Ayaklı lavaboların kullanıldığı 16 farklı banyo dekorasyonu örneği | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Ayaklı lavaboların kullanıldığı 16 farklı banyo dekorasyonu örneği

Aydin Sanli Aydin Sanli
Gold Yapi Banyo Modern Banyo GOLD YAPI DEKORASYON - İÇ MİMARLIK TASARIM VE PROJE Modern
Loading admin actions …

Banyo dekorasyonu yaparken ilk karar verilmesi gereken şeylerden biri lavabo ünitesinin tarzı ve modeli olmalıdır elbette. Lavaboların şekilleri ve fonksiyonlarının banyo dekorasyonlarında bu kadar önemli olmalarının sebebi banyo alanına hem estetik, hem depolama gibi ek fonksiyonlar, hem de yerleşim ve alan tasarrufu konularında banyo donanımları arasında en çok katkıda bulunan donanım olmalarıdır. Banyoda kullandığımız aksesuar ve mobilyalara baktığımızda her birinin belirli bir işlevi olduğunu görürüz ve bu işlevler genellikle çok fonksiyonlu olmak konusunda esnek değildirler. Örneğin klozet ünitesini farklı model ve tarzlarda tercih etmek mümkün ama çoğu klozetin kaplayacağı yer hemen hemen aynı olacaktır. Duş kabinleri ve küvetlerde de aynı durumu görebiliriz. Ancak lavabo üniteleri, farklı ihtiyaçlara göre şekillenir. Eğer depolama alanını da içerecek bir lavabo ünitesine ihtiyacınız varsa hilton banyoları tercih edebilirsiniz. Lavabo için ayrılan yere göre de çok farklı boyutlarda lavabo üniteleri üretilmektedir. 

Ayaklı lavabolar, banyo stili söz konusu olduğunda oldukça geniş bir yelpazede estetik ve fonksiyonel seçenekler sunabilirler. Klasik tarzdan modern ya da minimalist stile her banyo tarzında kullanılması mümkün olan ayaklı lavabo modelleri özellikle küçük alanlar için oldukça kullanışlı ve şık bir seçenek olarak öne çıkıyorlar. Ama bu elbette ayaklı lavaboların yalnızca küçük banyolar için uygun bir tercih olacağı anlamına gelmez. Depolama alanının problem teşkil etmediği ve ayrı bir dolap alanı bulunan geniş banyolarda ya da depolama alanına ihtiyacı bulunmayan misafir tuvaletlerinde de ayaklı lavabolar oldukça pratik ve kullanışlıdır.  

Peki banyo dekorasyonlarında ayaklı lavaboların nasıl estetik bir görünüm yaratabileceğine göz gezdirmek ister misiniz? İşte ayaklı ve yarım ayaklı lavaboların kullanıldığı birbirinden şık ve etkileyici 16 banyo dekorasyonu…

1. Minimal ve iç açıcı tasarım

Kalafatoğlu Villa İç Mekan Modern Banyo VERO CONCEPT MİMARLIK Modern
VERO CONCEPT MİMARLIK

Kalafatoğlu Villa İç Mekan

VERO CONCEPT MİMARLIK

Beyaz rengin siyah dokunuşlarla harmanlandığı bu zarif ve minimalist estetik anlayışla dekore edilmiş olan banyoda yuvarlak formuyla öne çıkan modern ve sıra dışı bir ayaklı lavabo tercih edilmiş. Yalın bir görünüme sahip olan ayaklı lavabo oldukça dar bir alanda son derece ferah ve iç açıcı bir kullanım alanı yaratıyor. Siyah açık raflar da ayaklı lavabo ünitesinin sağladığı duvar boşluklarını yine modern bir tarzda değerlendiriyor.

2. Kullanışlı ve hafif: Yarım ayaklı lavabo modelleri

Premium Ürünler Minimalist Banyo Ege Vitrifiye Minimalist
Ege Vitrifiye

Premium Ürünler

Ege Vitrifiye

Ayaklı lavabolardan bahsederken son yıllarda giderek daha da artan bir popülerliğe sahip olan yarım ayaklı lavaboları da es geçmemek gerekiyor tabi ki. Yarım ayaklı lavaboların alt kısmındaki ayak ünitesi zemine kadar uzanmaz ve böylece havada asılı kalan bir görünüm oluşur. Yarım ayaklı lavaboların en büyük avantajı zeminde yer kaplamadıkları için daha ferah ve daha hafif bir tarz yaratmaları ve de banyo zemininin temizliğinin çok daha kolay olmasıdır.

3. Renk kullanımında alışılmadık etkiler

Banyonun renkli dünyasına hoş geldiniz. Modern Banyo Kepez Yapı Market Modern Seramik
Kepez Yapı Market

Banyonun renkli dünyasına hoş geldiniz.

Kepez Yapı Market

Ayaklı ve yarım ayaklı lavabolar çağdaş banyo tasarımlarında kendilerine oldukça fazla yer buluyorlar ve çağdaş tasarımlarda en önemli ve göze çarpan dekorasyon özelliklerinin başında da renkleri sıra dışı bir düzenle kullanmak geliyor. Banyo dekorasyonlarında renk kullanımı denilince hepimizin aklına renkli fayanslar geliyor değil mi? Lavabolar klasik ve modern dekorasyonlarda her zaman beyaz ya da doğal renklerde tasarlanırlar çünkü. Oysa çağdaş ve yenilikçi banyolarda bu ezber bozuluyor ve özellikle yarım ayaklı ve ayaklı lavabolar oldukça çeşitli renklerde üretiliyor. Bu örnekte turuncu lavaboların siyah ve beyaz birlikteliğine göz alıcı bir kontrast yarattığını görebiliyoruz.

4. Sarının etkileyici gücü

Modern Banyo homify Modern

Bir başka renkli lavabo kullanımı örneğinde ise yarım ayaklı ve modern tasarımlı lavabo sarı rengi ile banyo alanının odak noktasını oluşturuyor ve tamamı siyah olan tasarımın içinde adeta parıldıyor. Dikkat çekici, sıra dışı ve etkileyici.

5. Turuncu sıcaklığı

Aksoy Residence Modern Banyo BAGO MİMARLIK Modern
BAGO MİMARLIK

Aksoy Residence

BAGO MİMARLIK

Turuncunun daha koyu bir tonunun mermer dokusu ile bir araya geldiğinde ne kadar şık ve yaratıcı bir atmosfer yarattığını görüyorsunuz. Renkli yarım ayaklı lavaboların en büyük özelliği bu örnekte olduğu gibi hem çarpıcı, sıra dışı ve şık hem de son derece yalın ve minimal tasarımlar ortaya çıkarabiliyor olmaları elbette.

6. Karizmatik ve oturaklı: Siyah lavabo

Özel projeler (konut) Modern Banyo B2RN Architecture Modern
B2RN Architecture

Özel projeler (konut)

B2RN Architecture

Banyoda sıra dışı renk kullanımlarından bahsederken siyah karizmatikliğini atlamak olmaz. Özellikle beyaz rengin fon olarak kullanıldığı banyo dekorasyonları için farklı ve dikkat çekici olduğu kadar havalı ve oturaklı bir ayaklı lavabo arıyorsanız çağdaş tasarım özelliklerine sahip siyah bir lavabo düşünebilirsiniz çünkü siyah lavabolar gerçekten oldukça farklı ve etkileyici bir görünüm oluşturmak konusunda başarılı oluyorlar.

7. Gelecekten gelen tasarımlar

Ayaklı lavabo modellerinde farklı seçenekler her geçen gün daha da artıyor ve profesyonel iç mimarlar tarafından tasarlanan banyo dekorasyonlarında da bu ezber bozan modeller sık sık karşımıza çıkıyor. Bu örnekteki fütüristik model de bu seçeneklerden biri. Alışılagelmiş şekillerin dışına çıkan geometrik çizgileriyle dikkat çeken ayaklı lavabo ona eşlik eden duvar ve aynanın tasarımıyla da bütünleşiyor.

8. Sofistike ve etkileyici

Eski çağlardan kalma bir sütunu andıran bu tasarım ise banyonuza tarihi bir katkıda bulunabilecek bir model. Sofistike tasarımlardan hoşlanıyorsanız bu tarz işlemeli, oymalı ve şekliyle de sofistike bir ambiyans yaratan lavabo modelleri tam size göre demektir!

9. Farklı bir ayaklı lavabo anlayışı

M&E TEKİNTAŞ HOME Klasik Banyo yücel partners Klasik
yücel partners

M&E TEKİNTAŞ HOME

yücel partners

Ayaklı lavabo denilince akla gelen modellerden biri de bir tezgah içermeyen ancak lavaboyu tutan bir donanıma sahip olan ve aslında ayak ile lavabonun iki ayrı unsur olduğu ve bir araya getirildiği tasarımlar. Bu lavabo tasarımlarının güzelliği ise aslında kendinizin de tasarlayabilecek olmanız ve doğru malzemeleri kullanarak daha ekonomik bir bütçe ile tasarımı hayata geçirebilmeniz.

10. Duvara monte

Filiz Ozcan Yaz Modern Banyo Bilgece Tasarım Modern
Bilgece Tasarım

Filiz Ozcan Yaz

Bilgece Tasarım

Bu tarzdaki ayaklı lavabo tasarımlarından bir diğeri ise yalnızca iki ayağa sahip ve arka kısmı duvara monte edilmiş. Bu tasarım az yer kaplama konusunda öne çıkarken aynı zamanda da şık ve klasik bir görünüm de ortaya çıkarmayı başarıyor.

11. Vintage banyo dekorasyonu

Ayaklı lavaboların her tarz ile uyum sağladığını söylemiştik; bu örnekteki vintage dokunuşlar da bunun oldukça şık ve başarılı bir örneği. Aslında sıradan denilebilecek bir ayaklı lavabo modeli vintage ayaklı küvet ve bakır renkli ve nostaljik batarya ile bir araya geldiğinde son derece şık bir stil ortaya koyuyor.

12. Hamam dokusunu evinize taşıyan ayaklı lavabo modeli

ÖZEL KONUT - BANYO Klasik Banyo ANİKYA İZNİK ÇİNİ Klasik Kuvars
ANİKYA İZNİK ÇİNİ

ÖZEL KONUT – BANYO

ANİKYA İZNİK ÇİNİ

Hamamların o sıcak ve geleneksel ambiyansını sevenler için o havayı evinizdeki banyoda da yaratabileceğinizi gösteren hamam tarzı bir ayaklı lavabo örneği… Mermer malzemesi, işlemeleri, batarya tasarımları ve duvara dayanan uzantısındaki doku gerçekten çok etkileyici.

13. İnce belli

Modern Banyo homify Modern

Dediğimiz gibi farklı ve ezber bozan tasarımlara sahip olan ayaklı lavabolar banyo dekorasyonunda sıra dışı bir etki ortaya çıkarmak isteyenler için vazgeçilmez bir dekorasyon unsuru. Bu örnekteki ince belli ayaklı lavabo tasarımı da bunun başarılı örneklerinden biri.

14. Modern ve şık

Bayrampaşadekorasyon Klasik Banyo Ysk Tadilat Klasik
Ysk Tadilat

Bayrampaşadekorasyon

Ysk Tadilat

Daha sıradan modellerin de modern banyolar için ne kadar şık görünebileceğini gösteren bir banyo dekorasyonu var sırada. Kıvrımlı bir dikdörtgen şeklinde dizayn edilen ayaklı lavabonun ayak kısmı kendisinden çok daha ince ve böylece oldukça ferah bir görünüm yaratılmasında etkili. Aslında piyasada en kolay ve en ucuza bulabileceğiniz bu lavabo modeli özellikle klozet ve lavabonun yan yana duracağı yerleşimler için en ideal modellerinden biri.

15. Ferah ve iç açıcı bir görünüm

Avcılardekorasyon Modern Banyo Ysk Dekorasyon Modern
Ysk Dekorasyon

Avcılardekorasyon

Ysk Dekorasyon

Çok yaygın kullanılan bir diğer model de bu örnekte kullanılan yarım ayaklı lavabo ünitesi. Yine klozet ile yan yana tasarlanmış bir yerleşimde son derece yalın ve şık bir stil ortaya çıkarıyor.

16. Küçük alanlar için vazgeçilmez

#Bağcılardekorasyon Minimalist Banyo Ev TAdilatları Minimalist
Ev TAdilatları

#Bağcılardekorasyon

Ev TAdilatları

Çok tercih edilen ayaklı lavabo tasarımlarından devam ediyoruz… Dediğimiz gibi ayaklı lavaboların en önemli özellikleri alan tasarrufuna yardımcı olmalarıdır. Yalnızca klozet ile yan yana konumlanan yerleşimlerde değil bu örnekteki gibi karşılıklı yerleşmek zorunda kaldıkları banyo şekilleri için de klasik tasarımlı ayaklı lavabolar oldukça ideal bir seçim olacaktır. 

Eğer bu örnekteki gibi küçük bir alanı bulunan banyonuzda harikalar yaratmak istiyorsanız Küçük banyolarda kopya çekebileceğiniz 10 fikir isimli yazımızı da mutlaka okumalısınız!

Sizin favoriniz hangisi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!