Visal Merdiven – Aydın Tekstil - İstanbul:  tarz

Cam merdiven ile zarif dekorasyon örnekleri

umit atdağ umit atdağ

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Merdivenler, üst kata ulaşımı sağlayan bir ulaşım yolu olmanın dışında genel dekorasyon içinde dekorasyona zarafet kazandıran bir obje olarak da kullanılmaktadır. Günümüzde modern tasarımlara sahip merdivenler artık dubleks evlerin tamamında yer alırken ve iş yeri gibi alanlarda ise farklı mimarilere sahip merdivenler yer almaktadır. Ahşap, metal merdivenlerin yanında günümüzde daha fazla tercih edilen cam merdiven modelleri artık zarafetleri ve şık tasarımları ile göz kamaştırmaktadır. Cam merdivenler, cam basamaklı merdiven modelleri, dekoratif cam merdivenler, döner cam merdivenler olarak farklı tasarımlarda tercih edilebileceği gibi sadece cam korkuluklu merdivenler, cam basamaklı merdivenler olarak da tercih edilebilir. Evinizin, iş yerinizin dekorasyonu ile uyumlu malzemelerin kullanıldığı merdiven modelleri tercih ederek görsel olduğu kadar hayranlık uyandıran bir merdivene sahip olmak, aynı zamanda üst kata ulaşımı daha kolay hale getirecek  tasarımlarda merdivenler tercih etmek çok önemlidir. İster ahşap olsun ister metal olsun merdiven tasarımında cam ile uyumlu malzemeler olması çok önemlidir. Cam ile benzer görünüme sahip kompozit malzemelerin kullanılması cam ile kompozit malzemelerin ayrıştırılmasını zorlaştıracak ve görselliği istenilen düzeye getiremeyecektir. Bu nedenle kullanılacak malzemelerin cam merdiven modelleri ile uyumlu olması çok önemlidir. 

Cam merdiven modelleri, tamamen cam olarak tasarlanabileceği gibi sadece basamakları cam olan merdiven modelleri olarak veya sadece korkulukları cam olan merdiven modelleri şeklinde de tasarlanabilir.Özellikle yüksek katlara ulaşım için cam merdiven tercih edilecekse korkuluklarında cam olması çok önemlidir. Merdiven cam korkuluk modelleri, istenilen ölçülerde ve uzunluklarda tedarik edilebileceği gibi cam filmleri ve kumlama tekniği ile farklı renklere ve desenlere de sahip hale getirilebilir. Ayrıca temperlenmiş cam kullanılarak elde edilen cam korkuluk modellerinin kırılmamıs durumunda insan sağlığına olumsuz etki edecek her hangi bir risk ihtiva etmemektedir. Araba camı gibi un ufak hale gelecek olan temperlenmiş cam, film kullanılmış ise dağılmadan kalacaktır. Merdiven basamaklarında da kullanılan temperlenmiş camlar, basamakların daha sağlıklı ve sağlam olmasını sağlar. Cam basamaklı merdivenlerin korkuluklarını cam tercih edebileceğiniz gibi ahşap veya metal olarak da tercih edebilirsiniz. eviniz, iş yeriniz veya ofisiniz için en ideal merdiven modelinin hangisi olduğuna karar vermek ve kullanılacak olan malzemeyi sağlıklı bir şekilde seçebilmek için merdiven ve korkuluk modellerinin yer aldığı sayfamızı mutlaka ziyaret etmeli ve örnek merdiven uygulamalarına göz atmalısınız. 

İşlemeli cam korkuluklar

Nuevo Tasarım – Klasik villa projesi:  tarz Koridor ve Hol
Nuevo Tasarım

Klasik villa projesi

Nuevo Tasarım

Merdiven tasarımına karar verirken yeterli boş alan olması sizin için avantaj olacağı gibi yeterli boş alanının olmaması durumu da sizi zora sokacaktır. Cam merdivenler için düz merdiven tipi ideal bir modelken dönel merdiven tipi ise özel tasarım gerektirecektir. Bu tip merdivenleri daha zarif bir görünüme kavuşturmak adına yapılması gereken işlemeli cam modelleri tercih etmek, cam korkuluğun aynı zamanda merdiven dairesine zarafet kazandırmasını sağlamaktır.

Cam ve metal birleşimi

tunay merdiven – TUNAY MERDİVEN:  tarz Ofis Alanları
tunay merdiven

TUNAY MERDİVEN

tunay merdiven

Merdiven tasarımlarında sağlamlık ve dayanıklılık çok önemlidir. Eğer merdiven dairesinin rijitliği istenilen seviye de değilse titreşimi önlemek adına metal limonluklara sahip merdiven modelleri tercih edilmelidir. Cam basamaklar ve cam korkuluk modelleri ile tamamlanacak olan cam basamaklı merdiven hem güvenli bir merdiven olarak hem titreşime karşı dayanıklı bir merdiven olacak hem de görsel olarak bir şölen oluşturacaktır. Görsel olarak insana zevk veren tasarımlar ile evinizde göz kamaştırıcı tasarımlara yer verebilirsiniz.  

Ahşap cam bütünlüğü

Cam, zarafeti ve şıklığı ile kullanıldığı her alanda zarafet kazandıran bir malzemedir. Bu nedenle merdivenlerde cam tercih edilmekte ve cam basamaklı merdiven modelleri veya cam korkuluklu merdiven modelleri ile göz kamaştırıcı merdiven tasarımları yapılmaktadır. Bu uygulamada odluğu gibi ahşap basamaklı merdiven modeli cam korkuluk ile tamamlanmış ve ortaya çok zarif bir merdiven modeli çıkarılmış. Eviniz için en uygun merdiven modelini seçmek ve cam merdiven modelleri arasından en zarif modeli seçmek için merdiven tasarımları ve merdiven fikirlerinin yer aldığı sayfamızı ziyaret etmelisiniz. 

Şıklığın en somut hali

özgarip cam ltd şti – Cam Korkuluk Cam Parapet:  tarz Koridor, Hol & Merdivenler
özgarip cam ltd şti

Cam Korkuluk Cam Parapet

özgarip cam ltd şti

Merdiven cam korkuluk modelleri çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Cam merdiven modeline göre tasarımı yapılan merdiven korkulukları istenildiğinde sadece cam istenildiğinde ahşap cam karışımı şeklinde yapılabilir. Ahşap cam merdiven modellerinde kullanılacak cam korkuluklar için doğru tasarımlar yapılmalı en şık tasarımlar ile etkileyici merdiven modelleri oluşturulmalıdır.

Cam basamaklar

tutkukulege – Cihangir Cam Basamaklı Merdiven - Sinan Gül' ün evi. :  tarz İç Dekorasyon
tutkukulege

Cihangir Cam Basamaklı Merdiven – Sinan Gül' ün evi.

tutkukulege

Merdivenlerde korkuluk olması şart değildir. İnsan güvenliği için uygulanan cam korkuluklar tasarıma eklenmeden şık tasarımlara sahip limonluğu olmayan merdiven modelleri de tercih edilebilir. Cam basamakların duvara monte edildiği, zarafeti ile göz kamaştıran,i tasarımı ile büyüleyen cam merdiven modelleri salona, ofise veya giriş alanına zarafet kazandıracaktır. İstenildiğinde cam veya ahşap korkuluk ile de desteklenebilecek olan bu tasarım ile harika dekorasyonlara imza atabilirsiniz. 

Düz merdiven modelleri

Visal Merdiven – Osmanlı Kuyumculuk - İstanbul:  tarz Koridor, Hol & Merdivenler
Visal Merdiven

Osmanlı Kuyumculuk – İstanbul

Visal Merdiven

Merdiven tasarımları yapılırken kullanılacak malzemeye karar verilmelidir. Düz merdiven tipi tercih edilecekse temperlenmiş cam modeli tercih edilerek cam merdiven modeli  ile harika bir uygulama yapılabilir. Merdiven korkuluğu olarak da kullanabileceğiniz temperlenmiş cam ile renk ve desen bütünlüğü oluşturacak dekorasyonun mükemmel olmasını sağlayacaksınız.

Cam merdiven Tasarımları

Visal Merdiven – Tümosan - Konya:  tarz Koridor, Hol & Merdivenler
Visal Merdiven

Tümosan – Konya

Visal Merdiven

Evinizde, ofisinizde veya çalışma alanınızda ihtiyaç duyduğunuz merdiven modeli için bir uzman yardımı almalısınız. Alan ölçüleri ile birlikte mimari yapıya göre karar verilecek olan merdiven tipini seçtikten sonra cam merdiven modeli, ahşap merdiven modeli veya metal merdiven modeli seçeneklerinden birini seçmelisiniz. Evime hangi merdiven modeli daha iyi yakışır diye düşünüyor ve karar veremiyorsanız yapmanız gereken '' Eviniz için doğru merdiven tasarımını nasıl bulabilirsiniz ? '' başlıklı yazımızı incelemektir. Birbirinden güzel ve göz kamaştırıcı cam merdiven modellerinin yer aldığı sayfamız size farklı fikirler sunacaktır. 

Renkli cam merdivenler

Visal Merdiven – Yüzer Orman Ürn. - İstanbul:  tarz Koridor, Hol & Merdivenler
Visal Merdiven

Yüzer Orman Ürn. – İstanbul

Visal Merdiven

Evinizin veya ofisinizin genel dekorasyonu ile uyumlu olmasını sağlamak için renklendirilmiş cam ile yapılmış cam merdiven modeli tercih edebilirsiniz. Renkli camlar, aynı zamanda merdivenin  daha zarif ve canlı olmasını sağlayan unsurlar olduğu için göz kamaştırıcı bir görünüme sahip olurlar. Ayrıca görselliği ile dekorasyona katkı sağlayan özelliklere sahip olması de evinizin, ofisinizin veya iş yerinizin dekorasyonu için size avantaj sağlayacaktır. 

Cam ve metal karışımı

Visal Merdiven – Aydın Tekstil - İstanbul:  tarz Koridor, Hol & Merdivenler
Visal Merdiven

Aydın Tekstil – İstanbul

Visal Merdiven

Cam malzemeler her zaman bulundukları alana zarafet kazandıran, bulundukları alanı güzelleştiren malzemelerdir. Bu nedenle cam merdiven modelleri tasarlanmış ve evlerde kullanılmıştır. Cam merdiven modellerinde cam korkuluklar kullanılabileceği gibi metal korkuluklarda kullanılabilir. Metal malzemeler yansıtıcı yüzeyleri ve zarif tasarımları göz kamaştıran metal malzemeler cam ile birlikte tercih edildiğinde ortaya resimdeki gibi harika bir görsele sahip merdiven çıkacaktır. 

Bu merdivenleri beğendiniz mi ? 
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!