Duygu Solaker – Göztepe İnci // Ebeveyn Banyosu: tarz Banyo

İstanbul'dan modern banyo tasarımları

nihal e. nihal e.

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Kişisel temizlik ve temel ihtiyaçlarımız için kullandığımız banyolar, artık işlevsel olmanın yanında estetik özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Banyolar nemli alanlar olduğu için süslemek için çok fazla aksesuar kullanılamaz. Bununla birlikte iyi tasarlanmış bir banyonun güzel görünmesi için zaten aksesuara ihtiyacı yoktur. Duvar ve zemin kaplamaları, duşakabin modeli ve tüm banyo ünitesinin doğru şekilde yerleştirilmesi bir banyoyu şık ve kullanışlı yapmaya yeter. Bugünkü size banyo tasarımı konusunda ilham vermesi için İstanbul merkezli çalışan İç Mimar Duygu Solaker’e ait banyo örnekleri tanıtacağız. Toplam üç ayrı projeye ait bu banyoları aşağıdaki resimlerden inceleyebilirsiniz.

​1- Urfa Siverek’te 4+1 dairenin ebeveyn banyosu

Duygu Solaker – Ebeveyn Banyosu: tarz Banyo
Duygu Solaker

Ebeveyn Banyosu

Duygu Solaker

Duygu Solaker imzasını taşıyan “Hayat Ağacı” projesi Urfa Siverek’te inşa edilmiş 150 metrekare bir daireye ait. Proje kapsamında birden fazla banyo mevcut. İlk banyo ebeveyn banyosu. Duvar ve zeminde mermer görünümlü kaplamalar yeterince dikkat çektiği için dolapta da nötr bir ton tercih edilmiş. Duşakabin ise ayna yansımasından görünüyor.

​-Genel banyo

Duygu Solaker – Genel Banyo: tarz Banyo
Duygu Solaker

Genel Banyo

Duygu Solaker

Daireye ait ikinci banyo, herkesin ortak kullandığı genel banyo işlevi görüyor. Şeffaf kapılı duşakabin için geniş bir yer ayrılırken lavabo tezgahı dar bir duvar alanını kaplayacak şekilde tasarlanmış. Ebeveyn banyosunda aynanın her iki yanında kapaklı dolap bulunuyordu. Bu banyoda ise aynanın yan kısımları açık raf şeklinde tasarlanmış. Bir diğer belirgin farksa duvarların açık tonu.

​-Misafir lavabosu

Duygu Solaker – Misafir WC: tarz Banyo
Duygu Solaker

Misafir WC

Duygu Solaker

Dairede bulunan son lavabo misafirler için düşünülmüş. Bu bölümde duş yok, sadece lavabo ve klozet mevcut. Diğer banyolara benzer şekilde dar duvar alanı tamamen lavabo tezgahı için kullanılmış. Kase şeklindeki lavabo modeli çok zarif bir seçim. Lavabo tezgahı da kase gibi beyaz renkli olup mermer görünümünde. Son olarak ayna tüm duvarı kaplayacak denli büyük seçilmiş.

​2- Zeytinburnu Otel projesi

Duygu Solaker – Zeytinburnu Otel / Standart Oda Banyosu: tarz Oteller
Duygu Solaker

Zeytinburnu Otel / Standart Oda Banyosu

Duygu Solaker

İkinci proje Zeytinburnu'nda bulunan bir otelin banyo tasarımı. Bildiğiniz üzere otellerin banyoları çok fazla büyük olmaz. Bu nedenle mevcut alan en iyi şekilde değerlendirilmelidir. İlk resimde lavabo ve duşu bir arada görüyoruz. Duş alanı beyaz renkli iken lavabodan itibaren canlı toprak tonları başlıyor. Lavabo ünitesi dar fakat oldukça çağdaş bir model.

Otel projesine ait diğer fotoğrafları incelemek isterseniz 'İstanbul Zeytinburnu'nda ev konforu sunan otel odası tasarımı' başlığına göz atabilirsiniz.

​-Planlama

Duygu Solaker – Zeytinburnu Otel Projesi / Standart Oda Tasarımı: tarz Oteller
Duygu Solaker

Zeytinburnu Otel Projesi / Standart Oda Tasarımı

Duygu Solaker

Bu kesitte banyoyu üstten görüyoruz, böylece banyo ünitesinin dağılımı ve alan planlamasını inceleyebiliriz. Banyo alanı L şeklinde. Kapıdan itibaren sol tarafta klozet bulunuyor. Lavabo daha derinde, en altta ise geniş bir duş bölümü mevcut.

​3- İstanbul Göztepe’de apartman dairesi projesi

Duygu Solaker – Göztepe İnci // Misafir Banyosu: tarz Banyo
Duygu Solaker

Göztepe İnci // Misafir Banyosu

Duygu Solaker

Göztepe’de bulunan dairede ebeveyn ve misafir olmak üzere iki adet banyo mevcut. İlk olarak misafir banyosunu inceliyoruz. Yumuşak tonların hakim olduğu banyoda ayna dikkat çekici. Son derece büyük aynayı L şeklinde bir depolama ünitesi tamamlıyor. Ünitenin sol kısmı uzun ve dar bir dolap biçiminde, kısa tarafı ise lavabo tezgahı işlevi görüyor. Hemen sağda ise klozet var. Mevcut alan ikiye bölünüp banyo ünitesi o şekilde planlansaydı daha sıradan bir banyo görürdük. Oysa bu modern tasarım sayesinde banyo şimdi çok daha göz alıcı hale gelmiş.

​-Geniş duşakabin

Duygu Solaker – Göztepe İnci // Misafir Banyosu: tarz Banyo
Duygu Solaker

Göztepe İnci // Misafir Banyosu

Duygu Solaker

Banyoya bu açıdan baktığımızda klozet ve lavabonun neden yan yana olduğunu daha iyi anlıyoruz. Çünkü banyo alanı dar ama uzun bir şekle sahip. Bu nedenle geniş bir duvar bölümü lavabo ile klozete ayrılırken, karşı açı duşakabine bırakılmış.

​-Ebeveyn banyosu

Duygu Solaker – Göztepe İnci // Ebeveyn Banyosu: tarz Banyo
Duygu Solaker

Göztepe İnci // Ebeveyn Banyosu

Duygu Solaker

Daireye ait ikinci banyo ebeveyn banyosu olarak kullanılıyor. Bu banyo ilkine göre daha büyük. Bunu geniş çift lavabodan ve geniş dolaptan alıyoruz. Misafir banyosunda toprak tonları hakimdi, ebeveyn banyosu ise yine yumuşak ama griye çalan bir renk kullanımı var. Ebeveyn banyosunu iki kişi kullanacağı için çift lavabo olması ideal. Böylece ev sahipleri hazırlanırken lavabo sırası ile vakit kaybetmeyecekler. Yine bu amaçla iki ayrı duvar aynası tercih edilmiş. Lavabolar tek parça görünecek şekilde tasarlanmış. Alt kısmında ahşap bir dolap mevcut. Böylece ev sahipleri kişisel eşyalarını ve havluları burada muhafaza edebilirler. Üst dolap yerine alt dolap tercihi banyoyu da olduğundan daha havadar ve ferah gösteriyor.

​-Duş ve klozet

Duygu Solaker – Göztepe İnci // Ebeveyn Banyosu: tarz Banyo
Duygu Solaker

Göztepe İnci // Ebeveyn Banyosu

Duygu Solaker

Banyonun karşı açısında misafir banyosunda olduğu gibi duşakabin var. Şeffaf yarım cam kullanılan duşun bitiminde ahşap zemin ilave edilmiş. Klozet ise lavabo ile duş arasında bulunuyor.

Sizin favoriniz hangisi?
Casas inHAUS: tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!