Este Mimarlık Tasarım Uygulama San. ve Tic. Ltd. Şti. – Salon/Yemek Odası:  tarz

İstanbul Atakent'te Avrupa Konutları'ndan örnek daire uygulaması

Meral Eser Meral Eser
Google+

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

homify'da konut projeleri ve mimarlık firmalarının tasarım çalışmaları oldukça ilgi görüyor. Bu yazımızda ise modern ve şık dizayna sahip konut projelerine yer verdik. İsanbullu firma olan Este Mimarlık, 2013 yılında kurulmuş. 2013 yılından beri tasarım ve uygulama, mimari projeler, iç mimarlık hizmetleri veren bir mimarlık firması. Ayrıca proje danışmanlığı, konsept proje geliştirme ve inşaat alanlarında da kullanıcılar için hizmet veriyor. 

Özgün ve çağdaş mimari anlayışıyla hizmet veren firma, kullanıcı ihtiyaçlarını muntazam karşılayacak akılcı çözümlerle estetik unsurları bir araya getiriyor. Firmanın faaliyet alanları; lüks konut, villa, satış ofisi, örnek daire, ofis, mağaza, hastane, okul, otel, restoran, kafe gibi birçok projeyi kapsıyor.

Bu yazımızda Artaş Avrupa Konutları Atakent 4 projesinin örnek dairesine ait görsellerini paylaşacağız. Son derece şık ve modern çizgiye sahip daire tasarımı farklı bir firmanın çalışması olup, uygulamaları Este Mimarlık tarafından yapılmış. Uygulama çalışmalarını yakından inceleyelim ve modern daireyi fotoğraflarıyla birlikte tanımaya başlayalım. Este Mimarlık ile bağlantı kurmak ya da diğer projelerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Şık ve elagan

Modern çizgilerle şık bir yemek alanı dizayn edilmiş. Renk uyumu ve ahenk ön plana çıkıyor. Duvara monte konsol, kapaklı raf sistemleri ile depolama ihtiyacını muntazam karşılıyor. Tavana uzanan ayna modeli ise mekana derinlik katıyor. Yemek alanını odak alan şık aydınlatma üniteleri ile çiçek gibi bir yemek alanı dizayn edilmiş. Son derece şık ve elegan.

Sıcak atmosfer

Oturma alanı ile yemek alanı ilişkisini burada görmekteyiz. Oturma alanı ile yemek alanını bölücü duvar olmaksızın ayırmanın birçok yöntemi mevcut. Alanları ayıran ışıklandırma unsurları, halı ya da mobilyaların konumu özel hale getirir. Oturma alanına yakından bakalım.

Yemek alanında olduğu gibi oturma alanını odak alan modern bir aydınlatma aksesuarı mevcut. Açık raf sistemleri ve cam kapaklı raflar mevcut. Sanatsal objeler, fotoğraflar, biblo ya da çiçekler için göz hizası alanlar uygun sergileme alanları. Dairesel formlarla modern sehpa modelleri modern stil döşenen daire için ideal olarak seçilmiş.

Yatak odası

Konfor ve rahatlık esas alınan yatak odasında evin diğer alanlarında olduğu gibi modern çizgiler hakim. Kontrast renk tonlarının yanı sıra sıcaklık katan bir ışıklandırma ve yeşil tonlar kullanılmış. Yatak örtüleri, yastık kılıfı ve mobilyalarda renk uyumu ve ahenk oluşturacak bir renk paleti kullanılmış. Doğal ışık ihtiyacı muntazam karşılanıyor ve ihtiyaca uygun dingin bir atmosfer oluşturulmuş.

Kız çocuk odası

Kız çocuk odası olarak düzenlenen bu örnekte pastel renkler kullanılmış. Açık renk tonlarıyla ferah bir yaşam alanı dizayn edilmiş. Dekoratif amaçlı duvar dekorunu süsleyen taç formu endirekt aydınlatma üniteleri ile ışıklandırılmış. Renklerin ahengi, duvar dekorlarından mobilya ve aksesuarlara göze hitap ediyor. 

Çalışma alanı

Este Mimarlık Tasarım Uygulama San. ve Tic. Ltd. Şti. – Erkek Çocuk Odası/ Genç odası:  tarz Çocuk Odası

Dinamik bir atmosfer oluşturan renkler ve modern çizgisiyle çalışma alanı dizayn edilmiş. Açık raf sistemleri ile duvar dekoru, ahşap çalışma masası ve dekorasyonla uyumlu modern bir sandalye modeli kullanılmış. Doğal ışığı muntazam alan çalışma alanı, kullanıcı ihtiyaçlarını muntazam karşılıyor.

Erkek çocuk odası

Este Mimarlık Tasarım Uygulama San. ve Tic. Ltd. Şti. – Erkek çocuk odası/ Genç odası:  tarz Çocuk Odası

Geometrik formlarla modern bir çocuk odası dizayn edilmiş. Duvar dekorları için kullanılan çizgiler, asimetrik iç içe geçen renkli açık raflar dekoratif amaçlı uygulanmış. Genç odaları için ilgilerini çekecek renkler kullanarak ahenk kazandırmak ve modern bir erkek çocuk odası dizayn etmek isteyenlere geometrik formlarla ilham veren bir örnek.

Modern mutfak

Göz hizası alanlar açık ve ferahlık katan tonlarıyla kontrast renklerin kullanıldığı modern bir mutfak dizayn edilmiş. homify'da mutfak planlayıcıları kategorisinde mutfak modelleri ile ilgili daha fazla fikir bulabilirsiniz. Yalın çizgilerle modern ve fonksiyonel unsurlarla dizayn edilen bir mutfak arayanlara hitap edecek bir örnek.

Oturma odası

Modern köşe koltuk modeli ile dairenin diğer alanlarında olduğu gibi yalın çizgilerle göze hitap eden bir oturma odası döşenmiş. TV keyfi için konfor sunan modern mobilyalarla oturma odası dizayn etmek isteyenlere ilham verebilir.

Modern TV ünitesi

Este Mimarlık Tasarım Uygulama San. ve Tic. Ltd. Şti. – Oturma Odası/Televizyon Odası:  tarz Oturma Odası

Duvar dekorlarına özen göstererek dekorasyonda fark yaratmak isteyenlere ilham veren bir proje. TV ünitesi renkleriyle ahenk oluştururken, sade ama etkileyici tarzı ile modern bir konut döşemek isteyenlerin ilgisini çekebilir.

Koridorda ferah atmosfer

Geçiş alanları olan koridor ve antre alanları genellikle doğal ışığı pek fazla almaz. Dolayısıyla spot ışıklandırma üniteleriyle açık renk tonlarının ağırlıklı dizayn edildiği koridor, son derece ferah bir atmosfere sahip.  Duvar aynası ve modern bir konsol görevi gören mobilya ile son derece şık ve iç açıcı bir koridor dizayn edilmiş.

Ester Mimarlık firmasının diğer projeleri ile ilgili yazımıza göz atmak için, ayrıca 'İstanbul Cihangir’de yenilenen bir daire' linkine tıklayabilirsiniz.

Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!