Muğla Milas'tan bahçe ve iç mekan düzenlemesiyle cafe tasarımı | homify

Muğla Milas'tan bahçe ve iç mekan düzenlemesiyle cafe tasarımı

Meral Eser Meral Eser
MAESTRO COFFEE TASARIMI SKY İç Mimarlık & Mimarlık Tasarım Stüdyosu İç Dekorasyon
Loading admin actions …

homify 360° sayfalarında konut tasarımlarından ticari projelere, profesyonellerin mimari, iç mimari, planlama ya da modelleme çalışmalarına yer veriyoruz. Bugün ise Muğla Milas'ta yer alan bir cafe tasarımı projesini fotoğraflarıyla birlikte ele alacağız.

Sky İç Mimarlık & Mimarlık Tasarım Stüdyosu imzası taşıyan cafe tasarımı projesi, ferah bir atmosfere sahip. Yeşili davet eden tasarımıyla huzur veren bir bahçe oturma alanı mevcut. Muğla Bodrum'da yer alan mimarlık firması, iç mimarlık ve mimarlık alanlarında tasarımdan ve düzenlemeye kullanıcı ihtiyaçlarını esas alan projelere imza atıyor. Cafe tasarımı projeleri alanında hizmetler veren firmanın tasarım örneklerinden birine göz atacağız.

Muğla'da hizmet veren Sky İç Mimarlık & Mimarlık Tasarım Stüdyosu tarafından tasarlanan Maestro Cafe, Milas'ta konumlanıyor. Sevdiklerinizle içeceklerinizi yudumlarken görüş alanınızda, yeşili ve doğayı davet eden tasarımıyla ferah bir atmosfer sunuyor. Kontrast renkler ve sıcak renk tonlarının bir araya geldiği cafe tasarımı projesinin görsellerini yakından incelemeye başlayalım. İşte Muğla'dan içinizi ısıtacak şık bir cafe tasarımı!

 Sky İç Mimarlık & Mimarlık Tasarım Stüdyosu imzası taşıyan diğer projelere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sıcak atmosfer

Sıcak atmosferin ilk karede karşıladığı Meastro Cafe tasarımı, kontrast renklerle içinizi ısıtacak bir manzara sunuyor. Kırmızı pencere ve kapı doğramaları ile bahçe manzarasının yeşili muntazam bir kontrast oluşturuyor. Maestro Cafe imzası ile bahçe duvarı dekorları tamamlanmış ve şık manzaraya eşlik ediyor. Sıcak renk tonlarıyla göze hitap eden cafe tasarımının iç mekan görsellerine göz atalım.

Depolama sistemleri ile duvar dekorları

Piyano formu verilen duvar dekoru görsel açıdan göze hitap ettiği gibi, işlevsel açıdan da depolama ihtiyacını muntazam karşılıyor. Duvar zemin açık renk tonları ile boyanmış. Duvar zemini üzerine kontrast oluşturan raf tasarımı son derece şık ve duvar rengi ön plana çıkarıyor. Muğla'da bulunan mimarlık firması, cafe tasarımları için özel olarak hizmet veriyor ve akılcı depolama sistemleri ile alan tasarrufu sağlanıyor.

Giriş

Maestro Cafe girişinde, son derece sıcak renk tonları kullanılmış ile davetkar bir görünüm dizayn edilmiş. Geniş pencere açıklıkları derinlik katıyor. Kırmızı tuğla duvar ise natürel dokularla duvar kaplaması uygulaması yapmak isteyenlere ilham verebilir. Kırmızı tenteler samimi ve sıcak bir hava oluşturmada etkin, ayrıca görüldüğü gibi natürel dokularla huzur veren bir atmosfer oluşmuş.

Petek doku zemin

Kontrast renkler dinamik bir atmosfer oluşturur. Siyah ve beyaz renklerin kullanıldığı petek formlarından oluşan döşeme zemini canlı bir atmosfer oluşturmada etkin. Kontrast renklerle sıcak tonların bir araya geldiği cafe dizaynı, son derece modern çizgiler taşıyor. Geometrik formların zemin kaplamalarında kullanımı ile daha modern ve yenilikçi bir yaklaşım  hakim oluyor.

Oturma alanları

Cafe dekorasyonunda kullanılan sıcak renk tonları, pencere ve kapı doğramalarından mobilyalara uyum ve ahenk sağlıyor. Ahşap masalarla renkli sandalyeler, dekoratif bitki ve ağaçlar kullanılarak cafe dekorasyonunda hakim olan kontrast renklere yer veriliyor. Tuğla duvar dekoru ise sıcak atmosferi tamamlayan natürel dokulardan.

Doğa ile iç içe

Temiz havanın keyfini çıkarmak için havadar alanlar son derece kullanışlı şekilde dizayn ediliyor. Oturma alanlarını bir daire içine alan zemin kaplamaları uygulanmış. Ayrıca çim alanın ağırlıklı kullanımı ile aranılan niteliklerde ferah atmosfer koşulları sağlanıyor. İç mimarların profesyonel desteğiyle muntazam ve şık bir cafe dizayn edilmiş. 

Salıncak keyfi

Gerek okumalar gerekse dinlence ihtiyacını karşılamak amacıyla cafe alanları uygun bir şekilde kullanılıyor. Dingin bir atmosfer oluşturan natürel dokuların yanı sıra salıncak keyfi ise kimileri için paha biçilemez. Günümüzde cafe alanları kullanıcıların okuma ya da çalışma ihtiyacını karşılıyor, oyun ve eğlence unsuru oturma alanı tasarımı da projelere dahil oluyor.

Buluşma noktası

Bulunduğu bölgedeki site sakinlerinden konuklara, kullanıcılara huzur veren bir atmosfer sunan bir cafe tasarlanmış. Kırmızı pencere doğramaları, alanları görevlerine göre ayırırken sıcak ve samimi bir görünüm oluşturmayı kolaylaştırıyor. İçinizi ısıtacak manzarasıyla son derece şık oturma alanları dizayn edilmiş.

Cephe görünümü

Konut projelerinin yanı sıra, site sakinlerinin bir buluşma noktası olarak konumlanan cafe cephesi buradan görülebilir. Kırmızı pente sistemleri, cephe tasarımına sempatik bir hava katıyor. Sıcak atmosferiyle karşılayan cafe girişinin yanı sıra, yeşil alanda oturma grupları ile havadar alanlar akılcı değerlendiriliyor. Huzur arayanlara ferah bir atmosfer sunan şık bir cafe tasarlanmış.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Emeklilik yılları için hayalleri süsleyecek bir yazlık!' yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bu yazımızı nasıl buldunuz?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!