Bağ evi yaptırmadan önce bilmeniz gereken her şey Bir bağ evi sahibi olmak için yapılması gerekenler, bağ evi modelleri

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Bağ evi yaptırmadan önce bilmeniz gereken her şey

umit atdağ umit atdağ
SAKLI GÖL EVLERİ – Saklı Göl Evleri:  tarz Evler
Loading admin actions …

Hepimizin hayali olan köy evi sahibi olmak, hayatımızın geri kalanını bir bağ evinde geçirmek ve mutlu bir hayat sürmek düşüncesi, şehirlerin kalabalıklaşmış olması ve betonarme yapıların insanları boğacak duruma gelmiş olmasından dolayı günümüzün temel düşüncesi halini almıştır. Artık yaşlısı, genci herkes doğa ile iç içe bir bağ evinde yaşamak için farklı köylerde arazi arıyor. Peki bir bağ evi sahibi olmak ve yasal yükümlülüklerinizi yerine getirmek için neler yapılmalı ? 

Bir bağ evi sahibi olmak ve hayatınızın geri kalanını mutlu bir şekilde sürdürmek için öncelikle doğanın kalbinde yer alan ve doğal yaşam sürebileceğiniz bir köy, mezra, kasaba gibi yaşam alanından arazi satın almalısınız. Arazi satın alırken hisseli olarak değil tapusu size ait olacak şekilde satın alma işlemini yapmalısınız.Hisseli satış işlemlerinde yapacağınız bağ evinin tapusu olmayacağı için eviniz kaçak görünecek, iskan alamadığı içinde su ve elektrik gibi temel ihtiyaçlar için abonelik yapamayacaksınız. Bu nedenle tapulu arazi satın almalı ve abonelik yaparken sorun yaşamamalısınız.

Arazi satın alma işleminden sonra yapılması gereken ikinci işlem ev inşa işine başlamak olmalıdır. Evinizi inşa etmeden önce modern mimariye sahip aynı zamanda köy yaşantısına uyumlu bir mimari proje çizdirmelisiniz. Mimari proje işleminde ihtiyaçlarınızı ön plana almalı, projeci ve mimarlar ile müşterek çalışarak projenin fonksiyonel, optimal ve kusursuz olmasını sağlamalısınız. Aksi durumda ortaya çıkacak ihtiyaçlar için yeni bir inşaat süreci yaşayabilirsiniz. Proje işleri için farklı bağ evi modellerini, köy evi projelerini incelemek sizin için akıllıca bir adım olacaktır. 

Bağ evi modelleri arasında yer alan ahşap bağ evi modelleri, doğa ile iç içe yaşam için oldukça ideal ev modelleridir. İsteğinize bağlı olarak betonarme veya konteyner ev modelleri de tercih edebilirsiniz. Ancak doğal yaşamı seven, doğanın içinde mutlu bir hayat sürmek isteyen biriyseniz ahşap bağ evi modelleri tercih etmelisiniz. Ahşap yaşayan bir malzeme olduğu için ve doğal özelliği üst düzey bir malzeme olmasından dolayı köy yaşamını en iyi hissedeceğiniz ev ahşap bağ evi olacaktır.

Bağ evi yapımı için doğru bir inşaat firması ile çalışılması gereklidir. Eğer doğru bir inşaat firması ile çalışmazsanız ev inşaatı için ayıracağınız bütçe yeterli olmayabilir, inşa süreci istediğiniz gibi ilerlemeyebilir, evin bitiş süresinde gecikmeler yaşanabilir ve bu durum size ekstra maliyet olarak geri döner.Bu nedenle daha önce bağ evi inşaatı yapmış, inşaat işlerinde yüksek referanslara sahip firmalar ile çalışılması çok önemlidir. 

Evinizi inşa ettirdikten sonra yapmanız gereken bağ evi için imar başvurusu yapmak ve bağ evi imar sorununu çözmektir. İmar alabilmek için bağ evinin inşa edildiği arazinin tamamının size ait olması ve tapusunun tek olması gerekir. Tapunuzu, evinizin onaylı mimari projesini, inşaat izin belgenizi ve inşaat ruhsatınızı alarak tapu ve kadastro müdürlüklerine gitmelisiniz. Tapu müdürlüğünde eviniz için iskan almak istediğinizi belirterek belgelerinizi teslim etmeli, inceleme işlemlerinin ardından imar için yatırılması gereken harç bedelini yatırmalısınız. Tüm bu işlemlerden sonra bağ evi imar problemi ortadan kalkacak ve eviniz artık imarlı bir ev olacaktır. Alacağınız imar ile eviniz için gerekli olan su, elektrik, doğal gaz, internet gibi temel ihtiyaçları karşılayan abonelikleri yapabilir ve bu işlemler sırasında sorun yaşamazsınız. 

Bir bağ evinde yaşamak ve doğal bir yaşam sürdürmek için başlıca yapılması gereken temel işlemler bu şekildedir. Bu işlemlerden birini eksik yaptığınızda kısa vade de sorun yaşayabileceğiniz gibi uzun vade de sorun yaşayabilir ve bağ evi keyfiniz bir eziyete dönüşebilir. Bağ evi inşaatı öncesinde mutlaka ahşap bağ evi modellerini incelemeli, projenizi işinin ehli bir mimara çizdirmelisiniz. İşinin ehli, tecrübeli mimarlar size alternatif proje fikirleri sunacaktır. 

Manzara için balkon

Bağ evi yapımı sırasında manzarayı karşıdan görecek bir teras veya balkonun olması şarttır. İlkbahar, yaz ve sonbahar aylarında serin havanın tadını çıkarmak, doğanın sesini dinlemek için bir balkon olmazsa olmazdır. Ahşap bağ evi projelerinde iki veya daha fazla cephe de balkon projesi yapılarak tüm cephelerden fayda sağlanıyor.

Ahşap bağ evi

Kuloğlu Orman Ürünleri – AHSB - AHŞAP EV MODEL B:  tarz Prefabrik ev
Kuloğlu Orman Ürünleri

AHSB – AHŞAP EV MODEL B

Kuloğlu Orman Ürünleri

Bağ evi modelleri arasında yer alan ve daha çok köy evi olarak bilinen ahşap bağ evi modelleri aynı zamanda geleneksel köy evleri olarak da kullanılmaktadır. Ahşap olmasından dolayı doğal bir ev olma özelliğine sahip olan bu ev modelleri aynı zamanda size doğal bir bağ evi yaşamının da anahtarını sunuyor. Eğer bağ evi modeli olarak kafanızda kesinleşmiş bir proje fikri yoksa ilham alabileceğiniz, tasarımları ile büyüleyici güzelliğe sahip evlere bakmanızda fayda var.

Doğal dış cephe

SAKLI GÖL EVLERİ – Saklı Göl Evleri:  tarz Evler
SAKLI GÖL EVLERİ

Saklı Göl Evleri

SAKLI GÖL EVLERİ

Bağ evi modelleri arasında yer alan evlere baktığınızda dış cephelerinin doğal renklere sahip olduğu ve bulunduğu bölge ile uyumlu tasarımlara sahip olduğunu görebilirsiniz. Doğal bir dış cephe doğal yaşamın bir parçası olduğu gibi görsel olarak da bir bütünün parçası gibi görünecektir. Evinizin dış cephe görseli için ahşap kaplama yaptırmak akıllıca olacaktır.

Doğal yalıtım malzemeleri

Bağ evi projesi yapılırken, evin inşa edileceği bölgenin iklimsel özelliklerine göre yalıtım malzemeleri seçilir. Eğer eviniz çok soğuk bir bölge de yer alıyorsa ve ahşap bağ evi modeli tercih etmişseniz iki cephe arasında kalan alana doğal yalıtım malzemeleri olan saman balyaları, saz kümeleri yerleştirebilirsiniz. Sıkıştırılmış balyalar ve kümeler şeklinde yerleştirilecek olan bu malzemeler yalıtım konusunda size avantaj sağlayacaktır.

Kütük bağ evi modeli

Ahşap bağ evi modeli tercih etmek size bir çok konuda avantaj sağlar. Eğer ahşap dışında kütük kullanmayı tercih ederseniz hem daha sağlam hem de daha korunaklı bir bağ evine sahip olmuş olursunuz. Kütüklerin yerleştirilmesinin ardından kütükler arası yalıtım işlemleri yapılmalı, iç cepheye çam reçinesi sürülerek kusursuz bir bağ evi ortaya çıkarılmalıdır.

Çevre düzenlemesi

İDEA BODRUM MİMARLIK – gümüşlük taş evler:  tarz Evler
İDEA BODRUM MİMARLIK

gümüşlük taş evler

İDEA BODRUM MİMARLIK

Her ne kadar doğanın içinde yaşıyor olsanız da çevre düzenlemesi bir evin olmazsa olmazıdır. Evinizin inşa işlemleri bittikten sonra bir bahçe düzenlemesi yapılması, çiçeklerin yerleştirileceği teras ve balkon uygulamalarının yapılması gereklidir. Doğal bir yaşam sadece doğayı izlemekle olmaz. Sizinde küçükde olsa bir bahçe düzenlemesi yapmanız gereklidir. 

Bağ evi projeleri

Bağ evi inşaatı için gerekli olan proje aşaması için bir mimar ile çalışılması kadar daha önce inşa edilmiş ve projesi çizilmiş bağ evlerini de incelemiş olmak gereklidir. Bağ evi projeleri ihtiyaçlara göre şekillendiği için evinizin projesini çizdirmeden örnek evlere mutlaka bakmalısınız. Ben örnek ev projelerini nereden bulacağım diye düşünüyorsanız '' İnşaat planları ile birlikte 10 şahane müstakil ev projesi '' yazımızı mutlaka incelemelisiniz. 

Bu ev modellerini beğendiniz mi ? 
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!