Kıbrıs'ta her ayrıntısı ile hayran bırakan bir villa dekorasyonu

Homify TR Homify TR
Eli's Home Akdeniz Yatak Odası
Loading admin actions …

Doğal malzemeler, yenilikçi tasarımlar, konforlu mobilya tercihleri, tropikal dokunuşlarla gelen eşsiz bir ferahlık etkisi, ayrıntılı ve incelikli sanat eserleri, dinamik zemin ve duvar kaplama seçimleri ve sıcak, akıcı, abartısız ve göz alıcı bir yerleşim… Tüm bunları bir dekorasyona kusursuz bir şekilde sığdırabilmek bugün o kadar da kolay bir iş değil. Böyle bir estetik tasarım ve dekorasyon düzenini ancak işinin ehli profesyoneller yapabilir pek tabii ki. Bugün kapılarını çalacağımız evin dekorasyonu da Koso Design isimli, Moskova merkezli ama İstanbul dahil olmak üzere, dünyanın önemli şehirlerinde oldukça şık ve öne çıkan uluslararası projelere imza atmak konusunda kararlı olan bir firmanın başarılarından biri. Kıbrıs’ta yer alan bu villanın iç dekorasyonu, hem estetik hem de konforlu yapısıyla çoğu insanın hayalindeki ev modeline uyum sağlayan pek çok detaya sahip. Gelin hep birlikte villa turumuza başlayalım…

Sanat eserlerinin dekorasyona etkisi

Bu şık villanın iç dekorasyonunda her odada göze çarpan ve bütünlük içinde karakteristik bir özellik olarak öne çıkan noktalardan biri de sanat eserlerinin dekorasyonun içinde oldukça etkin bir biçimde kullanılması. Sanat eserleri, içinde bulunduğu her mekânı daha da sofistike ve güzel hale getiren unsurlardır ve özellikle duvarları süslemenin en çarpıcı yoludur. Bu evde de salonda geniş tablolarla son derece sanatsal dokunuşlar elde edilmiş. Tabloların üzerine yerleştirilen spot ışıklar da tabloların bir sanat galerisindeki kadar özenli seçilip sergilendiğini gösteriyor. 

Konforlu ve doğal mobilya seçimleri

Konfor ve yalın bir doğallık, evin iç mimari avantajları ile de bir araya gelerek benzersiz bir görkem ortaya çıkarmış. Yüksek tavanlı ve geniş camlara sahip ferah mimari yapı, konforun ön planda tutulduğu mobilya tercihleri ve doğal malzemelerin kullanıldığı tasarımlarla hem rahat, hem şık, hem de ferah bir ambiyans yaratıyor. Nötr renklerin eşlik ettiği patchwork desenli renki halı da odaya pozitif enerji katıyor. 

Vintage dokunuşlar

Eskitme boyalı ahşap mobilyalar son yıllarından en gözde trendlerinden biri. Özellikle konforlu ve yuva hissi veren ferah dekorasyon ve iç mimari unsurlara nostaljik bir etkiyle dokunan eskitme ahşap konsol da vintage bir seperatör olarak kullanılmış. 

Doğal ve samimi bir mutfak

Karma desenli karo fayanslar da son yılların en öne çıkan dekorasyon trendlerinden birini oluşturuyor. Hem banyolarda hem de mutfaklarda kullanıldığında sıcak, enerjik ve şık bir doku ortaya çıkaran karma fayanslar bu mutfağın da baş rollerinden biri. 

Mutfaktaki tek ilgi çekici tasarım unsuru elbette mutfak tezgahının üzerinden tavana kadar uzanan karma fayans desenleri değil. Mutfağın yerleşimi de oldukça sıra dışı ve ferah. Lavabonun bulunduğu mutfak tezgahının üst kısmında raf ya da dolap kullanılmaması mutfağın çok daha yenilikçi ve ferah bir görünüme kavuşmasını sağlamış. Ahşap dokusu ile öne çıkan mutfak dolaplarının tasarım ve yerleşimi de oldukça etkileyici. 

Ada mutfak şıklığı

Mutfak adaları büyük mutfaklar için hem mutfak dekorunu tamamlayan, hem de son derece fonksiyonel ve ergonomik bir kullanım alanı sunan eşsiz birer tasarım unsurudur. Bu mutfakta da hem ocağın hem de yüksek tabureler ile modern bir oturma alanının oluşturulduğu şık bir ada mutfak tasarımı çıkıyor karşımıza. Karşı duvardaki tablo da evin genelinde gördüğümüz sanatsal bütünlüğün bir parçası. 

Shabby chic stili ile öne çıkan yatak odası

Yatak odaları evlerimizdeki kişisel yaşam alanlarımızdır ve konfor ve pozitif enerjinin en önemli olduğu odalardır diyebiliriz. Doğal malzemelerden imal edilen yatak başlığı ve shabby chic tarzının öne çıktığı huzur dolu ve nostaljik tasarımla son derece karakteristik özelliklere sahip olan bu yatak odası dekorasyonunda da duvardaki sanatsal dekorasyondan mobilya tasarımlarına, vintage etkilerden tavan kaplamasına kadar pek çok şeyden ilham alabiliriz. 

Ferah ve şık bir tasarım

Geniş ve çok odalı olan bu villada birden fazla banyo bulunuyor ancak ortak kullanım alanlarındaki ana banyoda son derece minimalist ve akıcı bir tasarım karşılıyor bizi. Beyaz parlaklığının zarif bir şekilde öne çıktığı banyo tasarımı da yine evin diğer yaşam alanlarının da olduğu gibi oldukça ferah. 

Banyoda şık detaylar

Sanat eserlerinin yaşam alanlarını daha da güzelleştirmesi banyoda da görülebiliyor. Tuvaletin arka kısmında yer alan nişte duvara dayalı tablolar bulunuyor. Duvara asılı olmayan ve yalnızca dayanan tablolar da son zamanların modern sergi yöntemlerinden biri. 

Yatak odalarında tropikal desenler

Evde dört adet yatak odası bulunuyor ve tüm yatak odalarında konfor, iyi enerji ve huzurlu bir dekorasyon hedeflenmiş. Modern sayvanlı ikinci yatak odasında yemyeşil tropik desenlerle son derece iyileştirici bir şıklık ortaya konuyor. 

Pembenin iyileştirici enerjisi

Bir diğer yatak odasında ise yine tropikal desenlerin ön plana çıktığını görebiliyoruz. Sayvanlı karyolanın da bu defa daha genç ve romantik bir yorumla kullanıldığı bu yatak odasında pembe rengin pozitif enerjisi baş rolde. 

Küçük ama şık kişisel banyo

Yatak odasına bağlı olan kişisel banyoda ise küçük bir alanda oldukça şık ve ferah bir banyo tasarımı meydana getirilmiş. Rustik lavabo tezgahı yatak odasındaki tropikal doğallığını tamamlıyor. 

Modern doğallık

Ve son yatak odasında yine doğal yeşilin o şık ve insana kendini tatildeymiş gibi hissettiren huzurlu hissinin etrafa yayıldığını görebiliyoruz ama bu defa tropikal tarz modern dokunuşlarla bir araya geliyor. Farklı tasarımlı karyola başlığı tasarımı, tavandan sarkan yeni nesil kafes abajurlar, minimalist ve şık komodinler ve natürel etkisiyle odanın dokusunu değiştiren rustik kapı…  

Kullanışlı ve dinlendirici yatak odası dekorasyonu

Ferahlatıcı bitkiler ve köşede oldukça az yer kapladığı halde son derece kullanışlı bir çalışma alanı yaratan masa da dekorasyonun ayrıntılarını oluşturuyor. 

Bu şahane villanın iç dekorasyonlarındaki tropikal ayrıntıları beğendiyseniz Evinizde tropikal esintiler elde etmek için 12 dekorasyon önerisi başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir. 

Siz en çok hangi odanın tasarımını beğendiniz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!