Türkiye'den 15 mutfak, 15 harika fikir!

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Türkiye'den 15 mutfak, 15 harika fikir!

homify.com.tr homify.com.tr
MUTFAK VE BANYO TASARIMLAR Rustik Mutfak erenyan mimarlık proje&tasarım Rustik
Loading admin actions …

Elbette herkes kendi evinin ya da mutfağının ihtiyaçlarını en iyi kendisi bilir ve buna göre de gerekli yerlerde önlemini alır. Ama homify'da yayınladığımız yüzlerce yazıda görmüş olabileceğiniz gibi, ev dekorasyonuna en çok kafa yoran, bu konunun en çok düşkünü olanların bile aklına gelmeyecek küçük bir dokunuş ya da orijinal bir dekorasyon fikri olabilir. Bu yazıda özellikle mutfağını seven okurlarımız için Türkiye'den 15 parlak mutfak fikrini bir araya getirmeye çalıştık.

1. Köşe takımı yerine sedir

Mekan Tasarımı Modern Mutfak Bilgece Tasarım Modern
Bilgece Tasarım

Mekan Tasarımı

Bilgece Tasarım

İşte şahane bir fikir. Mutfakta köşe takımını ya da ayrı bir oturma grubunu sevenler için dolapların içindeki bir niş üzerinde yaratılan bu küçük sedir, hem alandan tasarruf sağlıyor, hem de çok özgün ve şirin bir görüntü veriyor.

2. Tezgah ışıklandırması

Mutfağınızda biraz değişiklik ya da sıcaklık istiyorsanız bu örnekteki gibi tezgah arkasına hoş bir ışıklandırma düzeneği döşeyebilirsiniz. Tabii bunun için turuncu tonları gibi sıcak bir renk seçmeyi unutmayın.

3. Tezgâhla bütünleşen masa

Mekan Tasarımı Modern Mutfak Bilgece Tasarım Modern
Bilgece Tasarım

Mekan Tasarımı

Bilgece Tasarım

Yemeklerini mutfakta yiyen geniş aileler için en iyi formüllerden biri bu örnekteki gibi tezgâhı da mutfak masasısının bir uzantısı olarak düşünmek olabilir. Son derece işlevsel bir çözüm.

4. Çıplak tuğla

Modern Mutfak homify Modern

Son zamanların modası olan çıplak tuğla duvarlar mutfağın tamamında olmasa bile bir kısmında uygulandığında bu örnekteki gibi kendine has bir sonuç verebilir.

5. Renkli mobilyalar

Mutfağınızın havasını değiştirmek, monotonluğu bozmak istiyorsanız uzağa gitmenize gerek yok. Canlı renklere sahip birkaç parça mobilya ile ya da mevcut mobilyalarınızdan bazılarını boyayarak bunun gibi farklı bir mutfak elde edebilirsiniz.

6. Halıyla salon atmosferi

CCT 172 Project in Trabzon Modern Mutfak CCT INVESTMENTS Modern
CCT INVESTMENTS

CCT 172 Project in Trabzon

CCT INVESTMENTS

Mutfakta vakit geçirmeyi seviyorsanız ve mekânınız müsaitse normalde salon için uygun olabilecek bir halıyla mutfağı daha samimi, sıcak ve oturulabilir bir oda haline getirmeniz mümkün.

7. Ahşap sıcaklığı

Bir şehir evi için uygun düşmeyebilir ama doğayla iç içe yaşayanlar için ahşap sadece mutfak dolabı ya da tezgahta değil duvarlar ve zemin dahil olmak üzere mutfağın tamamında düşünebileceğiniz bir seçenek olabilir.

8. Avize şıklığı

Yunus Emre Villa - İsveç Modern Mutfak VERO CONCEPT MİMARLIK Modern
VERO CONCEPT MİMARLIK

Yunus Emre Villa – İsveç

VERO CONCEPT MİMARLIK

Mutfak ışıklandırmasında genelde akla gelen ilk çözümlerden biri olmamasına rağmen buradaki gibi daha klasik ve seçkin görünümlü bir mutfağınız varsa, bu manzarayı tamamlamak için kusursuz çözüm hoş ve uyumlu bir avize olabilir.

9. Taş duvarlar

Mutfak duvarları genellikle sade bırakılır ama burada olduğu gibi orijinal bir çözüm arayanlar illa ki gerçek taş duvarlara sahip olmak zorunda değil. Bu görüntüyü veren bir duvar kağıdı da işinizi görebilir.

10. Mutfağınızı ayaklandırın

Tezgah & Banko Modern Mutfak Ege Mermer Granit Modern
Ege Mermer Granit

Tezgah & Banko

Ege Mermer Granit

Diyelim ki mutfağınızdan sıkıldınız ve içinizi kıpır kıpır ettirecek bir ortam istiyorsunuz. İşte size çözüm: Dolap kapaklarının rengini ya da mutfak masanızı değiştirin ve hayatınıza biraz renk ve çılgınlık katmaktan korkmayın.

11. Orijinal davlumbaz

Modern Mutfak homify Modern

Özelllikle ada tezgahlı mutfaklarda orijinal bir görüntü sağlamak için biraz paraya kıyıp bu örnekteki gibi tamamıyla özgün tasarımlı bir davlumbaz bulmaya çalışabilirsiniz.

12. Çiçekleri unutmayın

Modern Mutfak homify Modern

Mutfağınız için olabilecek en düşük bütçeli dekoratif dokunuşun peşindeyseniz, hemen bahçenize ya da mahallenizin çiçekçisine koşun ve mutfak masasını ya da tezgahı şöyle bir şenlendirmeye çalışın. Hem bakın, bahar geliyor…

13. Çift renkli dolaplar

F.C. Mutfak Tasarımımız Modern Mutfak Point Dizayn Modern
Point Dizayn

F.C. Mutfak Tasarımımız

Point Dizayn

Mutfağınızda yapabileceğiniz basit dekorasyon oyunlarından biri de dolapları yekpare bir renk yerine farklı renklerde seçmek ya da boyamak olabilir. Buradaki mor mutfağın tamamına uygulanmış olsa mekânı boğabilecekken, şimdi çok da ahenkli bir görünüm sunuyor.

14. Yapma meyveler

Mutfak Uygulamalarımız Modern Mutfak Akdeniz Dekorasyon Modern
Akdeniz Dekorasyon

Mutfak Uygulamalarımız

Akdeniz Dekorasyon

İşte yine düşük bütçeli bir dekorasyon önerisi. Akdeniz Dekorasyon imzalı bu mekânda olduğu gibi, bir zamanlar çok moda olan yapma meyveler, çıplak bir mutfak masasını hoş ve çekici göstermenin en basit ve garantili yollarından biri.

15. Perde ilavesi

Genel olarak Akdeniz tarzına sahip olan bu mutfağı sıradışı ve sıcak kılan en önemli etkenlerden biri de o çiçekli perde ilavesi olmuş. Unutmayın, mekânınızı perdeyle süslemek için illaki bir pencereye de ihtiyacınız yok. 

Bu yazıyı beğendiyseniz, ’Herkese göre bir mutfak var’ başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!