasarım fikirlerini incelemek üzere proje görsellerini gözden geçirmeye başlayalım.

Konut tipi projelerden ofis ya da şirket projelerine birçok alanda faaliyet gösteren firmanın homify sayfasına göz atmak için, MAG Tasarım'a tıklayarak 30'u aşkın projeyi gözden geçirebilirsiniz.

Bekleme salonu

Bekleme alanı genel olarak natürel renk tonlarıyla gözü okşayacak renklerle dizayn edilmiş. Deri koltuklar paralel bir düzende bekleme salonu ihtiyaçlarını muntazam karşılıyor. Konfor ve rahatlığın yanı sıra, uyum sağlayan renk paleti ile açık tonlarda duvar zemini ve kahverengi bordur tasarlanmış. 

Döşeme zemini kaplamasında kahverengi tonlarıyla uyum sağlayan bir renk tonu kullanılırken, sıcak bir atmosfer katacak dekoratif çiçeklerle koridor dekorasyonunda şıklık kazandırılmış. Burada daha dingin renk tonları ve ışıklandırma unsurları kullanılarak, natürel renklerle huzur veren bir atmosfer oluşturulmuş.

Toplantı odası

Tekirdağ'da bulunan Böbrek Vakfı için temaya uygun bir toplantı salonu dizayn edilmiş. Çok sayıda üyenin kullanım ihtiyaçlarını muntazam karşılayacak uzun bir toplantı masası dizayn edilmiş. Esneklik ve rahatlık sağlayacak tekerlekli ofis sandalyeleri konfor sağlıyor.

Aydınlatmalar, toplantı masası odak alınacak şekilde ihtiyaç duyulan çalışma ortamına uygun tasarlanmış. Beyaz ışık odaklanma için akılcı bir seçimdir. Sarı ışık tonları ise daha dingin bir atmosfer oluşturacağından genellikle dinlenme ya da oturma odası gibi çalışma motivasyonu yerine dinginlik arayışı gereken yerlerde kullanılıyor.

Sunum için uygun tasarım

Modern çizgilerle son derece şık bir sunum odası dizayn edilmiş. Nötr gri tonlarında dinleyici koltukları, sunum ekranı ya da poster alanını kolaylıkla görecek şekilde düzenlenmiş. Gökyüzü teması ile son derece şık bir tavan dekoru dizayn edilmiş. Pencerelerde yeşil perdelerle uyumlu kareli güneşlik kullanılarak, kullanıcı ihtiyaçları dahilinde daha sunuma elverişli bir atmosfer de oluşturuluyor.

Derinlik katan unsurlar

Koridor tasarımında tavan dekoru ile duvar kaplamalarında aynı renk kullanımı ile sınır algısı azaltılmış. Böylelikle koridorlar için uygun ferah ve derinlik katacak unsurlar oluşmuş. Açık renk tonları bekleme alanında modern aydınlatma sistemleriyle ferah bir atmosfer oluşturuyor. LED aydınlatma üniteleri ile oturma alanını odak alacak muntazam ışıklandırma unsurları kullanılmış. Doğal ışık ihtiyacını karşılaya küçük bir pencere ve cam materyal kullanılan kapılar mevcut.

Kademeli aydınlatma ve poster

Çalışma odaları gibi odak gerektiren alanlarda dikkati dağıtmayacak beyaz ışık kullanımı dinamik bir atmosfer oluşturuyor. Kademeli ışıklandırma unsurlarıyla LED aydınlatma üniteleri toplantı masası için son derece uygun dizayn edilmiş. Paralel aralıklarla ilerleyen modern aydınlatma üniteleri çalışma motivasyonunu arttıracak şekilde kullanılmış. 

Ahşap toplantı masası ve kahverengi deri sandalyeler renk ve doku uyumuyla göze hitap ediyor, konfor sağlıyor. Güçlü böbrekler için tuz tüketimini azalt! mesajını veren poster, sunum için duvar dekorunun kullanımı ile ilgili fikir veriyor.

Gökyüzü temalı tavan dekoru

Sunum için uygun tasarlanan ve aynı zamanda multimedya odası olarak dizayn edilebilen bu örnekte, konukların ihtiyaçlarını muntazam karşılayacak bir düzen oluşturulmuş. Böbrek Vakfı için gökyüzü temasıyla sağlıklı yaşam koşulları için mesajlar huzur veren bir atmosferde veriliyor. Gökyüzünü davet eden tavan dekoruyla dekorasyonda fark yaratılmış.

MAG Tasarım ile bağlantıya geçmek için firmanın homify sayfasına buradan ulaşabilir, profesyonelimizin gerçekleştirdiği diğer bir proje için Tekirdağ Çerkezköy'de modern bir ofis tasarımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu tasarım fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!