İstanbul'dan masif mobilya tasarımları

nihal e. nihal e.
homify Modern Oturma Odası Ahşap
Loading admin actions …

Son yıllarda neredeyse bütün türlerdeki mobilyalar ahşap yan ürünleri kullanılarak üretiliyor. Ahşap yan ürünleri esasen orman ürünleri sektörünün de ürünlerinin dönüştürülmesi ile yaygın olarak kullanılıyor. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte her geçen gün daha dayanıklı ürünlerin ortaya çıktığı ahşap dünyasında en fazla ilgi çeken mobilyalar ise masif ahşap mobilyalar oluyor. Geniş kitlelere hitap edebilen masif ahşap mobilyalar daha az ağaç tüketilmesini sağlayan faydalı malzemelerden üretilen mobilyalar kategorisine de giriyor.

Dayanıklılık ve uzun ömürlülük açısından son derece avantajlı olan masif ahşap mobilyalar aynı zamanda estetik açıdan da sizi avantajlı duruma sokuyor. Doğal ahşabın güzelliğini aynı şekilde yansıtabilen masif ahşap mobilyalar son yıllarda pek çok farklı dekorasyon stili içerisinde de kendisine yer buluyor. Evlerin başköşelerinde yer alan masif ahşap mobilyalar eskiye dönüşün ve nostaljinin de en iyi ve en önemli temsilcileri arasında yer alıyor. Eski denilerek bir kenara kaldırılan her şeyin giderek daha kıymetli ve değerli olması gerçeğini en iyi şekilde yansıtabilen masif ahşap mobilyalar optimum maliyet ile mekanlarınızı yenileyebilmenize imkan sağlıyor. Kitaplık, dolap, masa ve TV ünitesi gibi pek çok farklı şekilde tasarlanan masif ahşap mobilyalar günümüzde tercih edilen neredeyse bütün dekorasyon stillerine uyum sağlıyor.

Yer aldıkları mekana farklı bir hava katabilen masif ahşap mobilyalar aynı zamanda kendi kişiliğinizi ve kimliğinizi de dışarıya en estetik ve en naif şekilde yansıtabilmenizi sağlıyor. Masif ahşap mobilyalar ile bir dekorasyon stili yaratmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en temel nokta ise temizlik oluyor. Ahşap yüzeylere kimyasal temizleyiciler uyguladığınız zaman bu tür ürünlerin ağır metal içermesinden dolayı ahşap yüzeylere zarar verebilirsiniz. Bu sebeple, ürünlerin cilasının kaybolmaması için mutlaka en uygun ahşap temizleyici ürünleri kullanmanız gerekiyor. Düzenli olarak temizliğini yaptığınız masif ahşap mobilyaları uzun yıllar boyunca tüm mekanlarınızda kullanabilirsiniz. Üstelik son yıllarda iş yerlerinde de bu tür mobilyalara ilgi gösterilmeye başlanmasından sonra yalnızca evlerinizde değil, iş yerlerinizde de masif ahşap mobilyaları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bugün size merkezi İstanbul’da bulunan Este Mimarlık’a ait birbirinden güzel masif ahşap mobilyalar tanıtacağız. Bu mobilyaların tasarımı bizzat firmaya ait olup her biri kendi içinde yaratıcı detaylar barındırıyor.

​Cam ve ahşap

Este Mimarlık imzasını taşıyan ilk mobilya modeli cam kapaklı bir ahşap dolap. Koyu siyah ayakları standart bir dolap ayağından farklı olarak dolaba modern bir hava katıyor. Dolap kapaklarında ahşap çerçeveli cam pencere kullanılmış. Kapak tasarımı düz olmasına rağmen çok sayıda farklı bölümlerden oluştuğu için çarpıcı görünüyor. Böyle bir dolabı şık bir oturma odasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

​Yaratıcı masa tasarımı

Este Mimarlık’ın diğer profesyonellerden farkı yalnızca dekorasyon üzerine çalışmıyor, aynı zamanda yaratıcı mobilyalar tasarlıyor. Örneğin fotoğrafta gördüğümüz masa sıradan düz bir masa görünümünde. Oysa ayak tasarımı masayı benzersiz kılıyor. Profesyonelin başarısı biraz da iddiasız yaratıcılığında. Çünkü mobilyaların çoğu gösterişsiz fakat tamamen orijinal parçalar. Masaya geri dönersek dört ayak birleşik şekilde tasarlanmış. Çarpraz şekilde ilerlese de bazı yerlerde zikzak şeklini almış.

​Şık televizyon ünitesi

Bir başka mobilya tasarımı yine meşe ağacından yapılma masif televizyon ünitesi. Orta kısmında iki adet boş raf olan ünitesinin iki yanında çekmece mevcut.

​Çok amaçlı dolap

Bu mobilya pek çok şekilde değerlendirilebilir. Bir koridor mobilyası ya da yatak odasında kullanılabilir. Ahşap oluşu ve farklı depolama bölümleri mobilyayı ilginç kılıyor.

​Zarif dolap kulpları

Este Mimarlık masif ahşap mobilyaları boyasız ve açık tonda kullanmayı tercih etmiş. Buna karşın dolap kapak ve çekmecelerinde kullanılan kuplar öne çıkıyor.

​Komodin

Sırada küçük bir depolama ünitesi var. Bu mobilya da farklı şekillerde değerlendirilebilir. Ancak komodin olarak gayet şık ve pratik bir çözüm sunar. Diğer dolaplardan farklı olarak bunun kulpları yok, delik kısmından açılıyor.

​Doğal uyum

Ahşabı sadece mobilyalarda değil, pek çok şekilde kullanmak mümkün. Örneğin fotoğrafta büyük bir boy aynası görüyoruz. Aynanın standart bir çerçevesi yok, fakat her iki yanında ahşap bölümler mevcut. Bu ahşap kısımların düz, simetrik yerine doğal bir şekilde kullanılması aynaya organik bir görünüm katmış.

​Raf ve çekmece

Örnekte yine bir televizyon ünitesi görüyoruz. Diğerinden farklı olarak ayakları yok ve daha küçük. Bununla birlikte yine ilgi çekici ve benzersiz bir tasarım söz konusu.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Küçük evler için 12 şahane elbise dolabı çözümü' başlığına göz atabilirsiniz.

Sizin favoriniz hangisi?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!