MAG Tasarım Mimarlık İnşaat Emlak San.ve Tic.Ltd.Şti. – Barış & Fatoş Bay Bayan Kuaförü Çorlu:  tarz Dükkânlar

Çorlu'dan tavan dekorasyon ve aydınlatma uygulamaları

Homify TR Homify TR
Google+

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

İç mimari tasarım ve estetik söz konusu olduğu zaman genellikle gözlerden kaçan ve pek önemsenmeyen ama aslında bir mekânın tüm dokusunu ve atmosferini baştan aşağıya değiştirebilme gücüne sahip olan oldukça önemli tasarım unsurlarının başında tavan dekorasyonları geliyor. Tavandan gelen ışıktan tavan rengine, dokusuna ve stiline kadar her ayrıntının odanın geri kalanında oluşacak ambiyansı doğrudan etkilediğini kesin olarak söyleyebiliriz. Bu yüzden de hem evlerin hem de iş yerlerinin tavanlarındaki dekorasyon da ışıklandırma da çok büyük bir önem taşır. 

Tavanları farklı şekillerde dizayn etmenin ve onlara farklı ve sıra dışı bir estetik kazandırmanın pek çok yolu var. Ama bunun en güzel ve en şık yollarından biri tavan ışıklandırma sistemlerini de içine alan asma tavan uygulamaları. Çorlu’da konumlanan MAG Tasarım isimli profesyonel firmanın hayata geçirdiği projeler arasında da birbirinden güzel ve etkileyici ışıklandırmalı asma tavan uygulamaları bulunuyor. Biz de bu yazımızda, evine ya da iş yerine şık bir tavan dekorasyon uygulaması ve kusursuz bir ışıklandırma yaptırmayı düşünen okurlarımız için örnek teşkil edebilecek nitelikte proje ve uygulamaları bir araya getirmek için MAG Tasarım imzalı tavan örneklerine göz gezdirdik…

Görkemli bir asma tavan uygulaması

Elbette tavan dekoru ve tavan ışıklandırması ev dekorasyonlarında da oldukça büyük bir önem taşıyor. Ancak söz konusu iş yerleri olduğunda bu uygulamalar adeta vazgeçilmez bir gereklilik. Çünkü basık tavanlı, özelliksiz, iyi bir ışıklandırma sistemi olmayan ve sıradan bir tavana sahip olan dükkân, mağaza ve iş yerleri tüm davetkârlıklarını yitirirler ve bu da bir iş yeri için müşteri ve prestij kaybı anlamına gelir. 

İlk örneğimizde bir eczanenin tavan dekorasyonuna göz gezdiriyoruz. Dalgalı formu ile oldukça etkileyici ve şık bir estetik görünüm yaratan asma tavan uygulaması yalnızca doku olarak değil, aydınlatma unsurları ile de eczanenin bütünü çok daha şık ve özenli bir dükkân haline getirmeyi başarıyor. Dalgalı dekoratif tavan uygulamasının etrafına yayılan ışıklar sayesinde aydınlatma tüm dükkâna eşit bir şekilde yayılıyor ve böylece her zaman ferah ve kör noktası olmayan, açık ve aydınlık bir ortam ortaya çıkıyor.

Hareketli ve ayrıntı bir tasarım

Bir diğer örnek tavan dekorasyomuz ise bir kuaför dükkânından. Duvar dekorasyonundaki hareketli desenlere uyum sağlayan bir formun hemen dikkat çektiği tasarımda ışık kaynağı farklı renk ve farklı şekillerde tüm tavana yayılmış. Ana aydınlatmayı sağlayan ve tavan boyunca belirli aralıklarla yerleştirilmiş olan beyaz ışıkların yanı sıra tavan dekorasyonundaki dalgalı kısımları vurgulayan renkli dekor ışıkları da bu asma tavan dekorasyonunu benzersiz kılıyor.

Farklı renk seçenekleri

Bu tasarımın öne çıkan özelliklerinden biri de, dekor ışıklandırmanın farklı renklerde yakılabiliyor olması. Böylece günün farklı saatlerinde ya da farklı günlerde farklı renk ışıklar ile atmosfere canlılık ve değişim katılabiliyor.

Yumuşak ve dinlendirici renkler

Kırmızı, mavi gibi daha göz alıcı ve çarpıcı renklerin yanı sıra daha sakin ve huzurlu bir ambiyans istendiğinde açık ve hafif sarı gibi renk tonları da seçenekler arasında.

Dinamik bir etki

Ve son olarak bir spor salonunun oldukça yenilikçi ve teknolojik ışıklandırmasına bakalım. Dairesel formların öne çıktığı bu ışıklandırmada spor salonu için gerekli olan dinamik atmosfer ve etki ışıkların yarattığı ambiyans ile kuvvetleniyor.

Eğer tavan dekorasyonunun ve ışıklandırmanın bir mekânın atmosfer ve dokusunu belirlemede çok önemli olduğu konusunda bize katılıyorsanız ve eviniz ya da iş yeriniz için tavan dekoru fikirleri ve önerileri arıyorsanız Evinizde uygulayabileceğiniz 12 farklı tavan dekorasyonu modeli başlıklı yazımıza tıklayabilirsiniz. 

Bu tavan ışıklandırmalarını beğendiniz mi? 
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!