Ahşap kullanarak dekorasyonu zengin ve doğal hale getirmek için 9 fikir Doğal bir malzeme olan ahşabı dekorasyona ekleyerek yapabileceğiniz

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Ahşap kullanarak dekorasyonu zengin ve doğal hale getirmek için 9 fikir

umit atdağ umit atdağ
GN İÇ MİMARLIK OFİSİ – Mall Of Istanbul Rezidans :  tarz Oturma Odası,
Loading admin actions …

Günümüz dekorasyonları daha çok endüstriyel metal objeler üzerine yoğunlaşıyor olsa da geçmişten günümüze kadar her dönem kullanılan ahşap malzeme yerini korumaktadır. Günümüzde dekorasyonlar endüstriyel tasarımlar şeklinde yapılmaktadır. Dekorasyon içinde ahşap kullanımı için ahşap dekorasyon fikirleri dekorasyona entegre edilebilir. Metal merdiven için ahşap merdiven basamakları, duvarlar için ahşap paneller, ahşap masa, ahşap sandalye, masif ahşap oturma grupları, ahşap tv üniteleri gibi objeler dekorasyon içine entegre edilerek doğal ve daha görsel bir dekorasyona imza atılabilir. Modern dekorasyon içinde kullanılmayan ahşap aslında dekorasyonun ana fikrini oluşturmaktadır. Evinizde kullanacağınız her mobilya da, her eşya da ahşap unsurlar bulundurabilirsiniz.  Ahşap, doğallığı ve yaşayan bir malzeme olma özelliği ile ferah bir ev dekorasyonu yapmak isteyenlerin vazgeçemediği bir malzemedir. Evinizi inşa ederken kullanabileceğiniz, terasınızın zeminine kaplayacağınız veya mobilya olarak evinizin içinde kullanabileceğiniz bir malzeme olmasının yanında diğer malzemelere göre kaynağının bol olması, işlenmesinin kolay olması, ekonomik fiyatlara satılması ve işlendiğinde mükemmel yüzeylere sahip olması gibi avantajları size sunan ahşap malzemeler dekorasyonun hem doğal hem de görsel olarak kusursuz olmasını sağlıyor. Doğal ve ahşabın yoğun kullanıldığı bir dekorasyon için ahşabı şu yöntemler ile kullanabilirsiniz:

* Ahşap malzeme kullanarak evinizde doğallığı yaşatabilmek adına; ahşap merdivenler tercih edebilirsiniz. Sağlamlık ve dayanıklılık bakımından metal merdivenler ile kıyaslandığında aynı dayanıklılığı gösteren ahşap merdivenler, salon veya giriş alanında doğal ve görsel bir dekorasyon yapmanızı sağlayacaktır. Evinizin doğal mimarisinde betonarme bir merdiven varsa merdiven basamaklarını ahşap ile kaplayarak ahşap merdivene sahip olabilirsiniz. 

* Duvar dekorasyonu yaparken ahşap duvar panelleri tercih edebilir bu sayede bir taş ile iki kuş vurmuş olursunuz. Ahşap panellerin doğallığı ve duvar dekorasyonun estetiği ile birleşince ortaya mükemmel bir salon dekorasyonu çıkacaktır. 

* Dekorasyon içinde ahşap kullanabileceğiniz bir alan yoksa süs aksesuarlarınızı ahşap objeler içinden seçmelisiniz. Ahşap objeler renkli ve doğal halleri ile dekorasyonunuzu daha zengin hale getirecek ve doğallığı en üst düzeye taşıyacaktır. 

* Ahşap mobilyalar evinize zenginlik kazandıracak olan doğal mobilyalardır. Modern, geleneksel veya Avrupai bir dekorasyon yapmak isterseniz ahşap mobilyalar dekorasyon içinde mükemmel bir uyum içinde kullanabileceğiniz mobilyalardır. 

* Evinizde kullanacağınız masa, sandalye gibi mobilyaları ahşap masa, sandalye olarak veya ahşap – metal karışımlı mobilyalar olarak tercih etmelisiniz. Ahşap içeren mobilyalar tüm dekorasyonlar içinde ışıl ışıl duracak ve daha doğal dekorasyonlar yapmanıza yardımcı olacaktır. 

* Ahşabı kullanabileceğiniz farklı fikirler arasında seperatörler de yer alır. Odanızı iki farklı alana ayırmak için, giriş alanı ile salonun birleşim alanını keskinleştirmek için, mutfak içinde yemek masası ile mutfak alanını belirgin bir şekilde bağımsız alanlar haline getirmek için veya küçük bir evde yatak odası ile diğer alanları ayırarak farklı odalar haline getirebilmek için ahşap seperatörler kullanabilirsiniz. 

Ahşap malzeme kullanarak doğal ve bir o kadar da zarif dekorasyonlar yapmak için çok farklı dekorasyon fikirleri geliştirilebilir. Ahşap dekorasyon fikirleri ile ilgili bilgi alabilmek, farklı dekorasyon fikirlerini evinizde uygulayabilmek için işinin ehli uzmanlardan yardım almalısınız. Hangi ahşap türünün hangi malzemeler ile uyumlu olduğunu bilen, ekonomik ahşap malzemeler tedarik etmenizi sağlayan profesyonel iç mimarlar ile çalışmak size tahmin edemeyeceğiniz avantajları sunacaktır. 

Ahşap merdivenler

homify:  tarz Koridor ve Hol,
homify

OHY Evi Sunflower Sitesi

homify

Üst kata ulaşım için kullandığınız merdiven ahşap olmasa bile ahşap ile kaplayabilir, ahşap korkuluklar ekleyerek doğal ahşap bir merdiven haline getirebilirsiniz. Ahşap merdivenler, renkleri, desenleri, dokuları ile bulundukları alana harika bir görsel ekleyen, dekorasyona mükemmel katkılar sağlayan dekorasyon unsurlarıdır. 

Ahşap özellikli dolaplar

homify:  tarz Mutfak,
homify

OHY Evi Sunflower Sitesi

homify

Yatak odası, mutfak, salon ve diğer alanlarda kullandığınız muhafaza alanlarının ve dolapların dış çerçevelerini ahşap özellikli olarak tercih edebilirsiniz. Ahşap dolaplar örnek dekorasyondaki gibi farklı unsurlar ile bütün olarak düşünüldüğünde hem kusursuz dekorasyonlar yapmanızı sağlayacak hem de görsel olarak kusursuz ahşap dekorasyonlar yapmanıza yardımcı olacaktır. 

Doğal seperatörler

Fabbrica Mobilya – KUMTAŞ KONUT :  tarz Mutfak,
Fabbrica Mobilya

KUMTAŞ KONUT

Fabbrica Mobilya

Evinizde geniş bir odayı ikiye bölerek bağımsız odalar oluşturmak istiyorsanız, mutfağı diğer alanlardan ayrı bir alan haline getirmek istiyorsanız resimdeki gibi şık tasarımlara sahip seperatörler tercih edebilirsiniz. Ahşap seperatörler aynı zamanda ikiye ayrılan odaların daha görsel ve daha zarif dekorasyonlara sahip olmasını sağlayarak size avantaj sağlayacaktır. Oturma odası gibi alanlarda ahşap seperatör kullanmak için ilham veren oturma odası dekorasyonlarına göz atmalı ve bütünlük oluşturacak seperatör örneklerinden kopya çekmelisiniz. 

Yatak odası dekorasyonları

Fabbrica Mobilya – KUMTAŞ KONUT :  tarz Yatak Odası,
Fabbrica Mobilya

KUMTAŞ KONUT

Fabbrica Mobilya

Küçük evlerde geniş bir alan yatak odası, oturma odası, çalışma odası ve mutfak olarak kullanılır. Bu tür evlerde sanal olarak sınırlar oluşturmak adına örnek uygulamada olduğu gibi ahşap yatak başlıkları, ahşap duvar panelleri, ahşap seperatörler kullanabilir ve sanal sınırlarınızı oluşturabilirsiniz.

Ahşap tv üniteleri

Salon veya oturma odası gibi alanlarda kullanacağınız televizyon üniteleri için doğal ahşap malzemeler kullanmalısınız. Tasarımına sizin karar vereceğiniz tv üniteleri için göz kamaştırıcı doğallıkta ahşap kullanabilir ve resimdeki gibi odaya canlılık kazandırabilirsiniz. İsteğinize göre odanın ölçüsüne göre geniş tasarımlar tercih edebilir ve görsel olarak harika bir tv ünitesine sahip olabilirsiniz. 

Kitaplıklar

homify:  tarz Oturma Odası,
homify

Tema İstanbul Örnek Daire 2+1 Salon

homify

Evinizde mutlaka yer alan kitaplık, süs aksesuarları muhafaza alanları için ahşap tercih etmelisiniz. Kitaplıklar işlevsel özelliklere sahip mobilyalar olmalarının dışında görsel olarak da dekorasyona katkı sağlayan mobilyalardır. İç dekorasyon fikirlerinin hemen hemen tamamında yer alan kitaplıkları şık ve zarif bir şekilde kullanabilmek için '' Ev dizaynı ile ilgilenenler için iç dekorasyon modelleri '' yazımızı mutlaka incelemelisiniz. 

Duvar panelleri

Ahşap duvar panellerini ister sadece duvar dekorasyonu olarak kullanabilir isterseniz de televizyon ünitesinin arka planı olarak kullanabilirsiniz. Her iki kullanım modelinde de yapılması gereken tasarımı ile göz kamaştıran, renkleri ile hayranlık uyandıran ahşap paneller kullanmaktır. Ahşap duvar panelleri doğal bir salon dekoraysonu için ilk tercih edilecek ahşap objeler arasındadır.

Asma kat tasarımları

Eviniz yüksek tavanlı odalara sahipse ise asma kat oluşturabileceğiniz tasarımlara imza atabilirsiniz. Ahşap kolay şekillenebilen ve montajı diğer malzemelere göre çok daha kolay olan bir malzeme olduğu için asma kat tasarımlarınız da kat tabanı olarak ve yan duvarları olarak ahşap kullanabilirsiniz. 

Doğal ahşap merdiven tasarımları

Evinizde doğallığı pekiştirmek ve en üst düzeye çıkarmak için doğal ahşap merdiven tasarımları tercih edebilirsiniz. Sadece ahşap malzeme kullanılarak inşa edilen bu merdivenler bulundukları alana görsellik ve doğallık kazandıracaktır. Rengi ile dekorasyona katkı sağlayan ahşap merdivenler cam ile de desteklenebilir.

Ahşap uygulamaları beğendiniz mi ? 
Casas inHAUS:  tarz Evler,

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!