Teknesiz duşakabinler için 8 farklı zemin modeli | homify Duşakabin zemin malzemeleri için hangi malzemeler kullanılabilir
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Teknesiz duşakabinler için 8 farklı zemin modeli

umit atdağ umit atdağ
Teknesiz cam duşakabin uygulaması Modern Banyo Erdem Duşakabin Tasarım Atölyesi Modern
Loading admin actions …

Banyo dekorasyonlarında yer alan ve duş alanını banyodan ayırıp bağımsız alanlar haline getiren duşakabinler tekneli ve teknesiz duşakabin modelleri olarak ikiye ayrılır. Tekneli duşakabinler akrilik beyaz teknelere sahip oldukları için her banyo dekorasyonuna uyum sağlayamaz. Ancak teknesiz duşakabin modelleri için birbirinden farklı zeminler olduğu için dekorasyonun zarafetini artıracak tasarımlar yapabilirsiniz. Tekne kadar dekorasyona yön veren duşakabin camları da çok önemlidir. Duşakabin camları; düz, kumlanmış, film camlar olarak farklı sınıflara ayrıldığı için banyo dekorasyonunu daha ferah ve daha estetik hale getirecek tercihler dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Eğer banyonuzda düz duşakabin tercih edecekseniz ahşap bir duşakabin zemin kaplama ile düz duşakabin camı tercih ederek şeffaf ve zarif bir duşakabin modeline sahip olabilirsiniz. Eğer ahşap yerine farklı bir malzeme kullanmak istiyorsanız su geçirmez ve kaydırmaz özelliği ile ön plana çıkan mermer tercih edebilir ya da banyo kaydırmazı kullanabilirsiniz. Mermer duşakabin modelleri arasında yer alan ve teknesi mermerden yapılmış olan duşakabinler bir bütün halinde banyonuzu daha şık gösterecektir. Eğer düz duşakabin yerine oval duşakabin tercih edecekseniz duşakabin altına mermer tercih edebilir, mermerin estetiğini banyonuza yansıtabilirsiniz. Oval duşakabin modellerinde duşakabin camı için sağlıklı bir dayanak noktası gerekli olacağı için mermer tercihi daha akıllı bir tercih olacaktır. Duşakabin modellerinin zemini için karo, mermer, fayans, ahşap gibi farklı malzemeler kullanabilirsiniz. Son yıllarda çok yaygın olarak tercih edilen ve farklı desenleri ile banyoyu eğlenceli bir yaşam alanına çeviren fayanslar duşakabinler ile uyumlu bir ikili oluşturur. Fayans üstü duşakabin modeli olarak hayatımıza giren bu modelleri duşakabin camları ile aynı desen ve renklerde tercih edebilirsiniz. Bu kadar farklı zemin malzemesi varken aklınıza teknesiz duşakabin zemini nasıl olmalıdır sorusu gelebilir. Bu soruya farklı cevaplar verebiliriz.

Seçenekler

1 ) Duşakabin altına mermer uygulamasını tercih ederek hem su yalıtımı sağlayabilirsiniz hem de duşakabin içinde estetik ve şık bir zemin oluşmasını sağlayarak görsel anlamda avantaj sağlayabilirsiniz.

2 ) Duşakabin zemin kaplama malzemesi olan pvc ve kompozit akrilik malzemeleri tercih edebilirsiniz. Bu malzemeleri zemine kapladığınızda hem su yalıtımı sağlamış olursunuz hem de kaydırmaz özellikleri ile banyonuzda sağlığınızı riske atacak olumsuz koşulları bertaraf etmiş olursunuz. Ayrıca ekonomik malzemeler olmaları nedeni ile avantaj sağlayacağınız bir duşakabin zemin kaplamasına da sahip olabilirsiniz.

Kaydırmaz zemin malzemeleri

VİLLA WOX Modern Banyo Gökhan BAYUR Modern
Gökhan BAYUR

VİLLA WOX

Gökhan BAYUR

3 ) Duşakabin zemini nasıl olmalı diye düşünmeye devam ediyorsanız farklı bir malzeme olan kaydırmaz zemin malzemeleri deneyebilirsiniz. İnce bir malzeme olması ve kaydırmaz bir yüzeye sahip olması estetik bir zemin uygulaması yapma imkanına sahip olmanızı sağlıyor. İsteğinize bağlı olarak tüm banyonun yerlerini kaydırmaz zemin malzemeleri ile kaplayabilir ve çok şık bir banyo zeminine sahip olabilirsiniz.

4 ) Kaydırmaz zemin malzemelerinden biri olan kaydırmaz seramik zeminler de banyolar için en ideal zemin modelleri arasında yer alır. Kaydırmaz seramik malzemeler ıslak hacimlerin zeminlerinde kullanılan en ekonomik ve en faydalı malzemeler olduğu için duşakabin zemininde de kullanılabilir.

Düz duşakabin modelleri

5 ) Küvetsiz duşakabin modelleri için uygulayabileceğiniz bir diğer zemin modeli de beton üzerine epoksi zeminlerdir. Kaydırmaz özellikleri ve parlak görüntülerini renkli betonlar ile desteklediğinizde ortaya renkli ve ışıl ışıl su geçirmez bir zemin çıkacaktır.

Evinizde uygulayacağınız teknesiz duşakabinler için doğru seçimler yapmanız ve dekorasyonunuzu bu doğrultuda şekillendirmeniz çok önemlidir. Banyo dekorasyonları ve duşakabin zeminleri için işinin ehli banyo tasarımcılarından yardım almak size kolaylık sağlayacaktır.

1- Kaydırmaz kompozit

Banyo Cam Kapıları Creative Duşakabin Akdeniz
Creative Duşakabin

Banyo Cam Kapıları

Creative Duşakabin

Kompozit malzemeler bir kaç farklı malzemenin karışımından elde edilen malzemeler olduğu için su geçirmeyen, ısı yalıtımına sahip olan malzemelerdir. bu özellikleri ile duşakabin zeminlerinde tercih edilen kompozit malzemeler ekonomik özellikleri ile de avantaj sağlıyor.

2- Kaymayan fayans modelleri

Ysk Dekorasyon – BANYO TASARIMI: modern tarz , Modern
Ysk Dekorasyon

BANYO TASARIMI

Ysk Dekorasyon

Fayans; her açıdan avanyajlı bir malzeme olduğu için ıslak hacimlerde zemin kaplaması olarak kullanılan bir malzemedir. Teknesiz duşakabinler için renkli kaymayan fayans modelleri tercih ederek görsel anlamda kusursuz bir duşakabin zemini oluşturabilirsiniz.

3- Renkli karolar

Banyolarda zemin kaplaması olarak tercih edilen karolar duşakabin zeminlerinde de benzer şekilde kullanılabilir. Renkli karolar ile yapacağınız desenli duşakabin zeminleri ile banyoyu tamamlayan bir zemin dekorasyonu yapabilirsiniz. Zemin dekorasyonları ile ilgili ilham veren banyo dekorasyon örneklerinden faydalanarak şık zemin dekorasyonlarına imza atabilirsiniz. Banyo kaydırmazı modelleri ile de karo zeminleri daha güvenli hale getirmek mümkün.

4- Sade ve renkli beton zeminler

Oval Tek Açılır Kapı Modern Banyo homify Modern
homify

Oval Tek Açılır Kapı

homify

Duşakabin zemini olarak sade ve renkli beton zeminler tercih edebilirsiniz. Doğal beton geçmişte evlerin zeminlerinde kullanılan zemin kaplama malzemeleri olduğu gibi günümüzde de renkli beton modelleri duşakabin zeminlerinde kullanılmaktadır. Kaydırmaz olması da banyo da oluşacak sakatlanmalar ile ilgili avantaj sağlar.

5- Kaydırmaz zeminler

VİLLA-2 AYAYAPITASARIM Rustik

Duşakabin zeminlerinde şampuan ve su gibi kaygan özellikli maddelerin kayma riski oluşturması ve yaşanmış kazalar nedeni ile kaydırmaz özellikli zemin kaplama malzemelerinin daha yaygın olarak kullanılmasına neden oluyor. Kaydırmaz duşakabin zemini özellikle teknesiz duşakabinler için en ideal tercih olacaktır.

6- PVC esaslı zeminler

Banyo malzemesi olarak kullanılan ve pvc esaslı olması nedeni ile ısı yalıtımı saplayan akrilik zemin kaplama malzemeleri hem banyoların hem de duşakabin zeminleri için biçilmiş kaftan rolüne sahip. Duşakabin zeminleri için tercih edebileceğiniz birbirinden farklı duşakabin modeli ve zemin örneği için '' Banyo duşakabin üzerine 12 iddaalı örnek '' başlıklı yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

7- Geniş ölçülere sahip seramikler

Kağıthanedekorasyon Akdeniz Banyo Tadilat Şirketleri Akdeniz
Tadilat Şirketleri

Kağıthanedekorasyon

Tadilat Şirketleri

Düz duşakabin modelleri için ideal zemin kaplama malzemelerinden biri olan seramikler renkleri, ışıl ışıl olmaları gibi özelikleri ile göz kamaştırıyor. Geniş ölçülere sahip seramikler zemin kaplama malzemesi olarak kusursuz görünecektir.

8- Ahşap zeminler

Geleneksel Türk hamamı konseptinde bir duşakabin sahibi olmak için zemin malzemesi olarak ahşap kullanabilirsiniz. Kaydırmaz ve doğal özellikleri le size doğal bir banyo ortamı sunacak olan ahşap zemin için en ideal malzeme kik ağacıdır.

Kusursuz bir banyo görünümü için ayrıca bkz: Cam nasıl silinir? Cam silmenin püf noktaları

Bu duşakabinleri beğendiniz mi ? 
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!