Birbirinden güzel 15 kahverengi & beyaz mutfak dolabı modeli

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Birbirinden güzel 15 kahverengi & beyaz mutfak dolabı modeli

Homify TR Homify TR
50GR Mimarlık – halkalı_örnek daire: tarz Mutfak, Modern
Loading admin actions …

Modern mutfak dekorasyonlarında da, klasik tarz mutfaklarda da zamana meydan okuyan ve her zaman popüler olmayı başarabilen mutfak dolabı renk kombinasyonlarının başında pek tabii ki kahverengi ve beyaz birlikteliği geliyor. Ahşap dokusunun pek çok farklı rengini ve oldukça koyu kahve tonlarından beje varan açık renklere kadar pek çok modern kahverengi tonunun bazen mat bazen parlak, bazen daha koyu ve pastel beyaz tonları ile bir araya gelmesinin sonucu her zaman şık bir mutfak oluyor. 

Biz de bu yazımızda bu iki rengin bir araya geldiği birbirinden güzel mutfak dekorasyonlarını derledik.

1- Ahşap dokusu ile pürüzsüz bir beyazlık

homify: tarz Mutfak, Modern
homify

Mutfak

homify

Kahverengi denilince akla ilk gelen elbette ki ahşap dokusu oluyor. Kahverenginin mutfaklarda bu kadar popüler bir renk olmasının sebebi de ahşap dokusunun doğallığının mutfak atmosferine eşsiz bir sıcaklık katması elbette. İlk örnek mutfak dekorasyonunda da kahverenginin ahşap dokusu ile iç içe geçtiği bir mutfak dolabı tercihini görüyoruz. Bu ahşap dokuya eşlik eden pürüzsüz bembeyaz dolaplar ise göz kamaştırıcı bir kontrast oluşturuyor. 

2- Yumuşak tonlar

homify: tarz Mutfak, Modern
homify

Mutfak

homify

Ahşap dokusunun da pek çok farklı tonda dekorasyonda yer ettiğini biliyoruz; bu modern mutfak örneğinde de daha açık bir ahşap tonu ile daha yumuşak bir beyazın birbirlerine uyumlu ve şık geçişleri oldukça çağdaş bir doku ve yalın ve minimal bir atmosfer ortaya çıkarıyor. 

3- Işıltılı dolaplar

Tolga Archıtects – Lagün E House: tarz Mutfak, Modern
Tolga Archıtects

Lagün E House

Tolga Archıtects

Özellikle son yıllarda mutfak dolaplarında parlak yüzeyler bir hayli popüler olmuş durumda. Beyaz mutfak dolaplarında da parlak yüzeyler çok daha ışıltılı ve zarif bir dekorasyon yaratıyor ve küçük mutfakları daha geniş ve büyük gösteriyor. Kahverengi tonlarının parlak beyaz yüzeylerle bir araya geldiği mutfaklar, özellikle detaylı bir ışıklandırma sistemi ile gerçekten oldukça etkileyici ve ferah bir mutfak görünümü oluşturuyorlar. 

4- Üst dolaplarda kahverengi, alt dolaplarda beyaz

Çift renkli mutfak dolabı uygulamaları pek çok farklı tarz ve modelde hayata geçirilebiliyor. Çoğu iki renkli mutfak tasarımında alt dolaplar koyu, üst dolaplar ise açık renk tonlarında tercih edilir. Bu örnekteki gibi tezgahın üstünde yer alan dolapların koyu, alt dolapların ise açık tonlarda tercih edildiği tasarımlar ise çok daha çağdaş ve sıra dışı bir doku meydana getiriyorlar. 

5- Griye çalan kahve tonları

Son zamanlarda hem moda sektöründe hem de dekorasyonda sık sık karşımıza çıkan kahverengi tonlarından biri de griye çalan modern kahve tonları. Bu tonların gümüş rengi parlak çekmece kulpları ve beyaz dolaplarla kombinasyonu da oldukça revaçta olan hazır mutfak modellerinden biri.

6- Beyaz tezgah

Kahverengi & beyaz mutfak dolapları ile tasarlanan mutfaklarda üzerine düşünülmesi gereken noktalardan biri de tazgahın ne renk olması gerektiğidir. Profesyonel iç mimarlar genellikle tezgahın altında yer alan mutfak dolaplarının rengiyle kontrast oluşturacak bir tezgah rengi seçmenin daha doğru olduğunu düşünüyorlar, çünkü bu kontrast sayesinde üst dolaplara geçişte göze hoş gelen bir uyum oluşuyor. Yani kahve ve beyaz tonlarından oluşan mutfaklarınız için tezgah seçerken alt dolapların rengini hesaba katmalısınız, alt dolaplar bu örnekteki gibi ahşap tonlarında ise beyaz bir tezgah oldukça zarif ve şık bir geçiş yaratacaktır. 

7- Pürüzsüz geçişler

Two+architects – Suadiye Konut: tarz Mutfak, Modern
Two+architects

Suadiye Konut

Two+architects

Kulpsuz mutfak dolabı tasarımları da modern mutfaklar için oldukça şık bir seçenek. Özellikle beyaz mutfak dolapları mat tonlarda olduğu zaman kulpsuz tasarımlar çok daha pürüzsüz ve zarif modern dekorasyonlar ortaya çıkarıyor. Bu örnek de bunun bir başarılı bir göstergesi. 

8- Sıra dışı formlar

DİZAYNer® | Mutfak – ARTUR EVİ MUTFAK PROJESİ: tarz Ankastre mutfaklar, Modern
DİZAYNer® | Mutfak

ARTUR EVİ MUTFAK PROJESİ

DİZAYNer® | Mutfak

Elbette kahverengi ve beyaz mutfak dolabı tasarımları tercih edecekseniz illa ki ya üst ya da alt dolapları tek renk olarak düşünmek ve mutfağınızı tezgah altı ve üstü olarak ikiye ayırarak renklendirmek zorunda değilsiniz. Oldukça farklı form ve tasarımlarda ahşap ve beyazın bir araya getirildiği mutfaklar da bir hayli dikkat çekici. Çoğunluğu beyaz olan mutfak dolaplarının arasına eklenen kahverengi dolaplar hem şık, hem çağdaş, hem de gösterişli…  

9- Cam dolaplarla bir arada

50GR Mimarlık – halkalı_örnek daire: tarz Mutfak, Modern
50GR Mimarlık

halkalı_örnek daire

50GR Mimarlık

Koyu renkli modern kahverengi dolaplara eşlik eden üst beyaz dolapların aralarında yer alan cam dolap unsurları bu mutfağın çok daha ferah ve sıra dışı bir dokuya sahip olmasına sebep olmuş. Tavana kadar uzanan üst dolaplar ve tavana yayılan ışıklandırma ile ışıl ışıl bir tasarım, değil mi? 

10- Kızılımsı tonlar

homify: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi

Kahverengi dolapların en doğal hallerini pek tabii ki masif ahşap dolap kapakları oluşturuyor. Ahşabın doğallığının bembeyaz bir zariflikle bir araya geldiği bu örnekte de bunu görebiliyoruz. Gümüş rengi davlumbaz ve dolap kulpları mutfağın atmosferini tamamlayan şık ayrıntılar olarak dikkat çekiyor. Bu dekorasyonda dikkat çeken bir diğer unsur ise dolapların arkasında yer alan dolabın da kahverengi tonunda olması. 

11- Sarıya çalan ahşap tonları

homify: tarz Mutfak, Modern

Dediğimiz gibi ahşap tonları oldukça farklı renkleri de içeriyor. Aslında kahverengi de kızıldan siyaha, griden sarıya pek çok farklı renk tonu ile birleşebilen bir renk. Beyaz ve kahverenginin bir araya geldiği bir mutfak dekorasyonu isteyen okurlarımıza ilham verebilecek bir diğer model de sarıya çalan ahşap tonları ile oluşturulan bu şık kombinasyon. 

12- Beyaz eşyaların da tasarıma dahil olduğu mutfaklar

Çoğu hazır mutfakta beyaz eşyalar için yer ayrılsa da beyaz eşyaların renkleri tasarımı bölen bir unsur olarak kalır. Oysa yeni nesil mutfak dolabı tasarımlarında beyaz eşyalar için de dolaplarla uyumlu kaplamalar üretiliyor. Ankastre bulaşık makineleri ahşap mutfak dolaplarının tonlarında bir kaplama ile tasarlandığında mutfaktaki bütünlük de çok daha çarpıcı hale geliyor. 

13- Modern L mutfak tasarımı

homify: tarz Mutfak, Modern
homify

İdealistkent villa

homify

Yine sarıya çalan ve açık tonlu bir kahverengi dolabın mat bir beyaz ile kombinasyonunun L bir mutfak tasarımı ile bir araya geldiğini görüyoruz. Mutfağın genelinde ana renk olarak beyaz renk kullanılıyor ve daha az yer kaplayan üst dolapların yüzeylerinde mutfağın ferahlığını boğmayacak bir ahşap tonu tercih ediliyor.

14- Farklı formlara uyum sağlayabilen renkler

Ay Mutfak Tasarım LTD.Şti – mutfak/banyo/anahtar teslim/tadilat: tarz Mutfak, Modern
Ay Mutfak Tasarım LTD.Şti

mutfak/banyo/anahtar teslim/tadilat

Ay Mutfak Tasarım LTD.Şti

Çoğu mutfak tasarımı şekil olarak birbirine benzer. Ya L şeklinde bir tasarım, ya mutfak adalı geniş bir tasarım, ya da koridor oluşturan dikdörtgen formlu mutfak dekorasyonları çıkıyor çoğunlukla karşımıza. Ancak farklı formlu ve tasarımdaki mutfaklar söz konusu olduğunda renk seçimi çok daha önemli hale geliyor çünkü farklı renkler farklı geçişler ve göz alışkanlıkları ortaya çıkarıyor. Kahverengi ve beyaz ikilisi farklı form ve tasarımlardaki mutfaklar için de en ideal renk kombinasyonlarından biri çünkü her zaman yumuşak geçişler ve hoş bir görünüm ortaya çıkarıyor. 

15- Işıl ışıl ve iç açıcı bir çağdaş mutfak modeli

Ve son olarak hem koyu renk ahşabın doğal dokusunun hem de pırıl pırıl bir beyaz ışıltının bir araya geldiği iç açıcı ve ferah bir mutfak tasarımını ziyaret ediyoruz. Oldukça fütüristik bir ambiyansı olan mutfakta tavan dekorasyonu, zemin döşemeleri ve siyah mermer dokusunun da katkıları ile ezber bozan ve albenili bir mutfak planlaması göze çarpıyor. 

CCT INVESTMENTS – Interior Designs : tarz Mutfak, Modern
CCT INVESTMENTS

Interior Designs

CCT INVESTMENTS

Eğer mutfağınızı yenilemeyi planlıyorsanız ve daha fazla ilham veren fikre ihtiyacınız varsa Aklınızı başınızdan alacak modern mutfak modelleri başlıklı yazımıza da tıklamanızı tavsiye ediyoruz! 

Sizce en güzeli hangisi?
Casas inHAUS: tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!