Yaz balkonları için ipuçları

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Yaz balkonları için ipuçları

homify.com.tr homify.com.tr
Garbadellarchitetti:  tarz Teras
Loading admin actions …

Bugünkü yazımızda olabilecek en güzel balkonları inceliyor ve evimizde doğayla direk temas kurabileceğimiz tek nokta olan bu küçük vahalardan nasıl daha çok yararlanabileceğimize bir göz atıyoruz. İster mangal yapmak, ister parti vermek, isterseniz tek başınıza huzurla güneşlenmek için kullanın; amaç her zaman bir evi ev yapan en önemli unsurlardan biri olan balkonunuzu tüm yıl boyunca kullanıp maksimum verim ve lezzeti almak olmalı. 

Doğa manzaralı balkon

DAVINCI HAUS GmbH & Co. KG:  tarz Teras
DAVINCI HAUS GmbH & Co. KG

Panoramalage im Siebengebierge

DAVINCI HAUS GmbH & Co. KG

Şu manzaranın güzelliğine bakar mısınız! Böylesine göz alıcı bir manzaraya sahip olacak kadar şanslıysanız, yılın her mevsiminde bunun tadını çıkarmalısınız. Rüzgâr ve yağmurdan (% 75 oranında) korunan bu balkonda vakit geçirmek gerçek bir zevk olmalı.

Şehir balkonu

Bir başka enfes balkon manzarası ama bu kez doğadan değil şehrin göbeğinden. Apartman boyunca yerleştirilmiş saksılar, bu balkona manzara seyretmenin ötesinde bir işlevsellik de kazandırıyor. Ayrıca içeriden açılan kapının cam olması, kötü havalarda da manzaranın tadını çıkarma şansı sunuyor.

Küçük balkonlar

Luna Homestaging:  tarz Teras
Luna Homestaging

Balkon nachher

Luna Homestaging

Eğer balkonunuz küçükse, her bir santimetrekareyi en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekiyor. Tıpkı bu fotoğrafta gördüğünüz balkon gibi. Kimileri bu balkonun çok küçük olduğunu düşünebilir ama alan darlığı dünyanın sonu anlamına gelmiyor. Önemli alan bu dar alanı en iyi şekilde kullanıp maksimum verimi alabilmek ve balkonunuzu fotoğraftaki gibi çekici bir yer haline getirmek.

Balkon mobilyaları

Urban Roof Gardens:  tarz Teras
Urban Roof Gardens

Victoria 2, London

Urban Roof Gardens

Belki de balkonunuzun ihtiyacı olan kişisel bir dokunuştur. Sözgelimi eklektik, vintage tarzı şeyleri seviyorsanız, neden balkonunuzu böyle bir mobilyayla donatmayasınız ki. Şu iç açıcı ortamda, günbatımı eşliğinde yenen bir akşam yemeğinin tadına doyum olmaz.

Balkon zemini

Balkonunuzu güzelleştirmenin hep gözardı edilen yöntemlerinden biri de zemini değiştirmek. Örneğin bu fotoğrafta, kızıl toprak rengindeki karolar balkonun geneline Akdenizli bir hava katıyor. Beton, tuğla, doğal taşlar, parke; iş zemine gelince seçenekler sonsuz…

Peki balkon deyince sizin aklınıza ne gibi fikirler geliyor? Yorum bölümünde bizimle paylaşın lütfen.

Evin en güzel köşelerinden biri olan balkonu güzelleştirmek için fikir ve ipuçları ve balkon mobilyaları hakkında bilgiler.
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!